Command & Conquer Red Alert 2

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Oyun Yamaları Bölümünden Command & Conquer Red Alert 2 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Command & Conquer Red Alert 2

  Reklam  Command & Conquer Red Alert 2

  Forum Alev
  Tanıtımı : Oyunun konusu istila üzerine. Command & Conquer Red Alert 2 oyununun temel hedefi Amerika'yi ele geçirmek. Oyundaki görevlerinizden bir kaçini özetleyecek olursak :

  Red Dawn, Washington D.C.:
  Sovyet Birliklerindeki bu ilk görevde hedef baskent Washington. Burada ilk is Pentagon'u yoketmek. Görev basit fakat önemli. Önce bir MCV veriliyor, bununla yerlesip, Tesla Reactor ve Baraka ve Ore Refinery insa ediyorsunuz. Sonra da Engineer (mühendis) ile etrafinizdaki yikik binalari onarip asker yerlestirerek buralari savunma pozisyonu alabilirsiniz. Askerlerle ataga geçin, zaten Pentagona ulastiginizda yardim geliyor. Artik Pentagon'u yok etmek sizin elinizde..

  Hostile Shore, Florida Coast
  Bu görevde Florida sahillerine çikarma yapiyoruz. Önce askerler ve tanklarla Pillbox'lari binalari yokedip, MCV gelmesini sagliyoruz. Sonra her zamanki gibi yerlesip Baraka, Tesla Reactor, Refinery yapiyoruz. Oyunlarin baslangicinda yükleme yapilirken hangi araçlari kullanacaginiz zaten resimle belirtiliyor. Burada önce sahili temizliyoruz. Sonra biraz asker ve köpek yapiyoruz. Askerleri binalar yerlestirebiliriz. Bu tip yerlesimlerde bir taneden fazla War Miner yapmak daha fazla avantaj sagliyor. Denize Naval yard kurup denizden gelecek saldirilara hazirlaniyoruz. Denizalti yapip Allied Naval Yard'a saldiriyoruz. Karadan da saglam bir ordu ile bütün düsmanlari yok ediyorsunuz.


  Big Apple, New York
  Bu görev biraz daha uzun sürüyor. Önce yine yerlesip, çogaliyoruz. Burada önemli bir husus asker yapip düsmanlarin gelecegi yöndeki binalara yerlestirmek. Bu epey ise yariyor. Bir de binanin yanina Engineer koyarsaniz bina yikilmaya yakin onararak isinizi devam ettirir. Önce kuruldugunuz yeri iyi bir sekilde savunmaya alin. En az 3 War Miner yapin, daha fazla da olur. Bu bölümde Psi-Corps Troopers tipli elemanlar düsmani kendi tarafimiza geçirebilecek bir bulus olan Psychic Beacon özelligine sahip. Ama dikkat edin çabuk ölebiliyorlar. Yeterince çogalinca saldiriya geçin ve mutlaka yaninizda Engineer götürün ve binalari ele geçirince yeni yerinizden asker ve araç yapmaya devam edin ki bosa yol katetmeyin. Allied bölgesine Savas Labaratuvarinin oldugu bölüme gelince mümkün oldugun ca fazla bina ele geçirin. Yikmaktan çok ele geçirin. Ve tamamen yerlesmeden Savas Lab.'a Engineer sokmayin. Çünkü saldiriya geçecekler. Bir kaç tane Flak Troopers yapin Rocketeers için. Sonra Savas Lab. ele geçirin. Psychic Beacon insa edilince de onu koruyun bir süre sonra görev bitiyor. Homefront, Vladivostok
  Bu görevde, Kore Filosu Amerikan donanmasina ulasinca Valdivostok'u korumak size düsüyor. Önce yerlesip temel seyleri kuruyorsunuz. Yalniz öncelikle Flak Cannon kurarsaniz hava saldirilarini bertaraf etmis olursunuz. Bu arada deniz kisminda Naval Yard'da denizalti yapip burayi korumalisiniz. Çogalmaya baslamadan önce Allied atagina karsi yanyana Makineli Yuvasi yapin ve bölgeyi korumaya alin. Askerler için köpekler falan. Sonra Flak Trooper, Tank ve Füze firlaticilar yapin. Füze firlaticilari uzaktan makineli veya diger silahlari yoketmek için epey etkili. Sonra burasi için böcekleri kullanabilirsiniz. Enteresan seyler su böcekler, epey etkili, iyi kullanirsaniz. Kontrolsüz saldirmalarina izin vermeyin. Grup olarak isaretlerseniz daha kontrollü saldirirsiniz. Son olarak da Naval Yard'i yokediyorsunuz.

  City of Lights, Paris
  Bu görevde az bir para ve asker ile Eyfel kulesini ele geçirip koruyacaksiniz. Tek dikkat etmeniz gereken askerleri çok iyi kullanmaniz. Sürekli binalar yerlesip ates açin. Tank ve benzeri araçlari da bina yanina çekerek yokedin bu ugurda bir adam feda edebilirsiniz. Çilgin Ivan karekterini de tanklar için kullanabilirsiniz ama çok etkili degil. Deniz kenarina ulasinca elektrik adamlar geliyor yardim olarak oradan son kalan askerlere ve Pillbox'lara saldiriyorsunuz. Sonra bir süre orayi korudunuz mu is bitiyor.

  Download
 2. Alev
  Özel Üye

  Command & Conquer Red Alert 2 Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi