Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Özel Gün ve Geceler Bölümünden Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Hakkında Bilgi

  Reklam  Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Hakkında Bilgi

  Forum Alev
  Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Hakkında Bilgi

  Madde kullanımı ve bağımlılığı, ortaya çıkardığı sonuçlar nedeniyle sadece kullanan kişiyi etkilemekle kalmayıp, başta yakın çevresi olmak üzere toplumun bütün kesimlerine yansıyarak önemli bir sağlık sorunu haline gelmektedir.

  Dünya Sağlık Örgütü, madde kullanımı ve bağımlılığının dünya çapında bir tehlike olduğunu vurgulamakta ve önlemler almaya yönelik gelişmeleri desteklemektedir.

  Dünyada uyuşturucu kullanma alışkanlığında artış olması ve bunun insanlık için büyük bir tehdit oluşturduğu gerçeğinden hareket eden Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1987 yılında aldığı bir kararla, uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşma ve uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirme konusundaki kararlığını vurgulamak amacıyla, 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak belirlemiştir. Tüm ülkelerde 26 Haziran tarihinde çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Hakkında Bilgi

  Reklam  Uyuşturucu madde kullanımı her geçen gün artmaktadır.Bu nedenle bunlarla mücadele etmek ve bu maddelerin geçiş yerlerini kontrol altına almak gerekmektedir.Bu nedenle tüm ülkelerin uyuşturucu ile mücadelede ortak bir tavır sergilemesi gerekiyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi