Mevlid Kandili - Kandiliniz Mübarek Olsun -

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Özel Gün ve Geceler Bölümünden Mevlid Kandili - Kandiliniz Mübarek Olsun - ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Mevlid Kandili - Kandiliniz Mübarek Olsun -

  Reklam  Mevlid Kandili - Kandiliniz Mübarek Olsun -

  Forum Alev  Mevlid Kandili ya da Mevlit Kandili (Arapça:مولد، مولد النبي، ميلاد النبي) Hz. Muhammed'in doğum gecesi olan, Rebiul-evvel ayının onikinci gecesine denir.

  Mevlid, doğum zamanı demektir. İslam'da Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Hz. Muhammed 'in doğum günü, bütün Müslüman'ın bayramıdır. Şii, mezhepindekiler 17.günü Mevid günü ve 17'ye dönen geceyide Mevlid Gecesi bilirler. Bu iki tarih arasındaki haftayı da Vahdet Haftası ilan etmişlerdir.

  Esasında Kandil Geceleri Hz. Peygamber'in uygulamasında yoktur. H.3. asırdan itibaren mistik çevrelerde kutlanmaya başlanmış ve II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.
 2. 2
  Yoncalar
  Bayan Üye

  Cevap: Mevlid Kandili - Kandiliniz Mübarek Olsun -

  Reklam  Mevlid kandili Peygamber efendimizin doğum günü olarak kutlanmaktadır. Bu özel günde Mevlidi şerifler okunur. Peygamber efendimizin doğumunu şükranlarımızla birlikte tüm Müslümanlar olarak dua ederek kutlarız.+ Yorum Gönder
mevlid kandiliniz mübarek olsun arapca,  mevlid kandili,  mevlid kandili arapça ,  mevlit kandili tebrik kartları,  Arapça mevlüt kandili mübarek olsun
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi