Gaziler Günü ile ilgili Yazı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Özel Gün ve Geceler Bölümünden Gaziler Günü ile ilgili Yazı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Gaziler Günü ile ilgili Yazı

  Reklam  Gaziler Günü ile ilgili Yazı

  Forum Alev
  19 Eylül Gaziler Günü


  Şarlerimizden Mithat Cemal Kuntay söylediği şu mükemmel sözle yazımıza başlıyoruz “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır,” demiş ve tek kelime ile aslında ülkenin ne denli önemli bir yer tuttuğunu açıklamaktadır.

  Canlarını ve kanlarını bu ülke için döken gazilerimizi birkez daha anıyor ve onların nekadar cesur ve yürekli olduklarını tekrar tekrar vurguluyoruz.

  Bizler kendilerine minnettar ve teşşekkürlerimizi bildirmekteyiz.
  Annelerimiz,ninelerimiz bizleri daima güzel olan şehit ve gazilik şarkı ve ninneler ile büyütmüşlerdir ve öz çocuklarını bu ülke için canlarını ,kanlarını vermek için uğurlamışlardır.

  Bu vatanın yükseliş ve bayrağın karunmasının en öemli kişiler şehit ve gazilerimiz olmuşlardır.Herzaman kendilerine saygı ve sevgi duymaktayız.


  Türkiyenin tarihi daima kutlu zafer ve destanlarla geçmiştir,ve bizler şehit ,gazilerimizle herzaman övünüp dururuz.
  Vatanlarının bölünmemesi için her karış için savaşmış ve kanlarını akıtmışlardır.ve bu savaş sonralarında isimlerini altın harflerle yazdırmayı bilmişlerdir.onların bu ülke için yaptıklarını gelecek nesillere aktarmalı ve daima onlara sahip çıkmalıyız.

  5 eylül 2000 yılı 19 eylül Gaziler günü olarak belirlenmiş ,bu nedenle birgün de olsa onları hatırlamak amacı ile bu gün onlara vakf edilmiştir.

  onların bu cesarat ve yüreklilikle vatanlarını bir an olsun yalnız bırakmamış olan duruşlarını birkez daha anıyor ve kucak dolusu sevgimizi sunuyoruz.


  gazilergunu.jpg 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Gaziler Günü ile ilgili Yazı

  Reklam  Vatanı için savaşan ve gözünü kırpmadan şehit olan bu vatanın evlatlarına rahmet diliyoruz ve şehit olmayıp yaralanan vücudunu çoğu zaman vatanı için yarım bırakan gazilerimize de şükranlarımızı ve en güzel dualarımızı gönderiyoruz+ Yorum Gönder
gazilerle ilgili yazılar,  gaziler günü ile ilgili yazı,  gazilerle ilgili yazı,  şehitler ve gaziler günü ile ilgili yazı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi