Burs Ya da KRedi Arıyorum , Bildiğiniz Kurumlar Var mı ?

+ Yorum Gönder
Üyelere Özel ve Özel Yaşamdaki Sorunları Bölümünden Burs Ya da KRedi Arıyorum , Bildiğiniz Kurumlar Var mı ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Burs Ya da KRedi Arıyorum , Bildiğiniz Kurumlar Var mı ?

  Reklam  Burs Ya da KRedi Arıyorum , Bildiğiniz Kurumlar Var mı ?

  Forum Alev
  Arkadaşlar Okul Hayatımı Devam Ettirebilmek İçin , Burs Ve Ya İleride Geri Ödeyebileceğim Şekilde Krediye İhtiyacım Var ..

  Bildiğiniz Bi Kurum Var Mı ?

  Ya Da Hekimler Odası Burs Veriyor mu Bir Bilginiz Var mı ?

  Burs Verecek Yerlerin Kurallarına Uymuyo Olabilirim Bazıları Sadece Mühendislere Veriyo Mesela ..

  Tıp Fakültesi Dönem 3 Teyim ..

 2. 2
  MuhammeTR
  Üye

  --->: Burs Ya da KRedi Arıyorum , Bildiğiniz Kurumlar Var mı ?

  Reklam  Bu sene için burs mevsimi bitti ne yazıkki, hiçbiryerden bu sene için burs alamazsın, ancak Çydd belki bi ihtimal sahip çıkabilir sana.Başbakanlık bursu 120 kişilik sınıfımda nerdeyse 50 kişiye çıktı sana çıkmamışsa ilginç.Herneyse internette arama yoluyla bile pek çok vakıf vs bulunabilir, vakıflar genel müdürlüğü listesinden Türkiyedeki tüm vakıfların numaralarınıda bulabilirsin. 3. 3
  Hozukcan
  Emekli
  tam olarak bir bilgim yok ama Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği var onu bir kontrol et abla istersen.şube adresleri aşağıdaki linkte var..

  http://www.cydd.org.tr/?sayfa=subeler 4. 4
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Başbakanlık bursu 120 kişilik sınıfımda nerdeyse 50 kişiye çıktı sana çıkmamışsa ilginç
  Başbakanlık Bursu Kalanlara Verilmiyor ..

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
  Onlardan Bir Sonuç Alamadım ..

 5. 5
  MuhammeTR
  Üye
  http://www.tkd.org.tr/pages.asp?pg=199

  üstteki linki bulabildim daha yok.internet nimetinden yararlanmak gerekiyo ama ağustosa kadar bir yerden burs alman zor yaprak abla.

 6. 6
  muamma.şair
  Bayan Üye
  Abla TEVe başvurdun mu?

  Bende aynı problemi yaşıyorum şu an.

 7. 7
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Hayır Başvurmadım Kuzum Kuralları Neler ?

  Sınıfta Kalmam Etkiler mi :(

 8. 8
  muamma.şair
  Bayan Üye

  TEV YÜKSEK ÖĞRENİM "İHTİYAÇ BURSLARI" DUYURUSU

  Türk Eğitim Vakfı, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, Üniversite, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yükseköğrenim bursları vermektedir.

  Adaylık Şartları:

  I- T.C. Vatandaşı olmak,
  II- Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı olmak,
  III-Maddi İmkandan Mahrum Olmak:

  Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak, kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak ve başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak, (Sadece harç kredisi ve öğrenim kredisi alınabilir.)

  IV-Başarı Koşulları:

  a) Yüksek öğrenime yeni kayıt yaptıranlar için: Fakülte veya yüksekokula giriş puan sırasına göre önde olmak,
  b) Ara sınıflar için: Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3'ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)
  V) Karakteri ve milli duyguları bakımından sağlam ve güvenilir olmak.
  Not: Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, Açık Öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar, aynı aileden ikinci bir kişi burslarımızdan yararlanamaz.

  BAŞVURU :

  I- Burslara başvuru tarihi 1-31 Ekim'dir.
  II- TEV Burs Başvuru Formu www.tev.org.tr adresimizden doldurulup, yazıcıdan çıktısı alınarak ek istenilen belgelerle birlikte öğretim kurumuna teslim edilecektir. (Formu öğretim kurumuna teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmaz. )

  EKLENECEK BELGELER :

  Adaylar, TEV'in web sayfasından temin edip tamamlayacakları “TEV Burs Başvuru Formu”na;
  I- Yükseköğrenime yeni kayıt yaptıranlar; ÖSS Sonuç Belgesinin örneğini,
  II- Ara sınıflarda öğrenim görenler; Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesini (transkript).
  III-Tüm Öğrenciler; TC Kimlik nolu nüfus cüzdanının fotokopisi, öğretim kurumundan alınmış onaylı öğrenci belgesi ile ailenin mali durumunu gösteren belgeleri (Maaş bordrosu, emekliler için emekli cüzdanı fotokopisi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise Sosyal Güvenlik Kurumundan aile reisi adına gelirsizlik belgesi ekleyerek Öğretim Kurumlarının ilgili birimlerine verirler.

  SEÇİM :

  Burs Komisyonları müracaatçılar arasından, yukarıda açıklanan adaylık şartlarına göre Türk Eğitim Vakfı'nca ayrılan burs sayısı kadar asil ve yedek aday seçerek, seçilen adayların belgelerini (Tüm Öğrenciler için; TEV Burs Başvuru Formu ile öğrenci belgesi, ailenin mali durumunu gösteren belgeleri, yeni kayıt olanlar için; ÖSS sonuç belgesinin örneği, ara sınıftakiler için; öğrenim süresince aldığı dersleri notları ve genel not ortalamasını gösteren not dökümü belgesi (transkript), tüm öğrenciler için; TEV Burs Başvuru Formu ile öğrenci belgesi, ailenin mali durumunu gösteren belgeler) komisyon üyelerince imzalanmış bir tutanak ekinde Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürlüğü'ne göndereceklerdir. Kesin sonuçlar TEV Genel Müdürlüğü'nce burs kazanan öğrencilere yazı ile duyurulacak, ayrıca TEV'in web sayfasından takip edilebilecektir.

  BURSUN ÖDENMESİ:

  Burs kazandığı kendisine duyurulan adaylara, gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra öğretim yılı başından geçerli olarak, en geç bir ay içinde burs ödenmeye başlanır. Bir öğretim döneminde Ekim-Haziran arası (9 ay) burs ödenmektedir. Diğer aylarda ödeme yapılmamaktadır.

  BURSUN KESİLMESİ:

  Burs, her ders yılı sonunda başarılı olduğu belgelenen öğrenciye, normal öğrenim süresi boyunca verilir. Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu Haziran ayı sonunda kesilir.

  VİCDANİ YÜKÜMLÜLÜK:

  Öğrenimini tamamlayan her burslu, TEV'ce kendisine yapılan ödemeler tutarını, hayata atıldıktan sonra ödemeyi ve en az kendisi gibi bir başka öğrencinin yetişmesi için TEV aracılığı ile burs vermeyi ya da başkasının TEV'e bağış yapmasını sağlamayı vicdani bir yükümlülük olarak kabul eder.
  Şartları bunlar ablacım ama ancak seneye başvurulabilir. Ben seneye başvurmayı düşünüyordum ama son sınıflar başvuramıyormuş. Bende şimdi okudum geç kalmışım

 9. 9
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Bana Çıkmaz ki :( Geçmişte Kaldım :(

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi