Armut meyve tatlısı tarifi

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Pasta ve Tatlılar Bölümünden Armut meyve tatlısı tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Armut meyve tatlısı tarifi

  Reklam  Armut meyve tatlısı tarifi

  Forum Alev
  Armut meyve tatlısı tarifi

  armut-tatlisi.jpg
  GEREKLİ MALZAEMELER
  4 KİŞİLİK
  HAZIRLAMA:
  10 DAKİKA
  PİŞİRME:
  30 DAKİKA
  4 büyük armut
  Kırmızı şurup için
  5 desilitre kuş üzümü suyu
  1 tutam kimyon
  5 kuru karanfil
  Sabayonne sosu için
  6 yumurta sarısı
  1 desilitre şeker
  1 limon kabuğu
  1 limon suyu

  YAPILIŞI
  1-Şurup için verilen tüm malzemeleri kısık ateş üzerine oturttuğunuz bir tencerenin içerisinde karıştırın. Şurubu ısınmaya bırakın.

  2- Armutları, zedelemeden soyun. Saplarını üzerlerinde bırakın ama alt kısımlarını dikkatlice oyarak alın. Hazırladığınız armutları ocaktaki şerbetin içerisine yerleştirerek 20 dakika pişmeye bırakın. Armutları, ateşten indirdiğiniz tencerenin içerisinde uzun süre bırakarak, şurubu iyice emmesini sağlayın.

  3-Sabayonne sosunu hazırlamak için yumurta sarılarını şeker ile birlikte bir kabın içerisinde çırpın, üzerine şarabı ekleyin. Bu karışımı da alüminyum olmayan bir tencerenin içerisine boşaltarak kısık ateş üzerinde krema halini alıncaya kadar pişirin. Bu arada kaynamamasına dikkat edin. Tencereyi ateşten indirerek soğuyana kadar karıştırın. Soğumaya başlayan karışımın üzerine rendelenmiş limon kabuğunu ve limon suyunu ekleyin.

  4-Bu sosu servis yapacağınız kaselerin içerisine döktükten sonra içlerine armutları yerleştirin. Artık servise geçebilirsiniz. 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Armut meyve tatlısı tarifi

  Reklam  Dilimleyerek yapılan meyve tatlılara az çok benzeyen fakat sunuluş şekli olarak farklı olan bir tatlı olmuştur. Dilimlenmeden pişirilip sunulması iyi bir fikir olmuştur.+ Yorum Gönder
armut tatlısı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi