Photoshopta Hız Efekti

+ Yorum Gönder
Grafik ve Photoshop Dersleri Bölümünden Photoshopta Hız Efekti ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MUSTAFA
  Usta Üye
  Reklam

  Photoshopta Hız Efekti

  Reklam  Photoshopta Hız Efekti

  Forum Alev
  Merhaba,

  Bu dersimizde hızlı bir giden arabanın Motion Camera ile çekiminden doğan ( genelde oyunlarda çok kullanılan bir yöntem sanal hız olgusunu yaratmak için, need for speed oynayanlar iyi bilir ) asıl cisimden başka diğer tüm objeler uzayan bir flulaşmaya uğrarlar...

  Bu etkinin nasıl oluşturulacağına bir bakalım..

  1. İlk önce bir resim seçin ve Path ( pen ) Tool aracı ile daha önceki derslerde anlatıldığı gibi objenizi pathleyin ( isteyen Magnetic Lasso veya Pollygonal Lasso Tool araçlarınıda kullanabilirler (L) )
  2. Path işlemini tamamladıktan sonra Pen Tool(P) aracından çıkmadan yapmış olduğunuz path'in içinde sağ tıklayın ve açılan menüden Make Selection komutunu verin...
  3. Yine bir pencere gelecek önünüze burada resimdeki gibi ayar yapmanız yeterlidir. İsteyen kendi değerlerini girip farklı etkiler elde edebilri.
  4. Bu işlemin sonunda arabamız seçili hale gelecek ve 2 piksellik bir yumuşatma uygulanmış olacak çevresine yani keskin bir hat yerine yumuşak bir hat elde etmiş olduk...Fakat bu araba seçimizi işimizi görmez çünkü bizim amacımız arabaya değil yol ve etrafındaki cisimlere Blur Etkisini yaratmak...( İsteyen bu şekilde bırakıp arabaya blur efekti de verir buda ilginç bir efekttir )
  5. Son olarak Filter menüsünden Blur oradan da Radial Blur efektini seçiyoruz...
  6. Şimdi Resimdeki değerleri uygulayın ve tamam dedikten sonra işlemi bitirin...
  İşte Sonuççççç... ( Biraz kırpıldı alt ve üste siyahband çekilerek Sinemaskop etkisi verildi... )

 2. Alev
  Özel Üye

  Photoshopta Hız Efekti Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi