Font Yapma Programları

+ Yorum Gönder
Grafik ve Photoshop Programları Bölümünden Font Yapma Programları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Raphael
  Bayan Üye
  Reklam

  Font Yapma Programları

  Reklam  Font Yapma Programları

  Forum Alev
  Font Programları

  All My Fonts Pro
  Eğer bilgisayarınızda yüzlerce yazı tipi varsa gösterebilirsiniz.
  ve bunların hangisinin nasıl göründüğü hakkında bilginiz yoksa ve bunları bir bütün olarak bir ekranın içinde görmek ve burdan istediğiniz yazı tipini beğenerek uygulamalarınızda kullanmak isterseniz, işte bu program tüm yazı tiplerini hepsini size göstermeye yarar.

  All My Fonts ile Windows'ta kurulu olan yazı tiplerini okuyabilir ve bunların nasıl göründüğünü örnek bir metin içinde görebilirsiniz. Bu kurulu yazı tiplerini normal, kalın, altı çizili, italik olarak gösterebilir ve bu şekilde sıralanabilir. Yazı tiplerini 4'den 400'e kadar değişen boyutlarda
  Ayrıca yazı tiplerini örnek metinle kağıda da dökebilirsiniz.

  Programın fiyatı ise: 14.99 USD
  Direct Logic Systems (İndirmek İçin Tıklayın)

  Font Browser
  Sisteminizde çok fazla mı TrueType font çeşidi var. Hangisini seçip yazacağınıza karar veemiyor musunuz? Ya da tek tek font tipi ayarlamaktan usandınız mı? Cevabınız evetse bu program tam size göre. Programın asıl amacı sisteminizdeki yazı tiplerini bir pencerede, hızlı bir şekilde göstermek ve bunlar arasından hangisini kullanacağınıza daha çabuk karar vermenizi sağlamaktır. Nitekim hangi yazı tipini beğendiyseniz onu tıklıyorsunuz ve program, bu yazı tipini Windows'taki bütün yazı yazma uygulamalarına yüklüyor. Yani bir fontu seçiyorsunuz ve ardından ister Word'ü ister not defterini ister başka bir yazı uygulamasını açın, hepsi seçtiğiniz fontla sisteme başlıyor. Tek tıklamayla istediğiniz yazı tipini sisteme oturtmanın basitliğini yaşayacaksınız. Kullanılması gereken programlardan biri...
  NOT: Programın tam sürümü $10'dır.
  Oak Systems (İndirmek İçin Tıklayın)
  CrossFontCrossFont, Macintosh ve Windows platformları için TrueType ve PostScript Type1 yazı tipleri arasında dönüştürme yapabilen bir programdır. Bilgisayarınızda Stuffit (SIT, SEA) ve ZIP arşiv dosyaları araması yapıp, bulduğu dosyaları çıkartabilir.
  Macintosh fontlarında Türkçe karakterler yerinde çıksın istiyorsanız, Fontographer kullanarak teker teker tüm yazı tiplerini çevirmek durumundasınız ki bu da uzun bir zaman alır. Türkçe karakterler konusunda bir sorun yoksa bilgisayar ortamında kullanacağınız CrossFont adlı program yüzlerce yazı tipini saniyeler içinde bilgisayarda kullanılır hale getiriyor.
  İnternette bulduğunuz ya da elinizde olan MAC yazı tipleri varsa, bunları hızlı ve kolay bir şekilde Windows ortamında kullanılmak üzere dönüştürebilir. 'Add Files/Dosyalar Ekle' ve 'Add Folder/Klasör Ekle' yoluyla Mac yazı tiplerini programın içine ekleyebilirsiniz. 'Output Folder/Çıktı Klasörü'nü seçtikten sonra, bu yazı tiplerine farenin sağ tuşuyla tıklayıp 'Convert Selected/Seçiliyi Dönüştür' dediğinizde, Mac yazı tipleri kısa sürede Windows'un okuyacağı yazı tipleri dosyasına dönüştürülebilir.

  Özellikler:

  • Yazı tipi (font) ailesi oluşturabilir.
  • Yazı tiplerini bulmak için dosya ve alt dosyaları otomatik arayabilir.
  • Sürükle-bırak yoluyla ana pencere üstünden kolayca dönüştürme yapabilir.
  • Dönüştürmeden önce yazı tiplerinin ön görüntüsüne bakabilirsiniz.
  • Stuffit (SIT, SEA) ve ZIP arşiv dosyalarını okuyabilir.
  • Dfont desteği mevcuttur.
  • AFM, PFM, INF, PFA gibi dosyaları destekler.
  • Windows ve Macintosh için TrueType ve PostScript Type1 türlerini dönüştürebilir.
  • Windows ve Macintosh arasında PostScript Type 1'i dönüştürebilir.
  • Windows ve Macintosh arasında TrueType'e dönüştürebilir.
  • Farenin sağ tuşuyla hızlı dönüştürme yapabilirsiniz.
  Kısıtlama:
  Programı 15 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Ayrıca toplu dönüştürmeye imkan vermez. Bu kısıtlamaları ortadan kaldırmak istiyorsanız, programı satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 45$'dır. Acute Systems (İndirmek İçin Tıklayın)
  The Font ThingSisteminizdeki kurulmuş veya kurulmamış TrueType fontları görebileceğiniz, yeni font kurabileceğiniz bir program. Program sayesinde bu fontları isteklerinize göre düzenleyebilirsiniz. Font yazı tipi demektir. Bu fontlar genelde Word gibi yazı yazma programlarında kullanılır.

  Genel Özellikleri:
  • Kurulan ve kaldırılan bütün fontları görebilirsiniz.
  • Renkli fontlar oluşturabilirsiniz.
  • Fontlar hakkında detaylı bilgileri görebilirsiniz.
  • Fontların örneklerini çıktı alabilirsiniz.
  • Fontlar hakkında küçük notlar ekleyebilirsiniz.
  • İstediğiniz fontu kurabilir ve kaldırabilirsiniz.
  • Geçici olarak kullanmak için font seçebilirsiniz.
  • Birbirine benzeyen fontlar için ayrı ayrı listeler oluşturabilirsiniz.
  Sue Fisher (İndirmek İçin Tıklayın)
  Font ViewerBlaiz Font Viewer, işletim sisteminizdeki font'ları belirleyip bunlar hakkında bilgi alabileceğiniz bir yazılım.

  Özellikleri:
  • Bütün font'ları ekranda gösterebilme ve yazdırma desteği.
  • Font'ların boyutlarını görebilme. (küçük, orta, büyük)
  • Font'ları gerçek zamanlı olarak değiştirebilme ve örnekleyebilme.
  • Otamatik olarak kolayca font'ların boyutlarını değiştirebilme.
  • Font'ları kolayca düzenleyebilme.
  • Kendine özgü kolay bir kullanım paneli ve yazdırma seçenekleri.
  • Yükleme gerektirmez.
  • Gelişmiş dil desteği.
  Blaiz Enterprises (İndirmek İçin Tıklayın)
  FontShow 2000Sisteminizdeki yazı tipinizi görmenizi, onları test etmenizi ve yazı tipleri hakkında bilgi edinmenizi sağlayan bir yazılım. Yazı tiplerini gösteriken İngilizce karakterleri isteğiniz boyutta ve istediğiniz biçimde (kalın, italik, kalın-italik)biçimce gösterir. Panoya kopyalanan özel karaktrleri de gösteriyor. Aynı zamanda içinde bir ascii karakter tablosu da bulunduruyor
  Gregory Braun (İndirmek İçin Tıklayın)
  Font Fitting Room Standard Font Fitting Room, sisteminizde yüklü fontları görüntüleme ve düzenleme aracıdır. Programın özellikleri şunlardır:
  - Günümüzde PC üzerinde kullanılan hemen hemen bütün yazı tiplerini tanır. Tanımladığı yazı tipleri; True Type fontları(*.ttf, *.ttc), Open Type fontları(*.ttf, *.ttc,*.otf), PostScript Type 1 fontları(*.pfm,*.pfb) ve Microsoft Windows fontlarıdır(*.fnt, *.fon).
  - Character map(karakter haritası) özelliği ile bir fontun bütün karakterlerini ve karakter özelliklerini görebilir, böylece hangi fontu seçeceğinize daha iyi karar verebilirsiniz. Üstelik bunu yapabilmeniz için fontun sisteminize yüklü olması şart değil.
  - Programla eğer beğendiğiniz bir font varsa onu tek tıklama ile sisteminize yükleyebilirsiniz. Böylece bütün yazı uygulamaları ilk başlatıldıklarında bu seçilen fonta ayarlanmış olarak başlar.
  - Programın güçlü yapısı ve ayarlanabilir özellikleri sayesinde farklı dil karakterlerini aynı cümlede kullanabilirsiniz. (Örneğin Çin alfabesindeki harflerle, Türk alfabesindeki harfleri aynı örnekte kullanabilirsiniz.)
  - Ayarlanabilir LCD ClearType özelliği sayesinde ClearType fontlarını daha kullanışlı ve etkili hale getirebilirsiniz. Programın daha da geniş özelliklerini deluxe versionunu innDirerek kullanabilirsiniz.
  Sisteminde yazı ile çok uğraşanların işine yarayacak bir program...
  NOT: Programın tam sürümüne sahip olabilmeniz için $24.95 ödemeniz gerekmektedir.
  ApoliSoft (İndirmek İçin Tıklayın)
  FontLab StudioWindows ile birlikte gelen fontlar size yetmemeye başladıysa, veya iyi bir grafik tasarımcısıysanız ve kendi fontlarınızı üretmek istiyorsanız kullanabileceğiniz oldukça başarılı bir font editörü olan Pyrus FontLab sıfırdan yeni fontlar üretmenize, varolan font takımına yeni karakterler eklemenize izin veriyor. Kullanımı ve arabirimi oldukça kolay olan program diğer programlardan grafik veri alışverişini de destekliyor.
  Pyrus/FontLab (İndirmek İçin Tıklayın) 2. 2
  mustafa_
  Yeni Üye

  --->: Font Yapma Programları

  Reklam  YA bne fontları resim yapmak istiyorum nsl yapıcam 3. 3
  KeşmekeŞ
  Özel Üye
  YA bne fontları resim yapmak istiyorum nsl yapıcam
  1. Mesajda açıkça ve uzunca belirtilmiş.İnçelerseniz anlarsınız.

  İyi forumlar..+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi