Tatil Çantasını Nasıl Hazırlamalı?

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Pratik Bilgiler Bölümünden Tatil Çantasını Nasıl Hazırlamalı? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mynq
  Emekli
  Reklam

  Tatil Çantasını Nasıl Hazırlamalı?

  Reklam  Tatil Çantasını Nasıl Hazırlamalı?

  Forum Alev
  birinci kural, hafif olacak çanta!... hafif, hafif, hafif...

  sırtınızda ağır bir çantayla geziyi-tatili kendinize zehir etmeyin lütfen; ne kadar hafif olursanız o kadar gezer az yorulur az eşya taşımış olursunuz. tabii geizlen yerlerden alınan incik boncuk hediyelik şeylerle o çanta zaten sonlara doğru ağırlaşacak merak etmeyin

  hafif çanta için öneriler:

  - iki elbise alın yanınıza; biri rahat günlük giymeye diğeri gece gezmelerinde giymeye. unutmadan bir iki de ağrı kesici koyun çantanıza.

  - 2-3 tişört yeterli! vallaha yeterli askılı atletlerden alın. gün içinde rahat oluyor. akşam yıkayın yahu sabah yine giyin ne var tatildesiniz rahat olunnnnn!

  - şampuan, jöle, saç kremi, güneş kremi gibi ihtiyaçlarınızı gittiğiniz yerden minik bir marketten minik kutularda alın. çok ağır oluyorlar büyük büyük alınca hatta kaldığınız otel ve pansiyonlardaki minik şampuanları atın çantanıza; onların parasını zaten oda parasının içinde ödediniz

  - bir- iki şort bir de jean pantolon alın yanınıza. yağmur yağar, dağa çıkarsınız bişi olur, bacakları çizdirmeyin. yada keten uzun veyahut kargo pantolonlardan bir tane mutlaka alın yanınıza.

  - iç çamaşırı bolca alın ama onları da penye seçin; yaz, sıcak pişmeyin.

  - kargo pantolonla dağa-bayıra çıkmak için bir de kapalı bir ayakkabı alın yanınıza. bir terlik bir de topuklu gece ayakkabısı tamam işte. biri ayağınızda diğer ikisi çantada.

  - bir tane havlu bir de titizseniz bir yastık kılıfı koyun çantanıza. plaj havlusu yada hasır zaten olacak.

  - makyaj çantanızda hafif olsun; bir rimel, bir parlatıcı, bir nemlendirici bir allık yeter de artar bile. yanık tene hafif makyaj yakışır unutmayın.

  toparlayalım: 2 elbise+ 3 tişört+ bir şort+bir pantolon+2 ayakkabı (biri terlik) + makyaj çantası+iç çamaşırı+havlu+yastık kılıfı+ mayo yada bikini. unutmadan, zamansız pms olabilir yaz, sıcak havanın etkisinden yanınıza ped alın siz en iyisi hanımlar.

  tabii bir kaç tane de kitap atın çantanıza.

  işte size hafif mi hafif bir tatil çantası. yormaz, bunaltmaz. defile yapmayacaksınız tatilde unutmayın, dinleneceksiniz. çantanıza bir kaç paket kağıt mendil, bir iki paket kolonyalı mendil, diş fırçası, macun, tarak, koymayı unutmayın. yemek yediğiniz yerlerden kolonyalı mendilleri doldurun çantanıza

  gün içinde sırt çantanızı yanınızda taşımayacaksınız zaten, bir tane büyük plaj çantası yeter. ayrıca şıkıdım çanta taşımayın arkadaşlar

  alıntı
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Tatil Çantasını Nasıl Hazırlamalı?

  Reklam  Vay be muhtesem+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi