Yiyecekleri Buz dolabına Yerleştirme Yöntemi

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Pratik Bilgiler Bölümünden Yiyecekleri Buz dolabına Yerleştirme Yöntemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Yiyecekleri Buz dolabına Yerleştirme Yöntemi

  Reklam  Yiyecekleri Buz dolabına Yerleştirme Yöntemi

  Forum Alev
  Üst:
  Peynir, pişmiş yemek, salata, tütsülenmiş balık ve et üste konmalı. Artan yemekleri kapalı kaplarda yaklaşık üç gün, tütsülenmiş balık ve etler de bir hafta tazeliğini korur.

  Orta:
  Süt, süzme yoğurt, yoğurt, krema ve taze peynirin yeri buzdolabının orta rafları. Açılmış kutular yaklaşık dört gün buzdolabında kalabilir.

  Sebzelik:
  Çilek, böğürtlen vs. mantar, yeşil salata, yapraklı sebzeler, maydanoz, taze nane, dereotu gibi yeşilliklerin yeri sebzelik. Hassas meyve ve sebzeler buzdolabının sebzelik bölümünde üç gün saklanabilir. Diğer sebze ve meyveleri buzdolabında saklamanız şart değil. Muz, papaya, mango gibi egzotik meyve, portakal, mandalina gibi turunçgilleri, domatesleri buzdolabında koymayın, tatları kaybolur.

  Salatalık veya biber gibi sulu sebzelerin ise ne buzdolabında ne de dışarıda ömürleri fazla uzun değil. Mümkün olduğunca çabuk tüketilmeliler.

  Kapı:
  Tereyağı, margarin, yumurta, açılmış reçel kavanozları, içecekler, salata sosları vs. kapıda gözlerde yerini buluyor. Açılmış meyve ve sebze sularını fazla bekletmeyin. Kapıdaki tüm diğer yiyecek ve içecekleri birkaç hafta saklayabilirsiniz. Yumurtalar üç günden fazla beklediklerinde tazeliklerini kaybederler.

  Tüm yiyecekleri ağzı kapalı kaplarda muhafaza edin. İsterseniz, doğal kozmetik ürünlerinizi de buzdolabında tutabilirsiniz; buzdolabında saklanan ojelerin ömrü de daha uzun olur.

  Alt:
  Çiğ et ve balık alta. Çiğ kıyma ve balığı bir gün içinde tüketmek gerekir. Et ve tavuğu iki üç gün buzdolabının en soğuk bölümü olan (derin dondurucu hariç tabii) alt kısmında saklayabilirsiniz.Buzdolabındaki Yiyecekler Nasıl Yerleştirilir
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Yiyecekleri Buz dolabına Yerleştirme Yöntemi

  Reklam  Buz dolapları genellikle modern şekilde dizayn edilmiştir.Bu nedenle neyin nereye konacağı belli olmaktadır.Fakat genellikle kahvaltılıkları üst tarafa yerleştirmekte fayda var.+ Yorum Gönder
buzdolabı çeşitleri
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi