+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Program Arşivi Bölümünden FileMaker Pro v8.5 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ACİL
  Özel Üye

  FileMaker Pro v8.5

  FileMaker Pro v8.5 Forum Alev
  FileMaker Pro v8.5


  FileMaker Pro v8.5.jpg


  FileMaker Pro güçlü bir veritabanı yönetim programı. Program ile etiket çıkartabilir, listelemeler yapabilir, mektuplar yazabilirsiniz. Internet uyumluluğu sayesinde, yapmış olduğunuz veritabanı uygulamasına internet üzerinden kayıt ekleyebilir, silebilir ya da rapor alabilirsiniz. Program sadece windows 2000 ve XP işletim sistemlerinde çalışıyor.


  FileMaker Pro is the #1-selling easy-to-use database software for Windows and Mac OS that helps you manage people, projects, assets and more — the easy way!

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye
  Türkçe Filemaker Pro 8.5

  Tanıtım:

  FileMaker Pro, FileMaker firması tarafından geliştirilmiş, Macintosh ve Windows platformlarında çalışabilen bir veritabanı programıdır. 1980'lerde Macintosh için geliştirilmiş olan az sayıdaki veritabanı programından biridir.

  FileMaker ile geliştirilen veritabanı dosyaları FileMaker Advanced (eski adıyla Developer) sayesinde kendi başına çalışan programlar haline de getirilebilmektedir. FileMaker veritabanlarını internet ortamında yayınlamak da mümkündür.

  FileMaker ilk olarak Nashoba Systems tarfından geliştilmiş, ardından bu şirket Apple'ın alt şirketi olan Claris tarafından satın alınmıştır. Program 1998 yılında Claris'in kapanması ile kurulan FileMaker şirketi tarafından geliştirilmektedir.

  FileMaker 7.0 sürümüne kadar bir dosyada sadece bir tablo saklanabilmekteydi. Bu sürümle birlikte bir dosyada birden fazla tablo saklayabilme özelliği eklenmiştir. Yine bu sürümle birlikte 2 gigabyte'lık dosya sınırı kaldırılarak 8 terabyte'a kadar dosyalar oluşturabilme imkanı oluşturulmuştur. Önceki sürümlerde herhangi bir alan en fazla 64 kilobyte metin tutabilirken, FileMaker 7 ile bu rakam 2 gigabyte'a çıkarılmıştır.

  FileMaker 8 sürümü ile menüleri değiştirebilme, gelişmiş script özellikleri, web viewer ve geliştiricilere kolaylıklar sağlayacak birçok önemli özellik eklenmiştir. Filemaker IWP dediğimiz acil web paylaşımı da oldukça geliştirilmiştir.
 3. 3
  kerkenez_1958
  Yeni Üye
  FileMaker prog.Türkiye sitesi olan yordam da Türkçesi trial olarak mevcuttur.

 4. 4
  cakaby
  Yeni Üye
  Bu programın dersleri elininizde var mı..yoksa nerde bulabilirim..onuda eklerseniz ii olur

 5. 5
  Kopyacı
  Üye
  http://youngsmarts.com/tr/egitim/FileMaker/ders1.htm

  ders2.htm ders3.htm 4-5 gibi 10 a kadar linki değiştirip derslere bakabilirsin.

 6. 6
  cakaby
  Yeni Üye
  paylaşımınızdan dolayı teşekkürler..

 7. 7
  gurten
  Yeni Üye
  Paylaşımınız için teşekkürler

 8. 8
  bonanzas
  Yeni Üye
  emegınıze saglık umarım notlar ıyıdır

 9. 9
  hell.azrail
  Üye
  tesekkur ederim kardes güzel paylasım

+ Yorum Gönder