+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Program Arşivi Bölümünden İnternet Explorer 7 Türkçe (XP/Vista) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye

  İnternet Explorer 7 Türkçe (XP/Vista)

  İnternet Explorer 7 Türkçe (XP/Vista) Forum Alev
  Internet Explorer 7 Türkçe (XP/Vista)  internet Explorer 7 Turkce.png

  Tanıtım:
  Windows Vista ile birlikte uzunca bir süredir geliştirilme ve Beta sürümleri denenmekte olan Internet Explorer 7'nin kararlı ve Türkçe sürümü, nihayet bizlerle buluşabildi. Yenilenen özellikler, tamamen değiştirilen görünüm ve yeni fikirler, IE 6 ve önceki sürümleri ile yakalanan başarıyı bir adım öteye taşıyabilecek mi, yoksa bugüne kadar çıkartılmış en başarısız tarayıcı sürümü olarak biz bilgisayar kullanıcılarının anılarımızda mı yer alacak? Aşağıda, Internet Explorer 7 Türkçe yazılımını eksisiyle artısıyla, bir ön fikir olması açısından sizler için inceledik.

  # Sekmeli Tarama : Birden çok siteyi tek bir tarayıcı penceresinde görüntülememizi sağlayan bu özellik ile ayrı bir tarayıcı sayfası açma gereksinimi olmadan aynı pencere içerisinde birden çok web sayfası görüntülenebiliyor.

  # Hızlı Arama : Araç çubuğuna entegre edilmiş özelleştirilebilen ve 3. parti eklemelerine izin veren arama çubuğu (Google, Yahoo, MSN gibi çok çeşitli arama motorlarına kolay erişim hizmeti)

  # RSS Desteği : RSS desteği veren siteler ile tam uyum içerisinde çalışabilme imkanı.

  # Sayfa Yakınlaştırma Özelliği : Web sitelerinin orjinallerinden daha büyük biçimlerde büyütülebilme ve görüntülenebilme imkanı.

  # AVI Filtresi : Kötü niyetli web sitelerinin tespit edilip, her türlü içerik paylaşımlarının engellenebilmesini sağlayan bir teknoloji.

  # Kolaylaştırılmış Dosya Silme Desteği : Tek bir tuş ile bilgisayara kaydedilen çerezler, sayfalar, klasörler ve her türlü çevrimdışı veriyi temizleyebilme imkanı.

  # CSS Geliştirilmesi : CSS 2.1 desteği ile birlikte, web sayfalarında kullanılan en son görsellikleri başarıyla görüntüleyebilme imkanı.

  # Güvenlik Geliştirmeleri : Geliştirilmiş ActiveX denetimi (Eklenti yöneticisi dahilinde), Entegre edilmiş Kötü amaçlı yazılım tespit programı, Güvenlik bildirimleri için eklenen Güvenlik Durum Çubuğu, URL güvenlikleri (arttırılmış veri güvenlik protokolleri), Tüm eklentileri pasifleştirebilme imkanı (Sadece Windows Vista kurulu bilgisayarlarda çalışan sabit sürücüye dosya yazılımını engelleyen Korumalı Kip ve Gelişmiş Ebeveyn Denetimleri de bulunuyor), Grup İlkeleri ve dahili tarayıcı motoru geliştirilmeleri ile daha da sağlamlaştırılmış internet güvenliği.

  # İyileştirilmiş AJAX Desteği : AJAX uygulamaları için tam destek (IE6 içinde bu destek kısmi olarak sağlanabiliyordu)

  # PNG Şeffaflık Desteği : Şeffaf PNG resimlerini tam olarak görüntüleyebilme ve kaydedebilme imkanı.

  # True Type Yazı Tipi Eklentisi : Office 10 ve Vista ile birlikte standart olarak sunulan, True Type, yani Gerçek Biçimdeki metin görüntüleme desteğinin tüm IE ve Web sayfalarında uygulanabilmesi imkanı.

  # Geliştirilmiş Yazdırma Özellikleri : Yenilenen sayfa ve resim yazdırma özellikleri ile, herhangi bir harici program ile düzenlenme gereksinimi olmadan yazıcıdan çıktı alınabilmesi imkanı.

  # Yararlı Özellikler : Tek bir tuş ile tüm tarayıcı ayarlarını ve eklentilerini sıfırlayabilme imkanı, Uluslararası uyumluluk ve görüntülenme bağlantılarının sağlanması, iyileştirilmiş sayfa içi araması ve reklam engelleyici özellikleri.


  Freeware ( Ücretsiz )
  http://download.microsoft.com/downlo...XP-x86-trk.exe
 2. 2
  kadir53
  Üye
  inmiyo Yaf sorunmu Var

 3. 3
  Hasan
  Özel Üye
  Alıntı kadir53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  inmiyo Yaf sorunmu Var

  Her Hangi Bir sorun Görülmemekte.

 4. 4
  fiReFoX
  Emekli
  teşekkürler emeğin için sağol

 5. 5
  mazlumhoca
  Yeni Üye
  sağol kardeşim eline sağlık

 6. 6
  necro
  Yeni Üye
  tesekkürler kardes :)

 7. 7
  mazlumhoca
  Yeni Üye
  sağol kardeş ellerine sağlık

 8. 8
  isa_olcer
  Yeni Üye
  vistada çalışmıyor boşa indirmeyin

 9. 9
  Hasan
  Özel Üye
  vistada çalışmıyor boşa indirmeyin
  indirip denediniz mi?

+ Yorum Gönder