+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Program Arşivi Bölümünden Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  efsanee
  Üye

  Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar

  Her Bilgisayarda Olması Gereken Programlar Forum Alev
  Arkadaşlar burada her bilgisayarda olması gereken programları sizlere tanıtıcağım.
  Bu programlara Basic Kit |TAMindir adresindende ulaşabilirsiniz.
  İşte! Yeni kuşak MSN® Messenger.Arkadaşlarınızla hiçbir ücret ödemeden ücretsiz bir şekilde sesli,görüntülü ve yazılı ifadelerle konuşmanızı sağlayan en iyi program. Messenger ile ilgili sevdiğiniz her şeye (kişi listeniz, ifadeleriniz ve arkadaşlarınıza anında erişim) ek olarak, bağlanmanın ve fotoğraf (ve başka şeyler) paylaşmanın yeni müthiş yolları var. Her zamanki gibi, Messenger'ı karşıdan yüklemek ve çoğu özelliğini kullanmak ücretsiz.
  Programı Yükle


  Kaspersky Antivirus...
  Küçük boyutlara sahip bir bilgisayar virüsü, yıllar süren emeğin boşa gitmesine yol açabilecek veri kayıplarına neden olabilir, bu yüzden bilgisayarınızın güvenilir bir anti-virüs korumasına sahip olması kaçınılmazdır. Bu korumayı dünya çapında birçok bilgisayar dergisi ve bağımsız araştırma birimleri tarafından gerçeklestirilen karşılastırmalı testlerde her zaman ön plana çıkan Kaspersky Antivirus sağlayabilir.
  Program Yükle  Winamp

  Tartışmasız en popüler oynatıcı Winamp`ın son sürümü. Winamp Bildiğimiz gibi artık sadece ses dosyalarına destek vermiyor. 5.0 sürümünden itibaren Winamp artık görüntü dosyalarına da destek veriyor.Winamp'ın bu sürümü ile bir çok yenilikler getirlilmiş ve harika bir hal almış.
  Programı Yükle
  WinRAR
  WinRAR programı bir dosya sıkıştırıcısıdır.Bu program ile büyük dosyalarınızı küçük yer kaplayacak şekilde sıkıştırabilir,sıkıştırılmış dosyaları açabilirsiniz. Winzip ile aynı tür bir programdır.WinRaR Arşiv yöneticisinin en iyi şıkıştırma ve saklama programıdır. Arşiv oluşturma, yönetim ve denetimine olanak saglayan güçlü ve piyasadaki en iyi araçlarından biridir.. Program ile RAR arşivleri oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu arşivleri başka hiç bir programa ihtiyaç kalmadan otomatik olarak açabilirsiniz. Sadece RAR değil, ZIP ve ARJ uzantılı dosyalarıda açabilirsiniz. Programın bu versiyonu, daha da hızlı bir sıkıştırma yapabiliyor.
  Programı Yükle  Firefox 2.0
  Firefox 2'da güvenliğe yönelik pek çok yenilik bulunuyor. IE7'nin rakibi oldukça güçlü... Phishing koruma, geliştirilmiş güncelleme sistemi, sekmeli tarama için sürükle ve bırak özelliği; daha etkili bir şekilde çalışan pop-up (istenmeden açılan pencereler) engelleyici; gerçek zamanlı bilgi akışı olarak tanımlayabileceğimiz RSS beslemelerini daha verimli hale getiren yenilenmiş canlı yer imleri' ve kullanıcı dostu' özelliği artırılmış seçenekler arayüzü sıralanabilir.
  Programı Yükle
  Flashget
  Bu program sayesinde normalden 5 kat daha hızlı dosya indirin.Flashgetin hızı kanıtlanmış olup diğer download hızlandırıcılardan daha iyi olduğu bir çok kez kanıtlandı. Yani bu program ile program yapımcılarının dediği gibi 5 katı hızlandıramasada parçalara bölerek normalden ve diğer programlardan çok hızlı olduğu kesin. Yani indireceğiniz dosyaları 5 kanaldan aynı anda indirir.
  Download kesintilerine devam etme desteğiyle her türlü soruna karşı büyük boyuttaki dosyaları tekrar indirmek zorunda kalmazsınız...
  Ayrıca IE'de sağ tuş menüsünede eklenerek Bu dosyayı flashget'le indir veya bu sayfadaki tüm dosyaları flashget'e al gibi seçenekler mevcuttur...
  Programı Yükle

  Skype
  Skype birkaç dakika içerisinde dünyanın herhangi bir yeriyle telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan basit ve ücretsiz bir yazılımdır. Skype, sizleri KaZaA'yla tanıştıran kişiler tarafından yenilikçi P2P teknolojisi kullanılarak, sizi diğer Skype kullanıcılarıyla buluşturmak için yaratılmıştır. Çok yüksek telefon faturaları ödemekten sıkıldıysanız, Skype tam size göre!
  Skype'ı yüklemek kolay ve hızlıdır. Sadece TAMindir'in ve kayıt olun. Birkaç dakika içinde kulaklığınızı takıp arkadaşlarınızı arayabilirsiniz. Skype mükemmel bir ses kalitesine ve noktadan noktaya yüksek korumalı şifreleme sistemine sahiptir. Hepsinden önemlisi, Skype'ı kullanmak için güvenlik duvarı (firewall) ya da router ayarları yapmanız gerekmemektedir.
  Programı Yükle

  Acrobat Reader
  Bu yazılım .pdf formatındaki dosyaları yayınlamanızı ve açmanızı sağlar. Yüksek kalitede e-kitaplar okuyabilir ve hazırlayabilirsiniz. Bu programda .pdf dosyalarını ayrıca yazdırma ve e-mail ile gönderme özelliği de vardır.
  Programı Yükle
  K-Lite Codec Pack
  Format karmaşısına son: Bu video codecle tüm formatları açabilirsiniz.

  Böylece ayrı ayrı DivX, Xvid vs... kurmanıza gerek kalmaz...

  Divx ve bazı dosyaları oynatmakta zorluk çekiyorsanız, bu codec paketi ile kesin çözüm sağlama imkanınız oluyor.
  Bu codek paketinin icerdigi codeclerler şunlardır;
  1)-media player classsic(version6.4.8.6)
  2)-divxpro (version5.2.1) (decoding)
  3)-divx mpeg-4 low and fast motion( version4.1.0.3927)
  4)-xvid ( version 1.0.2 build 2004-08--29) (decoding)
  5)-xvid ( version 1.0.2 build 2004-08--29) (encoding)
  6)-3ivx (version d4 4.5.1) (decoding)
  7)-3ivx (version d4 4.5.1) (encoding)
  8)-windows media 7 (version 7.1.0.3055)
  9)-windows media 8 (version 8.0.0.371)
  10)-windows media 9 (version10.0.0.3646)
  11)-windows media 9 vcm (version 9.0.1.369)
  12)-on2 vp6 (version 6.2.0.10) (decoding)
  13)-on2 vp6 (version 6.2.0.10) (encoding)
  14)-on2 vp3 (version 3.2.5.0)
  15)-ctberlink DVD decoder (version 5.2820.15.58)
  16)-intel indeo (version 4.51.16.2)
  17)-intel indeo (version 3.24..15.03)
  18)-ligos indeo XP(version5.28.20.15.58)
  19)-intel 1.263 (version 2.55.1.16)
  20)-huffyuv(version 2.2.0)
  21)-MS MPEP-4 (version 4.1.0.3927)
  22)-ligos elecard mainconcept MPEG-2 demuserx &decoders
  23)-fraunhofer MP3 Directshow decoder (corovorbis) (version 1,0)
  24)-WMA directshow decoder (version)8.0.0.4487)
  25)-ac3 directshowdecoder (version 8.0.0.4487)
  26)-AC3 ACM decoder version 7.0)
  27)-ogg vorbis direct show decoder (core AAc) (version1.0)
  28)-musepack directshow decoder
  29)-AAC directshow decoder (coreAAc)(version 1,069)
  30)-woxware directshow decoder (version 1.0.0.3)
  31)-monkey`s audiodirectshow decoder (version1.00)
  32)-LAME MP3encoder
  33)-ogg vorbis directshowsplitter (version 0.9.9.5) andvorbis DLLs (version1.1.0)
  34)-matroska directshow splitter (version 1.0.2.4)
  35)-matroska directshow muxer (version 1.0.0.9)
  36)-direcmobsub (vsfilter) (version 0.0.9)
  37)-matrix mixer (version 0.30b)
  38)-Divx anti-freeze (version 0.4)
  39)-GSpot codec information appliance (version2.52)
  40)-fourcc changer
  41)-bitrate calculator
  Programı Yükle
 2. 2
  efsanee
  Üye

  İnternete bağlı PC'lerin üzerinde günümüzün saldırgan solucanlarına, Truva atlarına ve hacker'lara karşı koruma sağlayan bir virüs yazılımı ve güvenlik duvarı artık zorunlu bileşenler halini aldı. Şimdiye kadar genellikle iki program kurulmak zorundaydı. Hem güvenlik duvarı hem de virüs koruma arayan kullanıcı, genellikle farklı teknolojiler kullanan üreticilerin yazılımlarını birleştirince sorun yaşayabiliyordu. Yeni ZoneAlarm 5 ise bu karışıklığa son veriyor. Öncelikle ZoneAlarm'ın popüler güvenlik duvarı yine bedava geliyor. Security Suite sürümü daha gelişmiş özelliklerle kullanıcılardan ücret talep ederken (Yaklaşık 60 Euro) yeni antivirüslü ZoneAlarm'a (Yaklaşık 20 Euro) Computer Associates'in antivirüs teknolojisi entegre edilmiş bulunuyor. Ancak güzel olan, gerek güvenlik duvarının gerekse virüslere karşı koruma yazılımının (Suite sürümüne bir de çocuk güvenliği sistemi eklenmiş) aynı program arayüzü altında çalışıyor ve kontrol ediliyor olması.

  Artık neredeyse her yazılım üreticisi Internet Security Suite denilen programlar sunuyor. Bu programlara virüsler, hacker'lar ve spam için de tek tek koruma sistemleri eklenmiş oluyor ama bu yapılanma kullanıcının aklını karıştırabiliyor: Çünkü kullanıcı güvenlik duvarını durdurmak, bir virüs tarama işlemi başlatmak ya da spam için filtre ayarlarını değiştirmek için arayüzleri kısmen birbirine benzeyen ayrı modüller çağırmak zorunda kalıyor. Sıklıkla her bir modülde özel bir kullanım konsepti öğrenilmek zorunda kalınıyor. Yani bu Security Suite'lerle konfor satın alınmıyor, yalnızca paradan tasarruf ediliyor.
  Programı Yükle  Bu program tarayıcınıza yerleşerek açadığınız java uygulamalarını açmayı sağlar tam verim almak istiyorsanızsa Java runtime adlı programıda yüklemeniz gerekir.
  Programı Yükle


  __________________________________________________ __________________________________________________ _____


  Web Sayfalarında canlı yayınlarda ve küçük filmlerde çok kullanılan film formatı olan MOV, Apple tarafından geliştirilen bir standarttır. Bu standartda uygun filmleri görmek ve sesleri duymak istiyorsanız QuickTime' ın son sürümünü indirip bilgisayarınıza kurmalısınız... QuickTime, Apple'ın standart olmuş video formatının 7'inci versiyonunu bilgisayarınıza yükleyerek merak ettiğiniz filmlerin tanıtımlarını sorunsuzca izleyebilirsiniz. Neler yeni? Yeni versiyonda MPEG-4 formatındaki filmler ve Flash 8 formatındaki animasyonlar ve AAC formatındaki ses dosyaları oynatılabiliyor. Apple'ın iTunes 6 programıyla beraber gelmektedir...
  Programı Yükle  Bilgisayarın gücünü minimum düzeyde kullanıp, kaliteli görüntüler sağlayabilen gelişmiş bir DVD oynatıcı. Tüm uluslararası kodları tanır. XP üzerinde de çalışır.
  Yeni video teknolojisi
  Keskin ve kaliteli renkler
  En iyi Surround ses teknolojisi (DTS ve Dolby Digital)
  5 farklı kullanıcı arayüzü
  Modlar: Dock, Mini, Player, Fullscreen
  Alt yazıların ekranda kolay yönetimi
  Notebook'lar için pil süresi uzatımı
  Programı Yükle


  Googledan Süper Bir Uygulama Daha. Google'ın CES etkinlikleri kapsamında duyurduğu Google Pack beta, Google'un bazı yazılımları ile birlikte güvenlik, web tarayıcı ve resim düzenleme gibi her bilgisayarda ihtiyaç duyulan temel bazı uygulamaların kolleksiyonundan oluşuyor. Bu yazılımların çoğu ücretsiz. Ücretli olan yazılımlar ise deneme sürümleir ile geliyor. Program listesine bakmak için yer altı bilgilerine bakabilirsiniz...
  Programı Yükle


  WinZip
  DÜNYANIN EN POPÜLER SIKIŞTIRMA ARACININ SON SÜRÜMÜ... Win Zip sayesinde dosya, müzik, klasör vb. araçlarınızı sıkıştırıp disk alanından kazanabilir ya da diskete atmakta zorlandığınız bir programı sıkıştırıp rahatça işinizi görebilirsiniz...

  Yeni özellikleri: Outlook`tan giden mailleri sıkıştırabiliyor, otomatik olarak büyük dosyaları parçalıyor, Windows XP SP2`ye dosya eklentisi desteği, zamanlama ayarlıyıcılı zip`leme, Ftp`ye upload seçeneği, Cd`ye yazdırma seçeneği vs...

  Pro versiyonuda mevcuttur: WinZip® 11.0 Product Information
  Programı Yükle


 3. 3
  alikarasan
  Yeni Üye
  doru ama surumler eskiii ^^

 4. 4
  hackerman
  Yeni Üye
  arkadaşlar şöyle phtoshop programı yok mu varsa bi koyuverin bi zahmet be

+ Yorum Gönder