Ulead Gif Animatör - Banner ve Gif Yapmak İçin

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programların Resimli Anlatımları Bölümünden Ulead Gif Animatör - Banner ve Gif Yapmak İçin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RapBeLa
  Emekli
  Reklam

  Ulead Gif Animatör - Banner ve Gif Yapmak İçin

  Reklam  Ulead Gif Animatör - Banner ve Gif Yapmak İçin

  Forum Alev
  Ulead Gif Animatör programıyla animasyonlu farklı efektlerde yazı-banner hazırlayabilirsiniz.
  Bu programla hareketli Gif Animayon formatında yazılar hazırlamayı anlatacağız.

  Program menüsünden sırasıyla File-New sekmesini tıklıyoruz,karşımıza aşağıdaki ekran çıkacak.Siz çalışmanızı hangi boyutlarda hazırlamak istiyorsanız değişiklik yapabilirsiniz,ben default ayarda bırakıp 468x60 Pixel'de bıraktım ayarı.Eğer arka planı (back-ground) transparan-renksiz bırakmak isterseniz aşağıdaki ekranda gördüğünüz seçeneklerden Fully Transparent seçeneğini seçili yapın.


  OK. butonuna tıklayınca karşımıza beyaz bir ekran çıkacak,biz hemen sol menüden aşağıdaki resimde de gördüğünüz "T" işaretli butona basıp bu boş ekrana yazmak istediğimiz yazımızı yazıyoruz.


  Karşımıza çıkacak ekran aşağıdaki resimdeki gibi olacak,hemen boş-beyaz bölüme yazımızı yazıyoruz,bu bölümde yazınızı kalınlaştırabilir-rengini belirleyebilir-boyutunu azaltıp-çoğaltabilirsiniz.Yazımızı yazıp ekranda gördüğünüz OK butonuna tıklıyoruz.


  Şimdi program ekranında en altta "T" şeklinde gözüken "Add Banner Text" butonuna tıklıyoruz


  İşte işin en can alıcı noktasındayız ,açılan bu bölümde yazımıza dilediğimiz efekti verebiliriz,bu işlemi aşağıdaki resimde gördüğünüz "Efekt" butonuna tıklayıp açılan menüden çeşitli efekt seçeneklerinden dilediğimizi seçerek yapacağız.Yine aynı resimde gördüğünüz "Neon" butonuna tıklayıp açılan bölümdeki Neon yazısının yanındaki kutucuğu işaretli hale getirip yazımızın çevresine parlak neon efekti verebiliriz.Bu bölümde karşınıza bir yazı metni daha çıkacak bu yazının üzerine gelip mause'a basılı tutup sağa-sola ayar yaparak diğer yazıyla aynı konuma getiriyoruz.


  Üst resimde gördüğünüz "Start Preview" butonuna basıp çalışmanızın önizlemesini yapabilirsiniz.Çalışmanızı tamamladıysanız aşağıdaki resimde işaretli gözüken OK butonuna bastığınız zaman hemen hemen yanında size 2 seçenek verilecek,siz resimde gördüğünüz "create as İndividual Objects" sekmesini tıklıyorsunuz.


  Aşağıdaki resimde gördüğünüz,program ekranında en altta-soldaki Play butonuna basıp yine çalışmanızı izleyebilirsiniz.


  Artık çalışmanızı hareketli Gif Animasyon olarak kaydedebilirsiniz.{File-Save As-Gif File} 2. 2
  devilman679
  Özel Üye
  Reklam  işime cok yarayacak paylaşım için saol 3. 3
  astra64
  Yeni Üye
  arkadaşım güzel bir program ancak anladığım kadarıyla 15 günlük deneme programı ful yapma imkanımız varmı?teşekkür ederim... 4. 4
  ICEEXOL
  Özel Üye
  Şekerim,Linkinde gibi forum reklamı var..Ayrıca konu yanlış yerde..Dikkatli olalım.Kaza Geliyorum Demez....

 5. 5
  ZooMaKaLovE
  Üye
  sağolasın dosdum güzel oldu bu :D

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi