Virtual DJ resimli anlatım

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programların Resimli Anlatımları Bölümünden Virtual DJ resimli anlatım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  P®øƒєﻛﻛíøиαL
  Usta Üye
  Reklam

  Virtual DJ resimli anlatım

  Reklam  Virtual DJ resimli anlatım

  Forum Alev
  Gördüğümüz Ana Volume / ses Ayarıdır Ses Karının Program üzerindeki konfigürasyonu doğru yapıldığında.Masteri Kullandığımızda Monitör geçişleri için Headphone kulaklık ses ayarınıda kullanabilir Bu gördüğümüz iki ayar barı ana ses ayarında kullanınılır +/- şeklinde.


  Evet Arkadaşlar Yukadarıdaki Resimde Programın Player Decklerini Görüyoruz.Turntablemiz Simulatörü pitch. Ayarı ve Player Tuşları dışında Şarkımızın Bpm'leri Rakamsal Görebildeceğimiz Alan vede Şarkımızın Zaman Göstergesi Mevcuttur.

  Buna Göre Aşağıda Player Tuşlarımızın Kullanımları Ven Tanımları ;

  Cue : İlk durdurma Direckt Geri Alma Yenileme Auto Sabitleme Control Tuşu.
  Stop : Şarkıyı Durdur vede sıfırla anlamın kullandığımız tuş.
  Play&Pause : Şarkısyı Sabit Alanda Tekrar Başlatmak Üzere Durdur Ve Tekrar Tuşladığımda Durdurduğum yerde Başlat.
  Beatlock : İki şarkı arasındaki Geçişler için BU player/deck'i diğerine sabit hale getir.Anlamında Kullanılır.
  Bu tuşun kullanımı ve anlamı Üzerine tıkladığınızda Yeşil olur nedeni tıkladığınız taraftaki decki kullanımda olmasıdır.
  Crossfader : çalan iki şarkı arasında sağa çektiğimizde kontrol barını sağ alandaki deck barı sola çektiğimizde ise sol alandaki deckin çalmasıdır veya istediğimiz stillde tuşun yönünü ayarlıyarak ayrı bir remixte effect oluştumuş oluruz.
  Bu alanda gördüğümüz dikey ses barı iki decte mevcut olup istediğiniz deckin crossfader'a bağlı kalmak sızın ayarını manuel yapailme imkanı sunar.Üstte gain ve yanınga gain lvl'inin yazdığı bölüm şarkınızın standart ses ölçülerinde bağımlı kalmamanızı sağlar ancak ileride göreceğimiz eq ayarlarını düzgün yapmadığımız taktirde bir takım parazitler boğukluklar olması doğal ve mümkündür.Sağda Dike durumda Duran ve sesi yükseltim alçattığımızda fosforlu sarı rengin ses ayarı bazında düşüp çıktığını ve crossfaderde verdiğim sağ sol olayındada dikey ses renk barını etkilediğiniz görmemiz mümkündür.
  Burada Gördüğümüz Auto mix ayarıdır Bpm yazanlar configürasyon ayarıdır bana kalırsa bilinçsiz oynamamanız gerekmektedir çünkü standart beatlock yani otomatik bpm ayarları programı yapan şirketten ayarlınmış standart durumda çırar buna göre Bpm tuşarının yanındaki tuşlar ise Bir sonraki dersimizde göreceğimiz wave barkadi ses dalgası dediğimiz olayların altındaki karel ve dikdörtgenlerin beatlock kilidinin yannış kullanımı nedeniyle şarkıyı profesyonel şekilde oturtmanızı sağlıyacak sağ ve sol decke özel araçlardır.


  Wave bar gördüğümüz dikey çubuk çalan müziğin o anki yerini gösterir control panelinden conf ayarlarıdan dalganın sağdan sola veya solda sağa gitmesini ayarlayabilirsiniz bende sağdan sola alttaki kare çalan iki decteki bmp ler eşitlendiği zaman veya 2. şarkının ana parçaya uyumlu olması için 2. parçanın buttonlarından beatlock a basılması ilen şarkının diktörtgen veya kare barlarının oturduğunu ve şarkınızda uygun geçişi yakaladığınızı göreceksiniz.
  Bu resimde ana menüyü görmekdesiniz.
  Music :Bigisayar Sürücülerinden seçebileceğimiz şarkı.
  Sample : Loop dediğimiz beatlock'un otomatik açık olduğu looplar.
  Fx : Programın plug-inn lerini indirip kullanabileceğiniz bölüm.
  Rec : Şarkıyı yaparken 2 formatta Live Record Canlı kayıt yapmak için menü. waw. ***. olarak kaydetme imkanı mümkündür.
  Music Menüsü  Sample  FX plug_inn
  REC record
  Örenkte Paçların Uyumunu kiltitlenmektesiniz peki bu sabitlemede yardımcı ana etmenler nedir.  Resim çok açık ve net sağdaki şarkıda beatlocku görebilirsiniz bpm lere bakın eşşittir.
  alıntıdırr....
 2. 2
  PiSik0
  Emekli

  --->: Virtual DJ resimli anlatım

  Reklam  arkadaşım yazı fontu az küçültürsen ii olur ;)

  paylaşım için saol :) 3. 3
  arifxxxxx
  Yeni Üye
  kardeşş ben bundan hiç bişeyy anlamadımm+ Yorum Gönder
virtual dj tuşları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi