Kayıt düzenleme yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programlarla İlgili Sorunlarınız Bölümünden Kayıt düzenleme yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  korjet
  Yeni Üye
  Reklam

  Kayıt düzenleme yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır

  Reklam
 2. 2
  50curtis50
  Usta Üye

  --->: kayıt düzenleme yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır

  Reklam  bUnun bi ÇözüMü varDır KEsiN aMa sen (Bence) Xp pRo YÜkLe....... 3. 3
  korjet
  Yeni Üye
  haklısın da alamadık gitti bi güzel bişey 4. 4
  esat35
  Üye
  Arkadaşım sistemine regedit yöneticisine ve klasör seçeneklerine kapatma uygulaması gerçekleştiren Worm virüsü bulaşmış..Bu virüs değişik sistemlerde değişik ad altında bulunabilir..

  Benim ilk önerim sistem geri yükleme yapmanızdır..Eğer ki bu yöntemle kayıt defteri ve klasör seçenkleri aktif hale gelmezse bunları dikkatlice uygulayın;

  Windows 98 ile hala birşeyler yapmayı düşünen arkadaşlara yararlı olacağını düşünüyorum.
  Öncelikli olarak Windows 98'de XP'deki Yönetimsel Araçların benzeri bir aracı kullanmak gerekiyor. Windows 98 CD'sin Tools\Reskit\Netadmin\POLEDIT dizininde yer alan Poledit.exe (Policies Editor) adlı araca ihtiyacımız var. Çalışma sırasında klasör içindeki dosyaların tamamına ihtiyacınız olacak. Bu nedenle bu dosyayı harddiskinizde POLEDIT adlı klasöre açın. (Eğer başkalarının bu araçlara bilgisayarınızdan ulaşmasını istemiyorsanız programı diskete açıp, oradan çalıştırabilirsiniz. Yapılan işlemler sırasında sistemdeki değişiklikle ilgili kayıtların bu klasördeki STANDARD.POL VE MAXIMUM.POL adlı dosyalara kaydedildiğini bilmelisiniz)
  Poledit.exe'yi ilk çalıştırdığınızda sizden bir şablon açmanızı isteyecek, poledit klasöründeki admin.adm adlı şablon dosyasını açın. (Bu dosya gpedit.msc benzeri bir dosyadır) Aşağıda yapılacak işlemler resimli olarak anlatıldı.  Daha sonra aşağıdaki resimde gösterilen şekilde Dosya menüsünden kayıt aç diyoruz ve açılan kayıtta 1. ve 2. adımda gösterildiği şekilde Yerel Kullanıcı'yı seçiyoruz.
  Eğer amacımız Regediti çalıştırmayı engelleyen kısıtlamayı kaldırmak ise mavi renkli rakam ve çizgileri takip edip Yerel Kullanıcı altındaki Sistem klasörünün başındaki + işaretine tıklayıp genişletiyoruz (3. ve 4. mavi adım). Açılan Kısıtlamalar bölümünde Kayıt Defteri Düzenleme Araçlarını Devreden Çıkar yazan bölümün başındaki kutucuktaki çek işaretini kaldırıyoruz (5. mavi adım) (Kısıtlama için bu kutucuk işaretlenmelidir)

  Eğer amacımız Klasör Seçenekleri'ne erişimi engelleyen kısıtlamaları kaldırmaksa, bu durumda kırmızı adımları takip etmeliyiz. Yine Yerel Kullanıcı'ya ve ardından Kabuk yazan yere tıklayıp genişletilyoruz (3. ve 4. kırmızı adım) Açılan Menülerden Kısıtlamalar'ın başındaki + işaretine tıklayıp genişletiyoruz ve çıkan Başlat Menüsündeki Ayarlar İçinden Klasörleri Kaldır yazan bölümün başındaki çek işaretini kaldırıyoruz (5. kırmızı adım). (Klasör Seçeneklerinin başlat menüsünden kaldırılması için bu kutucuk işaretlenmelidir)  Regeditteki kısıtlamaların kaldırılmasından sonra, Klasör Seçenekleri Menüsünü aktifleştirmek için aşağıdaki regedit kaydı da kullanılabilir.

  Kod:
  REGEDIT4

  [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]
  "NoFolderOptions"=dword:00000000
  Yapılan işlemler sırasında dönülmez hatalar yapıp regedit ve poledit ayarlarına herhangi bir şekilde ulaşamama riskine karşı bir kurtarma kaydı hazırlamanızı öneririm. Bu kayıt registere ve diğer yönetim araçlarına ulaşmanızı engelleyecek kısıtlamaları kaldıracaktır. Ve bu kaydı register'daki kısıtlamalar nedeniyle Windows altında ekleyemeyeceğimizden, sistemi, bilgisayar açılışında F8 tuşuna basarak, çıkan menüden "Sadece Komut İstemi" seçeneği ile açarak, aşağıdaki komutu vermek suretiyle eklemeniz gerekecektir. Tabii ki öncelikle bu kurtarma kaydının c:\ kök dizininde kayıtlı olması gerekir. Ya da bir disketten kurtarma sırasında c:\ 'ye kopyalanması gerekir.
  Kurtarma sırasında Regedit kurtarma.reg komutu çalıştırılmalıdır.

  ALINTIDIR...

  Arkadaşım bunları yaparken dikkatli olmanı tavsiye ederim,yoksa pc ne baştan bir işletim sistemi yükleme yapman gerekecektir..Ayrıca xp yüklesen senin için daha hayırlı olur..Kolay gelsin..


 5. 5
  50curtis50
  Usta Üye
  haklısın da alamadık gitti bi güzel bişey
  senDe hakLsıın karDesiM....

 6. 6
  me&te
  Yeni Üye
  aynı sorun benim pc de de var XP kullanıyorum .Yukarda arkadaşın anlattıgından daha başka bi yöntem varsa paylaşırmısınız

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi