Bilgisayarım sistemi geri yüklemiyor

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programlarla İlgili Sorunlarınız Bölümünden Bilgisayarım sistemi geri yüklemiyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Yoncamik
  Üye
  Reklam

  Bilgisayarım sistemi geri yüklemiyor

  Reklam  Bilgisayarım sistemi geri yüklemiyor

  Forum Alev
  bilgisayarım sistemi geri yüklemiyor hata veriyor "Sistemi geri yüklemek için yeterli güvenlki ayrıcalıgınız yok .Yöneticinizle temasa geçin ya da oturumu kapatıp yönetici olarak oturum açıp yeniden deneyin" Diyor ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum. 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: Bilgisayarım sistemi geri yüklemiyor

  Reklam  Alıntı yoncamik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bilgisayarım sistemi geri yüklemiyor hata veriyor "Sistemi geri yüklemek için yeterli güvenlki ayrıcalıgınız yok .Yöneticinizle temasa geçin ya da oturumu kapatıp yönetici olarak oturum açıp yeniden deneyin" Diyor ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.
  Sistem geri yükleme Windows işletim sistemleri içerisinde XP sürümü ile gelen bir özelliktir. Sistemin hala çalışır olduğu durumlarda yaşanabilen küçük sorunların çözülmesi için kullanıcıların en büyük yardımcısıdır. Peki sistem geri yükleme nedir? Nasıl yapılır?

  Sistem geri yükleme nedir?


  Sistem geri yükleme önemli sistem dosyalarının, kayıt defterinin (Registry) ve bazı program dosyalarının geri yükleme noktası oluşturduğunuz anda ki “görüntüsünü” alır ve bunları saklar. Gerektiği durumlarda bu noktalardan sisteminizi o anki duruma çevirmenize yardımcı olur.

  Sisteminiz geri yükleme noktalarını %Systemroot%\System Volume Information klasörü içerisinde depolar. Bu klasör bir sistem klasörüdür ve gizlidir. Bu kısım Windows XP’nin grafik modda açılamadığı durumlarda manuel Geri yükleme işlemi için kullanılabilir. Yine de bu klasöre nasıl ulaşacağınıza bir göz atalım.

  Herhangi bir klasör içindeyken;

  Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm

  Menüsü içerisindeyken

  1- Gizli dosya ve klasörleri göster kutusunu işaretlemeli
  2- Korunan işletim sistemi dosyalarını gösterme kutusunun işaretini kaldırmalısınız.


  Sistem Geri yükleme noktaları iki türlü oluşturulur;
  - Otomatik
  - Manuel

  Manuel olarak geri yükleme noktası oluşturmak için;

  1- Başlat'ı tıklatın, sırasıyla Tüm Programlar'ın, Donatılar'ın ve Sistem Araçları'nın üzerine gelin ve sonra Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme ekranı karşınıza gelecek.
  2- Sistem Geri Yüklemeye Hoş Geldiniz sayfasında, Geri Yükleme Noktası Oluştur seçin, sonra da İleri'yi tıklatın.
  3- Sonraki ekranda alacağınız geri yükleme noktasına bir açıklama girmelisiniz. Örneğin yeni bir donanım yükleyeceksiniz ve bu aşamadan önce Geri Yükleme noktası almak istiyorsunuz. Tanımı girdikten sonra Oluştur diyoruz.
  4- En son aşamada Geri Yükleme noktasını başarıyla oluşturduğunu belirten bir ekranla karşılaşacaksınız. Tarih, saat ve verdiğiniz geri yükleme noktasının ismini göreceksiniz.


  Sistemi Geri Yüklemek içinse;

  1- Windows'ta Administrator olarak oturum açın.
  2- Başlat'ı tıklatın, sırasıyla Tüm Programlar'ın, Donatılar'ın ve Sistem Araçları'nın üzerine gelin ve sonra Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme başlar.
  3- Sistem Geri Yüklemeye Hoş Geldiniz sayfasında, Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle'yi (zaten seçili değilse) seçin, sonra da İleri'yi tıklatın.
  4- Bir Geri Yükleme Noktası Seçin sayfasında, Bu listede bir geri yükleme noktasını tıklatın listesinde istediğiniz bir sistem denetim noktasını tıklatın, sonra da İleri'yi tıklatın. Sistem Geri Yüklemenin yapacağı yapılandırma değişikliklerini listeleyen bir Sistem Geri Yükleme iletisi görüntülenebilir. Tamam'ı tıklatın.
  5- Geri Yükleme Noktası Seçimini Onayla sayfasında, İleri’yi tıklatın. Sistem Geri Yükleme önceki Windows XP yapılandırmasını geri yükler ve sonra bilgisayarı yeniden başlatır.

  Bilgisayarınız yeniden başladığında sisteminizin başarıyla geri yüklendiğine dair bir uyarı iletisi alırsınız.

  Sistem Geri Yükleme ekranını Kurtarma konsolundan çalıştıramazsınız. Bu nedenle Windows XP açılmadığı durumlarda Sistem Geri Yükleme yapmak isterseniz;

  1- Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ilk başlatma sırasında F8 tuşuna basıp bilgisayarınızı bir komut istemiyle Güvenli Mod'da başlatın.
  2- Bilgisayarınızda bir yönetici hesabıyla veya yönetici (Administrator) kimlik bilgileri olan bir hesapla oturum açın.
  3- Aşağıdaki komutu bir komut satırına yazın ve ENTER tuşuna basın:

  %systemroot%\system32\restore\rstrui.exe

  4- Yukarı da yazılan açıklamaları izleyerek, bilgisayarınızı önceki bir durumuna geri yükleyin.
 3. 3
  RocKFoREveR
  Emekli
  Kullanıcı Hesabı 1 Den Fazla Vardır Seninki Sınırlıdır O Yüzden;) 4. 4
  ayse_nur
  Emekli
  yoncamik bilgisayar açılrken f8 bas güvenli kipte aç sonra administrator menüsünü tıkla ordan kullanıcı hesaplarına girip kendi kullanıxcın eğer sınırlı ise parolayı kaldr ve ya sınırlı hesap seceneğini iptal et bilgisayarı yeniden baslat ve sınırlı hesap iptal olur sonra yeniden dene olur

 5. 5
  Ziyaretçi
  sistem yüklenmiyor ya, simgesi bozuk yardım edin :(

+ Yorum Gönder
sistem geri yüklemiyor,  sistem geri yüklemiyor ne yapmalıyım,  sistemi geri yüklemiyor,  sistem geri yükleme geri yüklemiyor,  sisteminizi geri yüklemek için yeterli güvenlik ayrıcalığınız yok
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi