Metin2 Lag Sorunu Kaldırma İçeriye Gir :))

+ Yorum Gönder
Metin2 Forum ve Pvp Metin2 Bölümünden Metin2 Lag Sorunu Kaldırma İçeriye Gir :)) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  NormanCı
  Özel Üye
  Reklam

  Metin2 Vé Pwp Server Lag Sorunu Kaldırma =>>>

  Reklam  Metin2 Vé Pwp Server Lag Sorunu Kaldırma =>>>

  Forum Alev
  Metin2 Lag Sorunu Hakkında M2 Lag Sorunu Çözümü Metin 2 Lag Nasıl Yapılır???  Lag bilindiği üzere oyundaki takılmalar ekranın geç hareket etmesi, duraksamalar gibi olaylara verilen ad. Hepimiz bunun sunucu tarafından kaynaklanan hatalar olduğunu sanıyoruz ancak çoğu zaman bu kullanıcı tarafından kaynaklanır. Bazı ayarlamalar yaparak bunun üstesinden gelebilirsiniz.


  İlk etapta bakmamız gereken ayar tabiki bütün oyunlarda olduğu gibi video ve directx ayarlarıdır. Metin2 oyunu çok fazla grafik gerektirmeyen bir oyun ancak sunucu/istemci çalıştığı için grafiklerinde zamanında yorumlanması oyundaki hızımızı da etkilemektedir. Ekran kartı güçlü olan oyuncular oyuna
  girmeden önce oyun seçeneklerinden GFX sekmesi altındaki TNL den GPU seçimini yaparlarsa, oyunda daha iyi performans alacaklardır. Bu seçim işlemcinizin (CPU) daha az çalışması, belleğinizde metin2 oyununu daha az yer kaplaması anlamına gelmektedir. Çünkü ekran kartlarınında işlemcisi ve bellekleri vardır. Oyun ağırlıklı olarak ekran kartınızın üzerinde çalışacaktır. İşlemciniz daha rahat olduğundan yorumlamaları daha iyi yapacaktır.

  Ekran kartı 512mb ve daha az olan arkadaşlar ise gpu seçimini yaptıktan sonra Shadow bölümünden None seçebilirler. Bu seçenek oyundaki gölge ayarıdır. 3d oyunlarda gölge etkisi bilgisayarı çok yorar. Ekran kartı düşük olan bir kullanıcı bunuda None yaparsa oyunda daha iyi performans alacaktır. Yine FOG yazan yerdeki ayarıda minimum seviyeye çekersek nesnelerin uzak görünümünü biraz kısmış olacağız ve oyunda problem yaşama riskimiz azalacaktır.

  Oyun tam ekran modundayken en hızlı şekilde çalışır. Oyun seçeneklerindeki Resolution seçeneği de oyundaki performansımızı etkileyecek bir ayardır. Ekran kartı orta seviye olanlar için 800*600 16 bit görüntü idealdir.


  Bilgisayarımızda düzgün çalışmayan bir 3d motoru (directx veya opengl) oyunları sorunlu çalışması anlamına gelmektedir. Ekran kartımızın ve 3d motorumuzun düzgün çalıştığına emin olmalıyız.

  Lag olaylarında diğer bir etkende bilgisayarımızda çalışan programlardır. Örneğin 1gb ram belleği olan bir bilgisayarda xxxxx internet security + diğer güvenlik yazılımları çalışırsa ve metin2 oynarkende müzik programları açlıpı biryandanda müzik dinlenmeye çalışılırsa, yada bazı internet sitelerinden mesaj yazılmaya msn den konuşmaya çalışılırsa, oyunda tabikide bir yavaşlık olacaktır. Windows işletim sistemi pencereler arası geçişte aktif olan pencereye bellekte ayırdığı yerin yüzde yüz ünü verirken minimal olmuş pencereye veya pasif olmuş pencereye sadece yüzde 10 undan daha az yer ayırır. Yani her pencere geçişinde sanki oyuna yeniden tıklamışsınız gibi bellekte işlem yapılır. Buda oyunun bellekte kapladığı yeri git gide büyütür. Dolasıyı ile bilgisayara reset atmanız gerekir. Yeniden başlatırsınız ve oyuna girersiniz. Günümüzdeki antivirüs yazılımları bile artık 1gb ram bellek istiyor. Oyunlarda lag var derken bilgisayarımızıda bakmamız gerekmektedir.

  Windows 7 ve Windows Vista kullanıcıları için ise, oyunu çalıştırdığımız simge üzerinde farenin sağ tuşuna (diğer elini kullananlar için sol tuşu) basarak
  uyumluluk moduna gelip Yönetici Modunda Çalıştır yazan çeltiği işaretlememiz gerekmektedir. Ya da oyunu açarken sağ Yönetici Olarak Çalıştır dememiz gerekir. Windows 7 ve Windows Vista da gelen yeni bir güvenlik (UAC) ile çalışan programların bellekte yaptığı her adım takip edilmektedir. Yönetici olarak çalıştırılmamış bir program, bellekte sürekli kontrollere takılacağından performansıda yavaş olacaktır.

  Lag lar genelde çok slot veya çok kişi olan yerlerde var diyebilirsiniz. Oyuna dikkat ederseniz yaklaşık 1gb boyutunda. Yani oyun GF sunucularında değil aslında bizim bilgisayarımızda çalışıyor. Biz sadece 4-18 kb aralığındaki bir tarfiği meşgul edioruz (bunu ölçtüm ve gördüm). Tabu bu 4-18 kb sadece oyunun oynandığı zamanki boyutlar, yani güncelleme vs yapılan zamanki boyutlar değil. Bağlantı hızımızı düşünürsek (1-8 mb için 1024-8192 kb) bu rakam baya bi küçük bi rakamdır. Yani yine burda bize iş düşüyor demektir.

  Oyuna bağlandığımızda ekranın sağ alt köşesindeki torrent simgesindeki bağlantı hızı varsayılan olarak 10kb olarak gelmektedir. Bu ayar üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanızı tavsiye etmem. Çünkü ağı nekadar az meşgul ederseniz oyundaki performansınız okadar iyi olur.  EKLEYEN:: IIIRonaldo07


  :rolleyes:;):onay::onay::onay::onay::onay::onay::o nay::onay::onay::onay:
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Metin2 Lag Sorunu Kaldırma İçeriye Gir :))

  Reklam  ekleyen değilde çalan ronaldo olsa daha iyi olur aynı yazıyı başka yerdede gördüm senden 9 ay önce paylaşmışlar ama sen kendin yazmışsın gibi yazıyorsun bari alıntı de emek hırsızlığı olmasın iyi günler 3. 3
  Ziyaretçi
  Hiç bir şey anlanmadım kardeş :D+ Yorum Gönder
metin2 lag kaldırma,  metin2 lag silme
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi