Sagopayla ilgili herşey burda

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Rap Muhabbet Bölümünden Sagopayla ilgili herşey burda ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  scem
  Yeni Üye
  Reklam

  Sagopayla ilgili herşey burda

  Reklam  Sagopayla ilgili herşey burda

  Forum Alev


  Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, müzik yaşantısına kişisel meraklarının ardından Samsun'da yerel bir radyoda djlik yaparak başladı. Öğrenim hayatında 1997'de İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazanması dolayısıyla İstanbul'a geldi. İstanbul'a gelişinden bir yıl sonra 1998'de yeraltı rap dünyasında halen varlığını sürdüren bir oluşum olan Kuvvetmira'yı kurdu. 1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla Yeraltı Operasyonu isimli toplama (compilation) albümünde yer aldı. 2001 ve 2002'de "Silahsız Kuvvet" mahlasıyla peşpeşe "Sözlerim Silahım" ve "İhtiyar Heyeti" isimli 2 albüm çıkardı. 2003'de Bir Pesimistin Gözyaşları, 2005'de Romantizma ve son olarak 2007'de Kolera ile İkimiz Hakkında Birşey düet albümünü çıkardı. 2006 yılında Kafile isimli Türkçe Rap Karma bir albüme de imza attı.

  Sagopa Kajmer'in doğuşu
  2002'de İhtiyar Heyeti albümünü çıkaran Özyavuz, 'Sagopa Kajmer' stilini oluşturdu. Silahsız Kuvvet üzerine bir süre suskunluğunu koruyan Özyavuz artık Silahsız Kuvvet'in tarihe karıştığı duyurdu. Yine aynı yıl içerisinde yeni mahlasının adını taşıyan Sagopa Kajmer albümünü çıkardı. Bu albümden sonra 2. albümü olan 10 Kurşun'u çıkardı. Çalışmalarında çok yönlülüğüyle dikkat çeken Özyavuz bunu bir şarkısında '...Bir yatakta 3 kişi yatarız. 1 Silahsız Kuvvet 2 Mic Check 3 Sagopa Kajmer...' şeklinde dile getiriyor. Silahsız Kuvveti tarihe gömmesinin ardından bu sayı 2'ye düşmüştü. Dj olarak Mic Check mahlasını kullanan Özyavuz, Türkiye'de turntablizm akımını başlatmıştır. Yine 2002 yılında Cezanın 'Med Cezir' albümündeki prodüksiyonuyla adından söz ettirdi. Bu albümün bütün müziklerini kendisi yaptı.

  Pesimist stil

  2004'te çıkardığı 'Bir Pesimistin Göz Yaşları' isimli albümüyle yepyeni bir tarzın öncüsü oldu. Daha öncesinde "10 Kurşun" albümünde pesimist stilden izler vardı ancak pesimist stilin doğuşunun 3. albümüyle kabul edilmesi daha doğru olacaktır. Pesimistin Türkçe karşılığı karamsardır. Daha önceki 2 albümde sokak/battle tarzına ağırlık veren Sagopa Kajmer 3. albümde karamsar bir havada hayatı ele alıyor, savaş ve insanlık üzerine şarkılar yapıyor.

  DJ'lik yönü

  Mic Check 2004'te Cezanın Nefretteki grup arkadaşı Dr Fuchs'un 'Huzur N Darem' albümünün prodüktörlüğünü yaptı. DJ'lik yönüyle kendini her zaman geliştiren Özyavuz 'Turntablizm' denilen olayın Türkiye'deki öncüsü olarak kabul edilir. Ayrıca Özyavuz Türkiye'nin köklü radyolarında DJ'lik ve müzik direktörlüğü yaptı.

  Kuvvetmira

  Kuvvetmira, Sagopa Kajmer'in kurduğu bir rap oluşumudur. Bu oluşuma bir çok rap müzik sanatçısı katılmıştır. Raffine, Abluka Alarm, Zet bunlardan sadece bir kaç tanesidir. Kuvvetmira'nın amacı, bünyesinde rap müzik yapanları buluşturmak ve bir koalisyon ortamı oluşturmaktır. Kuvvetmira çoğu kez aynı tip oluşumlarla karşı karşıya kalmıştır.

  Melankolia Müzik

  2006da Sagopa Kajmer ve eşi Kolera(Esen Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Bu ikili ve Kuvvetmirada yer alan diğer rap müzik yapanlar Melankolia müziğin ilk albümü 'Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğü yine Sagopa Kajmer'e aittir.

  İsminin kökeni

  Bir bilim adamı Mısır'daki piramitlerin sırrını çözmeye çalışır,bu arda Sagopa adlı piramidin içine girenin canlı çıkamadığını öğrenir ve piramidin sırrını çözmeye çalışır. Piramidin en son odasına gelip duvara adını kazır. Bu bilim adamının adı Kajmer olduğu için duvara "Sagopa Kajmer" yazar ve bu piramidin içinde hava akımından dolayı can verir.bu olayda bir süre sonra piramidin içine modern araçlarla giren bilim adamları ölen adamın cesetini bulur bu adamın donanım sız olarak buraya girme cesaretinden dolayı bunu bütün dünyaya duyurur bunun üzerine piramidin adını sagopa ve kajmer olarak duyurur.fasca bildiği için bir araştırmaya katılan sagopa grupla mısır a gider ve buradaki sagopa kajmer isminiçok beğenir aslında ilk zamanlar ismi sagopa kajmert dir.ama sonradan bir anket sonucuna göre en çok beğenilen isim sagopa kajmer dir.Sagopa Kajmer ismi buradan gelmektedir.
  RAP haber htmlsi:
  Kod:
  <!---htmlmekani.tr.gg--><iframe frameborder="0" scrolling="no" src="Http://www.turkrap.be/flash/flas.html" width="415" height="25"></iframe><!---htmlmekani.tr.gg kod sonu--->
  emeğe saygı rep ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar:P

  -İMZA-
  SİMSEKNET
  __________________________________________________ ______________ 2. 2
  scem
  Yeni Üye
  Reklam  Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum daha fazlasını cemsimsek tr cx den paylaşabilirsiniz...


  önemli degil kardeş yorumlarınızı bekliyorum...
  :D
  :D
  :D

  yorumlarınızı bekliyorum :S  Alıntı BluePesimist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Paylaşım için teşekkürler...
  Ben de sagocuyum;);)
  önemli değil arkadaşım:)

  Alıntı murti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  paylaşımın için saol SCEM
  önemli değil arkadaşım:) 3. 3
  cRq
  Üye
  2006da Sagopa Kajmer ve eşi Kolera(Esen Özyavuz) birlikte Melankolia Müzik isimli müzik şirketini kurdular. Bu ikili ve Kuvvetmirada yer alan diğer rap müzik yapanlar Melankolia müziğin ilk albümü 'Kafile'yi çıkardılar. Albümün prodüktörlüğü yine Sagopa Kajmer'e aittir.
  ben de diyodum meLankoLia ne diyee:D

  saoLasın kardeşşim.! 4. 4
  BluePesimist
  Yeni Üye
  Paylaşım için teşekkürler...
  Ben de sagocuyum;);)

 5. 5
  murti
  Usta Üye
  paylaşımın için saol SCEM

 6. 6
  scem
  Yeni Üye
  önemli degil mutri :D

 7. 7
  murti
  Usta Üye
  Alıntı scem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  önemli degil mutri :D


  :D:D:Dmutri

 8. 8
  Kolera-rap
  Usta Üye
  Süpersin..çok seviyorum bunu.

 9. 9
  scem
  Yeni Üye
  Alıntı Kolera-rap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Süpersin..çok seviyorum bunu.

  sagol kolera-rap ben seviyom sagoyu:P

 10. 10
  İzMirLeEe
  Yeni Üye
  Saq0o0omm....KoLo0o0o0omm hastasıyım yaaa

  MeLanKoLiq hemdee:D:D

+ Yorum Gönder
sagopayla ilgili herşey
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi