Beyin Gücünü Artıracak 11 Yöntem

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden Beyin Gücünü Artıracak 11 Yöntem ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  g_gizem
  Üye
  Reklam

  Beyin Gücünü Artıracak 11 Yöntem

  Reklam  Beyin Gücünü Artıracak 11 Yöntem

  Forum Alev
  Uzmanlar, hafıza ve zekâ körelmesinin önüne geçerek beyin gücünü artıracak 11 maddelik bir öneri listesi hazırladı. İşte beyin gücünü artıracak yöntemler

  1- Akıllı ilaçlar: ´´Modafinil´´ gibi ilaçlar, beyni 90 saat boyunca uyanık tutuyor. Beynin bir bölgesinden diğerine veri akışını sağlayan kimyasalları artırıyor.

  2- Yiyecekler: Protein açısından zengin besinler yarar sağlıyor. Düzenli kahvaltı yapmak da zihinsel performansı artırıyor; gazlı içecekler tam tersi etki yapıyor.

  3- Müzik: Özellikle Mozart dinlemenin matematiksel zekâyı artırdığı ve müzik derslerinin, çocukların IQ´´sunu yükselttiği belirlendi. Ancak pop müziğin böyle bir etkisi görülmedi.

  4- Biyonik beyin: Elektrotlarla beyne az miktarda elektrik akımı vermenin, beynin gücünü artırdığı belirtiliyor.

  5- Zihinsel egzersizler: Zor matematik soruları zekâyı keskinleştiriyor. 5 hafta boyunca zihinsel egzersiz yaptırılan çocukların IQ´´su 8 puan yükseldi.

  6- Hafıza oyunları: İskambil destesindeki her kartı bir karakterle özdeşleştirip tüm karakterlerin yer aldığı bir hikâye yaratarak, 52 kartı sırasıyla hatırlayabilirsiniz.

  7- Uyku: 21 saat boyunca uyumamak, beyin üzerinde sarhoşluk gibi bir etki yaratır. 2 saatlik çalışmadan sonra iyi bir gece uykusu uyumak, öğrenmeyi kolaylaştırır.

  8- Yürüyüş: Haftada 3 kez yarımşar saat yürüyüş yapmak; öğrenme, konsantrasyon ve mantık gücünü yüzde 15 artırır.

  9- Hobiler: Örgü ören, bulmaca çözen yaşlıların Alzheimer gibi hastalıklara yakalanma riskinin daha az olduğu tespit edildi.

  10- Konsantrasyon: Bu da beyin için önemli bir egzersiz! Bir iş üzerindeyken, kısa süreli bir dikkat dağılması sonrasında yeniden konsantrasyon sağlamak yaklaşık 15 dakika sürer.

  11- Nörolojik tarama: Beyin içindeki hareketliliği gösteren tarayıcılar, beynin aktivitelerini kontrol etmekte de kullanılabilir 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Beyin Gücünü Artıracak 11 Yöntem

  Reklam  beyin gücünü arttırmak için düzenli beslenmeli, müzik dinlenmeli özellikle mozart, egsersiz yapılmalı, imkznınız doğrultusunda bol bol yürüyüş yapılmalı zeka oyunları oynanmalı, konsantremizi geliştirecek işler yapmalıyız.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi