Affetmek kozmik bir unutmadır

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden Affetmek kozmik bir unutmadır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  navruz
  Üye
  Reklam

  Affetmek kozmik bir unutmadır

  Reklam  Affetmek kozmik bir unutmadır

  Forum Alev
  AFFETMEK "KOZMİK BİR UNUTMA"DIR  Marie Balter adındaki kadının affetmekte zorlanacağı çokşey vardı. Kendisine bile bakmaktan aciz, alkolik bir annenin evlilikdışı dünyaya gelen çocuğuydu. Beş yaşına geldiğinde çocuk bakım yurduna yerleştirildi. Daha sonra bir çift tarafından evlat edinildi.

  Sadist çift küçük kızı, evin mahzenine kapayıp, ona sistematik biçimde işkence ediyordu. Çiftin saygın konumu, küçük kızın yaşadıklarını çevreden kolaylıkla gizliyordu.

  Marie on yedi yaşına geldiğinde depresyondan felç geçirdi. Kas spazmları ve boğulurcasına astım hastalığı çekiyordu. Halisünasyonlar da gördüğü için doktorlar ona yanlışlıkla şizofreni teşhisi koydu.Bundan sonraki 17 yılı akıl hastanesinde geçti.Akıl hastanesinde geçen yıllarda umutsuzluk ve çaresizlik içinde kıvranan kız, yemek yiyemiyor, fazla kımıldayamıyor ve intihar etmeyi sıkça düşünüyordu.

  Otuz dört yaşına geldiğinde doktorlar, Marie'nin durumunu yeniden değerlendirdiler. Onun şizofren olmadığına, ağır depresyon geçirdiğine ve panik atak yaşadığına karar verdiler. Arkadaşlarının ve kendisini seven bir kaç sağlık görevlisinin yardımıyla, Marie hastaneden çıktı.

  Artık yaşamını nasıl sürdüreceğine kendisinin karar vermesi gerekiyordu. Terk edilmiş, işkence ve tacize uğramış, otuzdört yılı ziyan olmuş bir kişiydi. Kızgın, öfkeli, umutsuz olmak onun en doğal hakkıydı. Yaşamının sorumluluğunu üstlenmeden, devlet yardımıyla hayatının sonuna kadar yaşayabilirdi. Ama o bu yolu seçmedi.

  Marie, üniversiteye girdi ve mezun oldu. Evlendi. Harvard Üniversitesi'nde mastır yaptı. Psikiyatrik hastalarla çalıştı,konferaslar verdi. Biyografisini yazdı. Hayatı film oldu ve televizyonlarda gösterildi. Elli sekiz yaşındayken, on yedi yılını geçirdiği hastaneye yönetici olarak atandı. Associated Press Ajansı,onun yeni görevini haber yaparken, o zaferinin açıklamasını şöyle yaptı:

  "Eğer affetmeyi öğrenmeseydim, bir damla bile gelişemezdim. Yaşamım ziyan edilmiş bir yaşam olurdu. Ve bu gün bu hastaneye yönetici olarak dönemezdim."
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: affetmek kozmik bir unutmadır

  Reklam  İnsanlar her moral bozukluğunda hayattan vazgeçmesinler.Hayat zaten bir gün bizden vazgeçecek.O zamana kadar hayatı güzel ve doğru yaşamaya çalışalım.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi