İçinizdeki Sese, Kulak Verin

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden İçinizdeki Sese, Kulak Verin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  İçinizdeki Sese, Kulak Verin

  Reklam  İçinizdeki Sese, Kulak Verin

  Forum Alev
  Aklımıza gelen bütün düşünceler, bilinçli veya bilinçsiz olarak kendimize söylediğimiz her düşünce, elektriksel dürtülere çevrilir ve bunlar daha sonra zihinsel emirlere dönüşerek her an hissettiğimiz duyguları ve yaptığımız eylemleri elektriksel ve kimyasal olarak etkilemesi ve kontrol etmesi için beynimizdeki denetim merkezlerini yönetir.
  Nasıl ki azgın bir köpeği görmek, beyine adrenalin salgılaması için bir emir oluyor, masum bir kediyi görmek merhamet ve acıma duygularını harekete geçiren başka bir emir oluyor, aynen bunun gibi düşüncemiz de beyin için zihinsel bir emre dönüşüyor. Örneğin sağlığınızda hiçbir sorun olmadığı halde birkaç kişi size “Hasta gibi görünüyorsun” derse siz de hasta olabileceğinizi düşünmeye başlarsınız. Bu düşünceniz elektriksel dürtülere dönüşecek ve beyninizi o yönde harekete geçirmiş olacaksınız. Büyük olasılıkla da çok geçmeden hastalığın ilk belirtileri vücudunuzda ortaya çıkacaktır. Nitekim tıp araştırmacıları tüm hastalıkların yüzde yetmiş beşinin kendi teşvikimizle olduğunu söylemektedirler.
  “Başarısız, beceriksiz ve sakar” olduğunuzu düşünürseniz beyninizi ve sinir sisteminizi o yönde harekete geçirmiş olursunuz.
  Sonuç olarak geçmişte şu veya bu şekilde hangi “düşünceleri” kendinize programladıysanız onlar sizinle ilgili her şeyi etkiliyor, yönetiyor ve kontrol ediyor. İnsanların büyük çoğunluğu kendilerini olumsuz olarak programladığı için yapabileceklerinden çok daha azı ile yetinmek zorunda kalmaktadırlar.
  Peki bu olumsuz programlamayı nasıl değiştirebiliriz? Olumsuz düşünceleri en hızlı değiştirmenin yolu sık sık olumlu iç konuşma yapmaktır. Olumlu iç konuşmaya örnek olarak şunları verebiliriz.
  Kendime Güveniyorum
  Hedeflerime Tümüyle Odaklanırım
  Zorluklarla Mücadele etmeyi Severim
  Daima Büyük Düşünürüm
  Prensiplerimden Taviz Vermem
  Zamanı İyi Kullanırım
  Her Zaman İyimserimdir
  Başarılı Bir İnsan Olduğuma İnanıyorum
  Başarısızlıklar Karşısında Yılmam
  Yaratıcımın Bana Büyük Bir Potansiyel Verdiğinin Farkındayım
  Hoş Görülü Bir İnsanım
  Her Engeli Bir Fırsat Olarak Görürüm
  Sorunlara Değil Çözümlere Odaklanırım
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: İçinizdeki Sese, Kulak Verin

  Reklam  İnsanlar hislerine kulak vermelidirler.Bazen içimizdeki ses doğruyu söyler.Yanıldığı zamanlarda olur ama genelde doğru şeyleri dile getirir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi