ÖSS adayları okuun şunları hemen

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden ÖSS adayları okuun şunları hemen ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  потеря нет06
  Usta Üye
  Reklam

  ÖSS adayları okuun şunları hemen

  Reklam  ÖSS adayları okuun şunları hemen

  Forum Alev
  Arkadaşlar ;

  ÖSS sınavına hazırlanıyorsunuz ve FALANCA bölümü hedefliyorsunuz.

  Sınav Sonuçları geliyor ve FALANCA bölümüne yetecek kadar puan alamadığınızı farkediyorsunuz.

  Şimdi ne yapacaksınız ?

  a- FALANCA bölüm olmadıysa FİLANCA bölüm de fena bölüm değil.
  b- Sınavı Kazanamamış Biri olarak Çevremin karşısına çıkamam. FİLANCA bölüm iyi veya kötü oraya yerleşmeliyim.
  c-Seneye Sistem çöker, windows göçer, savaş çıkar bişey olur FİLANCA bölümünü de bulamam, en iyisi bir an önce "ÜNİVERSİTELİ" olayım.
  d-FALANCA bölümünü istiyorum,FALANCA bölümünde öğrenim görürken ve FALANCA bölümünden sonra gireceğim işte mutlu olacağıma inanıyorum bu yüzden bu sene olmazsa SENEYE tekrar sınava girebilirim.

  ***

  a şıkkını seçerseniz : Fena değil sandığınız, o anki psikolojinizin etkisiyle gözünüze hoş gelen FİLANCA bölümünü tercih ederseniz, çok değil 2 ay sonra bu "hoş" bölümün sizin için ne denli bir işkenceye dönüşeceğini müşahade edeceksiniz.Bırakın sevmediğiniz bir mesleği icra etmek zorunda kalmanızı, sevmeyeceğiniz bir mesleğin bile olma şansı yok gibidir.Okulu bitiremezsiniz.Bitirseniz bile Meslek edinme yeterliliğinde bitiremezsiniz.Öss ye ise 2 yıl kaybederek girebilirsiniz.

  b şıkkını seçerseniz , sınavı kazanamadığınız için sizi suçlayacağını düşündüğünüz çevreniz, FİLANCA bölümüne yerleşerek "sınavı kazanmış" da olsanız, sizleri "FİLANCAyı kazanmış" baskısı altına almaktan çekinmeyecektir. Milletin ağzı çuval değildir, sizi kınamak isterlerse mutlaka bir bahane bulurlar. Dolayısıyla Çevre baskısından çekinip istemediğiniz bölüme girmeniz sizi bu baskıdan kurtarmaz, daha kötü durumlara sürükler.

  c şıkkını seçerseniz değerli kardeşim kendi kendinizi kandırırsınız. Sistem değişir korkusu çok anlamsızdır.Çünkü değişiyorsa herkes için değişiyordur. Sistemin değişmesi, sınavın sizin için zorlaşacağı anlamına gelmez. Zaten sistem de öyle ikide bir değişmez.Belki güleceksiniz, lisedeyken ABD Irak'a girmişti ve ben Türkiye'nin de savaşa dahil olacağını, seferberlik ilan edileceğini, ÖSS nin yapılmayacağını düşünmüştüm.Aradan yıllar geçti, Irak yerle bir oldu ama ÖSS ye hiçbir şey olmadı değerli arkadaşlar.

  Ve d şıkkı, doğru cevap. Bu şıkkı seçerseniz, 1 yıl kaybetmiş gibi görüneceksiniz. Oysa en az 2 yıl kazanmış olacaksınız. Dahası istediğiniz bölümü okuyor olmak size angarya gibi gelmeyecek, keyif verecektir.Sonrasında edineceğiniz mesleği de düşündüğünüzde yapmanız gereken şey Denizli şıkkını işaretlemektir.

  Sınavdan önce, gerektiği durumda D şıkkını işaretleyeceğinizi düşünmeniz, sınav baskısını azaltacak , en az 20 puan fazla alacaksınız.

  Anlattıklarım hem bireysel tecrübem hem de çevresel tecrübem ile sabittir.

  Hepinize başarılar dilerim.
 2. 2
  Selim
  Üye

  --->: ÖSS adayları okuun şunları hemen

  Reklam  Ben bu sene polis olmak istiyorum:)
  Falancayı filancayı anlamam:D
+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi