Öss motivasyon hikayeleri Çalışmanın sonucu

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden Öss motivasyon hikayeleri Çalışmanın sonucu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ayvmft
  Üye
  Reklam

  Öss motivasyon hikayeleri Çalışmanın sonucu

  Reklam  Öss motivasyon hikayeleri Çalışmanın sonucu

  Forum Alev
  Çalışmanın Sonucu

  Bir sihirbaz, sultanın huzurunda kabiliyetlerini sergiliyor, sultanın ve seyircilerin hayranlığını kazanıyormuş. Sultan da bu numaralar karşısında şaşkınlık ve hayranlık içerisinde bağırmış: “Allahım bana yardımcı ol, nasıl bir mucize, nasıl bir cinlik!”.
  Fakat vezir söyledikleriyle sultanın düşüncelerini bölmüş: “Sultanım, hiçbir usta gökyüzünden zembille inmez. Sihirbazın sanatı onun çalışkanlık ve pratiğinin sonucudur.”.
  Sultan vezire kızmış. Vezirin kendisinden farklı görüş söylemesi sultanın huzurunu kaçırmış. Veziri hor görerek ona bağırmış: “Seni nankör adam. Bu kadar yapılan numaraların nasıl çalışmayla, pratikle elde edildiğini iddia edebilirsin. Yeteneğin ya vardır ya yoktur. Senin zaten beraberinde zindana götüreceğin hiçbir yeteneğin yok. Orada benim sözlerimi düşünmeye bol bol vaktin olacak. Ama orada yalnız olmayacaksın, kendi türünden bir hücre arkadaşın olacak. Bir danayla beraber zindanda kalacaksın.”.
  Muhafızlar veziri hücresine götürmüş. Vezir birinci günden başlayarak danayı kaldırıp zindanın kulesinin merdivenlerini çıkmaya başlamış. Bunu her gün yapmış. Aradan aylar geçmiş. Dana büyüyüp güçlü bir öküz olmuş ve her gün alıştırma yapmaktan dolayı vezirin de gücü artmış.
  Bir gün sultanın aklına zindana attırdığı veziri gelmiş. Gidip veziri görmek istemiş ve gördükleri karşısında şaşırmış ve haykırmış: “Allahım bana yardımcı ol, nasıl bir mucize, nasıl bir cinlik!”.
  Öküzü kollarında taşıyan vezir daha önce söylediği sözlerle cevap vermiş: “Sultanım, hiçbir usta gökyüzünden zembille inmez. Bağışlayıcılığınız ile bana bu hayvanı verdiniz. Gücüm, çalışkanlığımın ve çalışmalarımın sonucudur.”. 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: öss motivasyon hikayeleri Çalışmanın sonucu

  Reklam  Çalışma başarmanın yarısıdır. Fakat çalışma başarmak için tek yol değildir. Düzenli, stressiz ve verimli bir çalışma başarıyı olumlu etkilemektedir. Verimli bir çalışma kısa ve öz olmakta kişi okuduğunu anlamakta ve kalıcı olmasını sağlayabilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi