Sınav Günü Trenler Siren Çalmayacak

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden Sınav Günü Trenler Siren Çalmayacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  Sınav Günü Trenler Siren Çalmayacak

  Reklam  Sınav Günü Trenler Siren Çalmayacak

  Forum Alev
  Ankara Valiliği, 14 Haziran Pazar günü saat 09.30-12.30 arasında tek oturum halinde yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile 6-7-13 Haziran tarihlerinde saat 10.00’da tek oturum halinde yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavları (SBS) ile ilgili olarak alınacak tedbirleri belirledi.

  Valilikten yapılan açıklamaya göre, sınav günleri toplu taşıma araçlarının sayıları artırılarak adayların sınavların yapılacağı bölgelere kolayca ulaşmaları sağlanacak. Sınav süresince sınav merkezleri çevresinde seyyar satıcıların bağırarak satış yapmalarına izin verilmeyecek, inşaatlarda gürültülü çalışma yapılması engellenecek, bu arada Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile işbirliği yapılarak sınav merkezleri yakınında trenlerin siren çalması önlenecek, sınav merkezlerine öğrencilerin cep telefonuyla girmelerine izin verilmeyecek, İl Sağlık Müdürlüğünce sınav yapılacak bölgelerde gerekli önlemler alınacak.
  Ankara Valiliği, sınav günleri alınacak diğer önlemleri ise şöyle sıraladı:
  Sınav yapılacak binalar sınav yöneticileri tarafından saat 07.00’den itibaren açık tutulacaktır. Güvenlik güçleri de sınav binalarında en geç saat 07.30’da hazır bulunacaklardır. ODTÜ merkezinden 70 araçla sınav binalarına dağıtılacak olan soruların yerlerine ulaştırılması ve sınav bitiminde de tekrar ODTÜ merkezine aynı şekilde dönüşümünün sağlanması için gerekli güvenlik tedbirleri alınacaktır.
  Yeni Şafak
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Sınav Günü Trenler Siren Çalmayacak

  Reklam  Bazen tuhaf uygulamalar oluyor.Bunlardan birisi de sınav saatinde trenler sren çalmamaları.Gerçi güzel bir uygulama.Öğrencilerin konsantrasyonu bozulmaz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi