Runes Of Magic TR Gizemli Dönüştürücü Kılavuzu

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Runes Of Magic Bölümünden Runes Of Magic TR Gizemli Dönüştürücü Kılavuzu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Runes Of Magic TR Gizemli Dönüştürücü Kılavuzu

  Reklam  Runes Of Magic TR Gizemli Dönüştürücü Kılavuzu

  Forum Alev
  Selamlar, aşağıda hazırladığımız Gizemli Dönüştürücü Kılavuzunu bulabilirsiniz. Bu kılavuz oyunun karmaşık ve kapsamlı bir kısmı olan gizemli dönüştürücü ile eşya parçalama ve mevcut eşyaların gücünü artırma işlemlerinde oyunculara yardımcı olacaktır. Bu kılavuz ayrıca önümüzdeki hafta içinde yeni websitemizin 'Oyun Yardım' kısmına eklenecektir.

  Başlayalım,

  Gizemli Dönüştürücü Nedir?

  Gizemli dönüştürücü, kullanmadığımız eşyalarımızı belirli güç taşları ile beraber parçalayarak, daha sonra kullanacağımız eşyaları güçlendirmek için yeni taş üretmemizi sağlayan ve sonra üretilen bu mana taşları ile yeni eşyamızı birleştirip güçlendirmeye yarayan bir beceridir. Eşyalarımızı belli prosedürde parçalayarak yeni ve özel bir taş oluşturmaya ve daha sonra bu taşla kullanmak istediğimiz eşyayı daha güçlü hale getirmeye yarar.

  Gizemli Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

  Gizemli dönüştürücüyü kullanabilmek için öncelikle aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun için de Varanas Şehri Sınıf Eğitmenlerinin bulunduğu salonda Lehman isimli Firius Atölyeleri mensubundan görev alınmalıdır. Alınan bu görev hemen ardından aynı kişiye teslim edilir ve tamamlanır. Bu sayede gizemli Dönüştürücü becerisi aktif hale getirilmiş olur.

  Resim 1. Gizemli Dönüştürücü görevini veren kişinin (Lehman) yeri.

  Resim 2. Gizemli Dönüştürücü görevi ve ödülü


  Gizemli Dönüştürücünün her bir kullanımı için bir "Gizemli Dönüştürücü Şarjı" gereklidir. Varanas Şehri'nden her 30 "Firius Markası" ile takas ederek bir yük temin edilir. Markalar, bildiri panolarındaki günlük görevleri tamamlayarak elde edilirler.  Resim 3. Gizemli Dönüştürücü şarjı.


  Gizemli Dönüştürücü kullanılarak, kullanmadığımız eşyamızı parçalamak için o eşyayı parçalayacak ve yeni oluşacak taşımıza gücünü verecek olan güç taşı, Varanas Şehri'nin "Aşağı Varanas Batısı" tarafında "Odeley Prole" isimli büyücüden satın alınabilir. Bu güç taşları aynı zamanda öldürülen yaratıklardan da düşebilir ancak bu oldukça düşük bir ihtimaldir.  Resim 4. Güç Taşı satıcısı Büyücü (Odeley Prole).

  Resim 5. Güç Taşı satıcısının haritadaki yeri


  Gizemli Dönüştürücü penceresi, sırt çantasının altında hazine sandığı resmine tıklanarak açılır. Açıldığında karşımıza 5 bölmeli bir dönüştürücü ekranı gelir. İlgili boşluklara olması gereken eşyalar koulduğunda en alttaki bölmede işlem tamamlandıktan sonra oluşacak "Mana Taşı" nın ön gösterimi mevcuttur.
  Resim 6. Gizemli Dönüştürücünün kullanım yeri


  Bu 5 bölmeli dönüştürücü ekranına Varanastaki büyücüden alınan ya da nadiren de olsa yaratıklardan düşmüş olan farklı ek özelliklere sahip "Güç Taşı" yerleştirilir, bir diğer bölmeye de kullanılmayan ve parçalanmak istenen eşya konulur. Bunların ardından öngösterim bölmesinde oluşması beklenen "Mana Taşı" gözükür.  Resim 7. Dönüştürme işlemi için kullanılacak malzemeler  Resim 8. Dönüştürme sonrası oluşacak ürünün öngösterimi


  Parçalanan güç taşının özellikleri ile parçalanan eşyanın özellikleri işlem tamamlandıktan sonra Mana taşına geçer. (Resim 7 ve 8)

  Bu durumda kullanılacak güç taşı ve parçalanacak eşyanın kalitesi ve farklı aşamalarda oluşuna göre farklı kombinasyonlar oluşmakta ve bu kombinasyonlar da oluşması beklenen "Mana Taşı" nı etkilemektedir.


  Bazı Kombinasyonlar:


  Basit veya nadir (beyaz ve mavi renkli) bir eşya parçalanmak istendiğinde eşya ile aynı aşamada Mana Taşı oluşur. Örneğin, istenilen ek özelliklere sahip bir "Güç Taşı" ile 1. aşamada Basit veya nadir (beyaz ve mavi renkli) bir eşya konulup parçalandığında kullanılan güç taşı ile aynı özelliklerde ve 1.Aşama olan "Mana Taşı" oluşacaktır. 2. aşama basit eşya parçalanırsa 2.aşama mana taşı elde edilir. (Resim 7, 8, 9, 10)


  Resim 9. Parçalanacak nadir eşya (mavi renkli) 2. 2
  Hozukcan
  Emekli

  --->: Runes Of Magic TR Gizemli Dönüştürücü Kılavuzu

  Reklam
  Resim 10. Dönüştürme sonrası oluşacak Mana Taşı

  Güç Taşı ile birlikte destansı eşya (mor renkli) parçalanacak olursa, bu parçalanacak eşyanın aşamasının 1 üstü aşamada mana taşı elde edilir. Örneğin, 3. Aşama Destansı eşya (mor renkli – epic), bir güç taşı ile parçalanacak olursa 4. aşama mana taşı elde edilir. (Resim 11 ve 12)  Resim 11. Parçalanacak efsanevi eşya (mor renkli)  Resim 12. Destansı eşya dönüştürme işlemi sonrası oluşacak Mana Taşı


  Güç taşı ile birlikte eşya pazarı eşyası (Leylak renkli) parçalanacak olursa, bu parçalanacak eşyanın aşamasının 2 üstü aşamada mana taşı elde edilir. Örneğin, 1. Aşama eşya pazarı eşyası (leylak renkli), bir güç taşı ile parçalanacak olursa 3. aşama mana taşı elde edilir. (Resim 13 ve 14)  Resim 13. Parçalanacak eşya pazarı eşyası (mor renkli)  Resim 14. Eşya pazarı eşyası dönüştürme işlemi sonrası oluşacak Mana Taşı

  Bu parçalama işleminde parçalanacak eşyaların sadece eşyaya has ek özellikleri (sarı renkli yazan özellikler) alınmak istenirse o zaman Saf Güç Taşı kullanılmalıdır. Bu durumda parçalanmak istenen eşyanın daha evvel yükseltilmiş ek özellikleri (yeşil renkli olanlar) eşya ile birlikte yok olacak yalnız eşyaya has ek özellikleri mana taşına geçecektir.


  Resim 15. Saf Güç Taşı  Resim 16. Saf Güç Taşı ile parçalanacak 3. Aşama destansı eşya (more renkli)


  Resim 17. Saf Güç Taşı ile parçalama sonrası eşyaya has ek özelliklerin geçtiği Mana Taşı

  Aynı aşamadaki her 3 Mana Taşı, "Gizemli Dönüştürücü" ekranında bölmelere konulup çalıştırıldığında 1 üst aşamada aynı özelliklerde Mana Taşı elde edilecektir.  Resim 18. 3 Mana taşının 1 üst aşama mana taşına dönüşümü

  Bu mana taşları aynı yolla eşyalarımızın da gücünü artırmaya yarar. Aynı aşamada 3 Mana Taşı ile güçlendirmek istediğimiz eşyayı "gizemli dönüştürücü"deki bölmelere koyup işlemi gerçekleştirdiğimizde mana taşındaki ek özellikler eşyaya geçecektir ve güçlendirilmiş eşya elde edilecektir.


  Resim 19. Güçlendirilmek istenen eşya ile 3 Mana Taşı birleştirildiğinde.  Resim 20. Güçlendirilmek istenen eşya ile 3 Mana Taşı birleştirildiğinde.+ Yorum Gönder
runes of magic birleştirme taşı,  runes of magic birleştirme taşı nasıl kullanılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi