Mucize İçecek - Coca Cola

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Mucize İçecek - Coca Cola ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  AGMEHMET
  Özel Üye
  Reklam

  Mucize İçecek - Coca Cola

  Reklam  Mucize İçecek - Coca Cola

  Forum Alev
  Mucize İçecek - Coca Cola  TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:
  Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve
  sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela başındaki lekeleri yok edecektir.


  KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN :
  Arabanın tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara paketinin
  içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.


  AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN :
  Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak yok olsun.

  PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN :
  Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvatayı uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

  ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN :
  Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, Deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Coca-cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir.

  Ayrıca ; Araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , polen, yapışkan maddelerin çıkarılmasında en iyi madde COCA COLA ve PEPSI ''dir.

  Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi? Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir. Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur. Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDİOKSİT...!

  2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla Coca-Cola içecek",diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur . Neden öldü? Çünkü çok fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen yoktu.

  Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Cola''in içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10 günde büyükoranda erir. Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra bile en fazla dayanabilen organlarımızdır ... Bu deneyi yapmakta kararlı iseniz dişinizin çıkmasını beklemenize gerek bile yok. Bir diş doktorundan temin edebilirsiniz.  Haydi içenlere geçmiş olsun diyelim
 2. 2
  AGMEHMET
  Özel Üye

  --->: Mucize İçecek - Coca Cola

  Reklam  Cola hakkında siteleri dolaşırken bir yazı buldum, sizinle paylaşmak istedim..


  Bu yazıyı bugün okudum ve sizlerle paylaşmak istedim.
  'Soğuk içiniz!'

  2001 yili Ekim ayinda kiz kardesim çok hastalandi, mide spazmlari vardi, dolasmakta zorlaniyordu, yürümek ise basli basina bir sorundu. Sadece yataktan kalkmasi bile onu tüketiyordu, o kadar çok agrisi vardi. 2002 yili Mart ayinda biyopsiler alindi, ve 24 degisik ilaç almaya basladi. Doktorlar kendisinde ne oldugunu bulamiyorlardi. O kadar çok agrisi vardi ve o kadar hastaydi ki, ölmekte oldugunu biliyordu. Hazirliga basladi. Evini, banka hesaplarini, yasam sigortasini ve diger seylerini en büyük kizinin adina kaydettirdi, ve küçük çocuklarinin en büyük kizi ile birlikte olmalarini sagladi..
  Son bir keyif yasamak istiyordu, böylece 22 Mart günü (tekerlekli iskemlede olmak kaydiyla) Florida'ya gitmeyi planladi. 19 Mart günü testlerinin nasil geçtigini ögrenmek için kendisini aradim, testlerde bir sey bulunamadigini, ama kendisinde MS (multiple skleroz) oldugunu düsündüklerini söyledi. Çok sasirdim, sonra bir arkadasimin bana e-mail olarak gönderdigi bir yaziyi hatirladim, ve ona sordum: "Diyet içecekler içiyor musun?"

  "Evet" dedi, o anda da bir tanesini açip içmek üzere oldugunu söyledi, açmamasini ve diyet mesrubat içmemesini söyledim, bahsettigim yaziyi e-mail ile kendisine gönderdim. Telefon konusmamizdan 32 saat sonra beni aradi, diyet mesrubat içmeyi biraktigini ve yürüyebildigini, merdiven çikabildigini ve adale spazmlarinin kayboldugunu söyledi. 0 iyilesmemisti ama kesinlikle çok daha iyi hissediyordu. Makaleyi doktorlarina gösterecegini ve eve dönünce beni arayacagini söyledi.

  Beni aradi, doktoru çok etkilenmisti ve diger MS hastalarini arayarak suni tatlandirici (Aspartam) kullanip kullanmadiklarini soracagini söylemisti. Bir kabugun içinde diyet mesrubat içindeki 'aspartam' maddesiyle zehirleniyordu ve yavas yavas ölüyordu. 22 Mart Florida'ya giderken tek bir hap almisti - bu da zehirlenmeye karsi olan hapti, iyilesme yolundaydi, ve yürüyebiliyordu!!! Tekerlekli iskemle olmaksizin!!! Bu makale hayatini kurtarmisti.

  Hayat kurtaran makale:

  Etikette "SEKERSIZ" yaziyorsa ASLA KULLANMAYI DÜSÜNMEYIN BILE!! NutraSweet', 'equal' ve 'Spoonful' markalari ile pazarlanan "ASPARTAM" hakkinda DÜNYA ÇEVRE KONFERANSINDA birkaç gün konusma yaptim. EPA'ya yönelik bir yazida 2001 yilinda Birlesik Amerika'da multiple sclerosis ve sistemik lupus salgini oldugu, hangi zehirin bunun yaygin hale gelmesine neden oldugunun anlasilamadigi belirtilmisti. Ben ayaga kalktim ve tam bu konuda bilgi vermek istedigimi söyledim.

  Aspartam'in neden bu kadar tehlikeli oldugunu açiklayayim: Bu suni tatlandiricinin isisi 86ºF (30ºC. 1 Fahrenheit 1.8 Santigrad derece. 32ºF = 0ºC). seviyesine ulasinca, içindeki metil alkol, formaldehite, sonra da formik aside dönüsüyor, bu da metabolik asidosise yol açiyor. Metanol zehirlemesi diger kosullari açisindan multiple sklerosise benziyor. Doktorlar insanlara yanlislikla multiple sklerosis teshisi koyuyor.

  MS ölüme yol açmazken metanol zehirlemesi öldürücü oluyor! (Siselerde, kutularda "Soguk içiniz" yazilidir. Devami söyle olmali idi: "Soguk icmezseniz zehirlenirsiniz." Sinan) Sistemik lupus da neredeyse en az multiple sklerosis kadar yaygin hale geldi, özellikle Diet Coke (Coke, Coca Cola'n?n tescil edilmi? ikinci adidir) ve Diet Pepsi içenler arasinda! Kurban genellikle suçlunun aspartam oldugunu bilmiyor. Kullanmaya devam ediyor, lupus da artik yasami tehdit edecek düzeye ulasiyor. Diyet içecekleri biraktiktan sonra sistemik lupus hastalarinin asistematik hale geldiklerini gördük.

  Multiple sklerosis teshisi konan hastalarda (aslinda bunlar metanol zehirlenmesi hastalari idi) semptomlari çogu kayboldu. Görüs yeteneginin geri kazanildigi ve isitme duyusunun önemli ölçüde iyilestigini gördük.

  Bu tinnitus vakalarinda da geçerli idi. Bir konusmamda "Aspartam kullaniyorsaniz (NutraSweet, Equal, Spoonful vs.) ve fibromalji, spazmlar, ani agrilar, bacaklarinizda uyusma, kramp, vertigo, bulanti, bas agrilari, tinnitus, eklem agrisi, depresyon, endise ataklari, bozulan konusma, bulanik görüs veya hafiza kaybi semptomlarindan sikayetciyseniz muhtemelen aspartam hastasinizdir. Konusma sirasinda ayaga kalkan kisiler "Bu semptomlardan bazilari bende de var. Bundan kurtulmak mümkün mü?" diye sordular. Evet!

  Diyet mesrubat içmezseniz ve gida etiketlerinde yazili aspartam kelimesine dikkat ederseniz, evet!

  Çok ciddi bir sorunla karsi karsiyayiz. Bir yabanci Bay Espisto'ya (konusmacilarimdan biri) ve bana geldi ve "Neden bu kadar çok insanin MS derdi oldugunu bana söyleyebilir misiniz?" dedi. Bir hastaneye yaptigimiz ziyaret esnasinda bir hemsire agir Diet Coke bagimlisi olan alti arkadasinin tümünde MS sorunu oldugunu söylemisti. Bu tesadüfün ötesinde bir durumdu! Diyet kola ve içecekler

  DİYET KOLA BIR DİYET ÜRÜNÜ DEGILDIR!

  Kongre Raporuna göre karbonhidrat birikimine neden oluyor ve sizi sismanlatiyor.

  Formaldehit yag hücrelerinde depolaniyor, özellikle kalça ve basenlerde birikiyor. Dr Roberts, bir kez bu ürünleri birakinca ekstra spor vs yapmaksizin deneme süresi içinde 19 kilo kaybeden hastasi oldugunu belirtiyor.

  Aspartam özellikle seker hastalari için tehlikeli. Hastalarinda retinopati oldugunu düsünen hekimlerle konustuk, aslinda hastalarindaki semptomlarin nedeni aspartamdi. Aspartam kan sekerinin kontrolden çikmasina yol açiyor.

  Bu nedenle seker hastasi proteinde bulunan diger amino asitler olmadan aspartik asit ve fenilalanin maddelerinin nörotoksik hale gelmesi nedeniyle hafiza kaybindan sikayet ediyor. Aspartik asit ve fenilalanin kan beyin bariyerini asiyor ve beyin nötronlarini harap ediyor, seker hastalarinda (seker hastasi olmayan hastalarda da) çesitli tipte beyin hasari, nöbet hali, depresyon, manik depresyon, panik ataklar, öfke ve siddete neden oluyor (Körfez Savasinda savasan kadin ve erkeklerin tükettikleri binlerce Diet Coke ve Diet Pepsi içinde bulunan aspartam iyi bilinen Körfez Savasi Sendromunun nedeni olabilir).

  Dr. Roberts dogum arizalarina yani gebe kalma ve ilk gebelik döneminde tüketilmesi halinde zeka geriligine neden olabildigi konusunda uyariyor. Çocuklar özellikle nörolojik bozukluklar açisindan büyük risk tasiyorlar ve NutraSweet (yapay tatlandırıcı) kullanmamalari gerekiyor.

  NutraSweet'e bagli olarak çocuklarda görülen nöbet hali ve diger bozukluklara iliskin çesitli vaka bildirebilirim. Maalesef anneleri çocuklarindaki bozuklugun aspartama bagli oldugu konusunda ikna etmek her zaman kolay olmuyor. Ancak deneme-yanilma metodu ile diger anneleri çocuklarinin sagligini ellerinde tuttuklari konusunda uyarabiliyor. Seker metabolizmasina (ki seker hastalari için ideal) yardimci olan ve SUNI TATLANDIRICI OLMAYAN tatli bir bitki olan Stevia FDA tarafindan onaylanan bir diyet ürünüdür. MONSANTO'ya bagli olduklarindan FDA yillarca bu tatli gidayi göz ardi etti. Bu konuda mevcut literatür: EXCITOTOXINS: THE TASTE THAT KILLS (Öldüren Tad) - Dr Russell Blayblock (Health Press) 1-800-643-2665 ve DEFENCE AGAINST ALZHEIMER'S DISEASE (Alzheimer Hastaligina Karsi Savunma - Dr H J Roberts.

  Dr. Roberts ayni zamanda bir diyabet uzmanidir. Bu iki hekim aspartamin öldürücü etkisini gösteren vakalarin yer aldigi bir çalismayi Internette yayinlayacaklar.

  American College of Physicians Konferansina göre "bu ölümcül zehrin neden oldugu nörolojik hastaliklar salginindan bahsediyoruz." Sorun bu: aspartamin 100 farkli üründe bulunduguna dair Kongre tezleri mevcut. Ilk tezden sonra pes pese iki tez sunuldu, ana bir faydasi olmadi. Hiçbir sey yapilmadi. Ilaç ve kimyasal madde lobilerinin cepleri çok dolu. Bu madde halen bes binden fazla üründe bulunuyor ve HASTALAR TÜKENIYOR!!

  Aspartamin yaraticisi olan MONSANTO'nun bunun ne kadar öldürücü oldugunu bildiginden eminim. Birçok kurulusun yani sira Amerikan Diyabet Dernegi, Amerikan Diyetetik Dernegi, Amerikan Tip Fakültesi Konferansina fon sagliyorlar. Bu New York Times gazetesinde yayinlandi, ama bir faydasi olmadi. Bu dernekler herhangi bir katki maddesini tenkit edemiyorlar veya MONSANTO ile baglantilarini açiklayamiyorlar çünkü gida sanayiinden para aliyorlar ve ürünlerini desteklemek zorundalar.

  Senatör Howard Hetzenbaum tüm bebek, hamileler ve çocuklari 'aspartam'in tehlikeleri hakkinda uyaran bir yazi yazdi. Bu yazida toplumda mevcut sorunlar (nöbet hali, beyin kimyasinda meydana gelen degisiklikler, nörolojik ve davranis bozukluklari; semptomlar) hakkinda yapilan bagimsiz çalismalar da yer aliyordu. Bu yazi güçlü ilaç ve kimya lobileri tarafindan yok edildi, böylece herhangi bir süphe tasimayan insanlar hastalik ve ölüm karsisinda çaresiz kaldilar. 3. 3
  AGMEHMET
  Özel Üye
  10 Kutu Kola Adamı Ne Hale Sokar

  Diyelim haftada 10 kutu kola içiyorsunuz. Sadece bunu eritmek için göstermeniz gereken performans inanılmaz. İşte hayatınızı kurtaracak çok önemli öneriler.
  "10 kutu kolayı eritmek için maraton koşmak lazım"
  Şişmanlık, şeker ve kalp hastalıkları üzerine uzun yıllardır araştırmalar yapan Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, şişmanlığın tüm dünyada hızla yayıldığını ve şişmanlıkla beraber gelen şeker, kalp hastalıkları, astım, karaciğer ve kemik hastalıklarının oranının da arttığını vurguladı.

  Şişmanlık patlayacak

  Dünyanın bir numaralı sağlık probleminin şişmanlık ve beraberinde gelen hastalıklar olduğunu kaydeden Hotamışlıgil, şunları söyledi: “Türkiye’nin de aralarında bulunduğu gelişen ülkelerde patlama olacak. Şişmanlık oranı Türkiye’de 10 yıl önce yüzde 10’lardaydı, şimdi ise yüzde 25’lerde. 5-10 yıl içinde problemler görülmeye başlayacak. Türkiye risk olarak, yüksek risk grubunda. Türkiye’de şişmanlık ve buna bağlı olarak erken dönemde diyabet, kalp hastalığı ve solunum sistemi hastalıkları hızla artıyor. Genetik yatkınlık var bu kuşakta.”

  Diyabet 35’inde görülüyor

  Türkiye’de bazı hastalıkların artık daha erken yaşlarda görülmeye başladığını dile getiren Hotamışlıgil, “Diyabet erken yaşta görülmeye başladı. Eskiden 50’i yaşlarda başlayan diyabet, 35-40’lı yaşlara inmeye başladı. Karaciğer yağlanması 20’li yaşlarda görülmeye başlıyor” dedi.

  Uzman hoca evinde ne yiyip ne içiyor?

  *Yediğimiz ceviz, fındık, kayısıları saymıyoruz, kalorisini hesaplamıyoruz

  *Evimdeki tek şart, her gün, her öğünde taze meyve ve sebze tüketmek.

  *Karbonhidratlardan uzak kalıyoruz. Pilav ve makarna gibi gıdaları daha az tüketiyor, ekmeğimizi tahıldan zengin olandan seçiyoruz.

  *Hayvansal gıdaları haftada 1-2 kere tüketiyoruz. Pizza ve hamburger, meyve suyu ve kola evimize girmiyor. Bir kutu gazozda 150 kalori var. 10 kutuda 1500 kalori. Bunu yakmak için maraton koşmak lazım.

  *Ben ve ailem hepimiz spor yapıyoruz. İnsanların uzun yaşamasının ilacının adı; egzersiz.

  Türkler’in ömrü 1 yıl daha uzadı

  Amerikan Nüfus Dairesi’nin raporuna göre Amerikalılar artık daha az yaşıyor. Türkler’in ise ortalama yaşam süresi 1 yıl arttı. Türkler 72.1 yılla dünyada 101’inci sıraya oturdu.

  İŞTE YAŞAM SÜRELERİ:  1. Andorra 83.5

  2. Japonya 82

  3. Macau 82

  4. San Marino 81.5

  5. Singapur 81.5

  24. Yunanistan 78.9

  30. Almanya 78.5

  36. İngiltere 78.3

  41. Ürdün 78.1

  42. ABD 77.9

  45. Kıbrıs 77.5

  46. Danimarka 77.4

  76. Tunus 74.7

  88. Jamaika 73.4

  89. Katar 73.4

  101. Türkiye 72.1

  104. Çin 72

  107. Bulgaristan 71.8

  120. Mısır 70.7

  128. İran 69.7

  143. Irak 68.3

  223. Swaziland 34.1 4. 4
  özlem_9805
  Üye
  hergün tv de gazetelerde internette colanın ne kadar zararlı olduguyla ilgili yüzlerce haber ve yazıyla karşılaşırız ama kimse de kalkıpda bundan sonra cola içmicem demez aksine devam eder içmeye...ben içmediğim için rahatım :) saqolun bilgiler için...

 5. 5
  fatih8585
  Üye
  yahudilerin yaptığı işten hayırmı gelir bee....bir işin içinde yahudi parmağı varsa uzak duracaksın

 6. 6
  P.Alemdar
  Üye
  mustafa efendi dogru söylüyor kola turka iç türk malı

 7. 7
  se7en
  Usta Üye
  çok şükür kolayı seviyorum sevmediğim gibi de içmiyorum.
  zaten Yahudi malından da bu tip şeyler beklenir

 8. 8
  Hasan
  Özel Üye
  bende başlığa bakarken neresi mucize diye merak ettim:)

 9. 9
  ÆSiя
  Özel Üye
  fatih8585
  Yahudileri suçluyorsun ama şuanda yiyip içtiğin çoğu şey o yahudilerin üretimi :)
  aynı zamanda nekadar okusakta zararı olsada içen tadını alıp bırakamıyor :) [Ben mesela :p ]

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi