Beyin krizi : beyin damar tıkanıklığı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Beyin krizi : beyin damar tıkanıklığı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Beyin krizi : beyin damar tıkanıklığı

  Reklam  Beyin krizi : beyin damar tıkanıklığı

  Forum Alev
  Beyin krizi : beyin damar tıkanıklığı


  Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Gazi Özdemir, Türkiye'de ölüm nedenleri arasında, beyin kanaması ya da beyinde damar tıkanması sonucu oluşan ''beyin krizi'' hastalığının, kalp krizinden sonra ikinci sırada geldiğini belirtti.
  Son dönemde Prof. Dr. Aykut Barka, Tuna Huş, Gönül Akkor gibi ünlü isimlerle gündeme gelen beyin hastalıklarıyla ilgili olarak Prof. Dr. Özdemir, baş ağrısından sonra en fazla görülen beyin hastalığının ''beyin krizi'' olduğuna işaret etti.
  Prof. Dr. Özdemir, beyin krizinin tarifini şöyle yaptı:
  ''Beyin krizi, beyinde temiz veya kirli kan taşıyan bir damarın beyne gelen bir pıhtı veya damar sertliği parçacığı ile tıkanması veya bir damarın ileri derecede büzüşmesi sonucu oluşan beynin kansız, dolayısıyla oksijensiz ve besleyici maddelerden mahrum kalması (beyin infarktüsü) veya beyinde kanama olmasına ve beyin hücrelerinin, damar dışına çıkmış olan kanın kitlesel etkisi sonucu fonksiyon yapamaz duruma gelmesine denir.''
  Beyin infarktüsünün aniden oluşabildiği gibi, bazen birkaç saat veya birkaç gün içinde yavaş, kanamanın ise çoğunlukla aniden geliştiğini belirten Prof. Dr. Özdemir, ''Beyin kanaması ya da beyinde bir damarın tıkanması sonucu oluşan beyin krizi hastalığı, ülkemizde ölüm nedenleri arasında kalp krizinden sonra ikinci sırada geliyor. Kişiyi sakat bırakmada ise ilk sırada yer alıyor'' dedi.

 2. 2
  serwer 34
  Yeni Üye

  Cevap: Beyin krizi : beyin damar tıkanıklığı

  Reklam  slm ben de damar tıkanıklığı hastasıydım ... bu yazıyıda benim düştüğüm hataya başka hastaların düşmemesi için yazıyorum ... ben tadavi için ilk olarak reklamı çok iyi yapılan dr.yusuf kalko ya gittim ama onun doktor değilde kasap olduğunu o zaman fark ettim ... bu adamın bana yaptığı yanlış ameliyat ve ameliyat sonrası yanlış teşhisleri yüzünden az daha bacağım kesiliyordu son anda ben başka doktorlara gitmeyi akıl ettim Allah tan ve gerçekten dürüst ve usta doktorlar sayesinde bu olayı ayak parmaklarımın kesilmesiyle atlattım . bu yüzden lütfen sizde gideceğiniz doktoru iyice araştırın kendinizi herkese teslim etmeyin ... benim gibi parmaksız kalmayın çünkü bana zamanında düzgün ameliyatı yapmış olsaydı ben şu an parmaksız kalmazdım...+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi