Virüslerin Neden Olduğu Hastalıklar

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Virüslerin Neden Olduğu Hastalıklar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Virüslerin Neden Olduğu Hastalıklar

  Reklam  Virüslerin Neden Olduğu Hastalıklar

  Forum Alev
  BATI NİL VİRÜSÜ


  1999 yazında, New York City’de çok sayıda karga ölmeye başladı. Sağlık yetkilileri sonunda bunun nedenini keşfettiler ama aynı hastalıktan dört kişinin ölmesini engelleyemediler – bu hastalık, sivrisineklerde ortaya çıkıp temel olarak kuşları, insanları ve atları etkileyen Batı Nil virüsüdür.
  Batı Nil virüsü, Afrika’da 1930’ların sonunda ortaya çıkmıştır. O zamandan bu yana Asya, Avrupa, Orta Doğu ile Kuzey ve Güney Amerika’da yayılmıştır. Birleşik Devletler’de Batı Nil virüsü ilk olarak 1999 yılındaki Doğu Kıyısı salgını ile görülmüştür ama şu anda virüs ülkenin tamamında görülmektedir.
  Batı Nil virüsünün bulunduğu insanların çoğunda herhangi bir semptom görülmez ve bu insanlar enfeksiyona yakalandıklarının farkına varmazlar. Diğerlerinde yalnızca hafif bir hastalık görülür ve tam iyileşme gerçekleşir. Ama küçük yaştakiler ve başka tıbbi sorunları olan kimselerde Batı Nil virüsü çok ciddi olabilir ve beyin iltihaplanmasına ya da beyni ve omuriliğini çevreleyen zarlarda iltihaplanmaya ve enfeksiyona yol açabilir. Az sayıda vakada Batı Nil virüsü ölümcül olabilir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Virüslerin Neden Olduğu Hastalıklar

  Reklam  Hastalıkların bir çoğu virüsler nedeni ile olmaktadır.Virüslerin neden olduğu hastalıkların bir çoğu insanların kendilerine yada çevre şartlarının olumsuzluklarından kaynaklanmaktadır.+ Yorum Gönder
virüslerin sebep olduğu hastalıklar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi