Şiş Gözler İçin Ne Yapılır - göz şişmesi nedenleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Şiş Gözler İçin Ne Yapılır - göz şişmesi nedenleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Şiş Gözler İçin Ne Yapılır - göz şişmesi nedenleri

  Reklam  Şiş Gözler İçin Ne Yapılır - göz şişmesi nedenleri

  Forum Alev
  Şiş Gözler İçin Ne Yapılır - göz şişmesi - göz şişmesi nedenleri - şiş göz kapakları - şiş göze ne iyi gelir, şiş gözler için - Şiş Gözler İçin Ne Yapılır


  Şiş Gözler İçin Ne Yapılır?

  Gözlerde oluşan şişlikler görüntü bakımından hoş olmadığı gibi sağlığınız bakımından da sizi rahatsız edecektir.Şiş gözlerden kurtulmanız için 5 pratik öneri….


  Şiş Gözler İçin Öneriler

  Düzenli uyku;

  Hergün en az 8 saat uyumaya özen gösterin.Ayrıca yatma saatlerinizde sürekli değişiklikten kaçının.Belli bir saat belirleyin ve o saatte yatın.Gün arasında 5-10 dakikalık göz dinlendirmesi daha etkili bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

  Dengeli yaşayın;

  Göz altlarında oluşan şişlik ve morluklar bir gece önce alınan alkol,aşırı kafein,bilgisayar başında geçirilen vakit,uykusuzluk ve stres gibi sebeplerden ortaya çıkmaktadır.Bazen bunların hiçbiri olmadanda göz altlarında şişlikler ve morluklar oluşur,bunlar genetik sebeplerle ortaya çıkmaktadır.Bu yüzden aynaya baktığınızda sevimli ve hoş bir görüntü ile karşılaşmak istiyorsanız yaşam tarzınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

  Temizliğe dikkat;

  Her akşam yatmadan önce göz makyajınızı temizlemeyi unutmayın.Aksi taktirde ertesi gün kalktığınızda makyaj kalıntılarından dolayı şişmiş gözlerle karşılaşabilirsiniz.

  Göz kremleri kullanın;

  Göz çevresi oldukça kuru bir yapıya sahiptir.Bu nedenle göz altlarında oluşan şişkinlikleri engellemek için özel nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.Bu kremler sayesinde göz çevreniz sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşacaktır.

  Doğal yöntemleri deneyin;

  Göz çevrenizi canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika boyunca gözlerinizde bekletin.Ayrıca ayda 1-2 kere kullanacağınız badem yağı içeren kremler oldukça işinize yarayacaktır
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Şiş Gözler İçin Ne Yapılır - göz şişmesi nedenleri

  Reklam  İnsanların gözleri ya uykusuz kalmaktan yada yorgunluktan şişebilmektedir.Bu nednel düzenli uyumak gerekmektedir.Bazı böbrek fonksiyon bozuklukları da gözlerin şişmesinde etkili olmaktadır.+ Yorum Gönder
göz şişmesine ne yapılır,  göz şişmesi için ne yapılır
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi