Reklamların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri - Televizyon ve Çocuk

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Reklamların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri - Televizyon ve Çocuk ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Reklamların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri - Televizyon ve Çocuk

  Reklam  Reklamların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri - Televizyon ve Çocuk

  Forum Alev
  Reklamların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

  Birleşik Krallık'ta yapılan bir araştırmaya göre aşırı internet kullanımı ve depresyon arasında kuvvetli bir ilişki bulunuyor.

  Leeds Üniversitesinde 1319 kişi üzerinde yapılan ve Psychopathology dergisinde yayımlanan araştırmaya katılanlardan yüzde 12'sinin "internet bağımlısı" olduğunu ortaya çıktı. İlginç olan sonuçsa bunların büyük kısmının önceden depresyon teşhisi konmuş kişiler olması.

  Araştırmayı yapan ekip neden-sonuç ilişkisinin kesinliği ve yönü konusunda net bir şey söyleyemeyeceklerini ve internet kullanıcılarının çoğunun akıl sağlığı sorunu bulunmadığını belirtti.

  Deneklere ne kadar ve hangi amaçla internet kullandıkları sorulan araştırmada ayrıca depresyon rahatsızlıkları bulunup bulunmadığını anlamak üzere sorular yöneltildi.

  Ekip lideri Dr. Catriona Morrison internetin modern yaşamda önemli rol oynadığını ancak yararları kadar zararları da bulunduğunu belirterek "Birçoğumuz fatura ödemek alışveriş yapmak ve e-posta göndermek için interneti kullanırken online olduklarında ne kadar zaman harcadıklarını ve günlük faaliyetlerine başka unsurların da karıştığı noktayı fark etmekte güçlük çeken küçük bir grup var" diye konuştu.

  Araştırmalarının aşırı internet kullanımının depresyonla bağlantılı olduğunu gösterdiğini ancak hangisinin diğerini tetiklediğini bilmediklerini söyleyen Morrison "Ama açık olan küçük bir grup insan için aşırı internet kullanımı depresif eğilimler için bir uyarı işareti olabilir" dedi
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Reklamların Çocuklar Üzerindeki Olumsuz Etkileri - Televizyon ve Çocuk

  Reklam  Çocukların reklamlarda gördükleri ürünlerden etkilenmeleri aileleri zor durumlarda bırakmaktadır.Her şey renkli ve cıvıl cıvıl olunca çocuklar bunları ailesinden istemektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi