Boy Uzatmanın Yolları - İlizarov Tedavisi Nasıl Yapılır - İlizarov Yöntemiyle Boy Uzatma

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Boy Uzatmanın Yolları - İlizarov Tedavisi Nasıl Yapılır - İlizarov Yöntemiyle Boy Uzatma ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Boy Uzatmanın Yolları - İlizarov Tedavisi Nasıl Yapılır - İlizarov Yöntemiyle Boy Uzatma

  Reklam  Boy Uzatmanın Yolları - İlizarov Tedavisi Nasıl Yapılır - İlizarov Yöntemiyle Boy Uzatma

  Forum Alev
  Boy Uzatmanın Yolları - İlizarov Tedavisi Nasıl Yapılır - İlizarov Yöntemiyle Boy Uzatma


  İlizarov Ameliyatı Nedir,Nasıl Yapılır
  Boy uzatma ameliyatları kimlere uygulanabiliyor


  ‘İlizarov’ ortepedide kullanılan bir tedavidir.Bunun diğer uygulama alanıda boy uzatmakdır.Kırıkların tedavisinde yada bacakların eşitsizliklerinde yada kaynamayan kemikler de ve çeşitli sebeblerden dolayı da kemiğin kaybolduğu anlarda yapılır.Ayrıca kol ile bacaklardaki bozukluk olan kemiklere yapılıyor.

  Boy uzatmada en zor uygulama alanı cücelik mi


  Uzmanlık gerektiren bir yöntemdir.En zoru ise ayaklardaki bozukluklardır.Kazalardan sonra yada doğumda oluşan bozukluklardaki ayak bozukluklarıdır.En kolay uygulanan yerler ise kırılmalardır.Daha sonra ise boy uzatma gelir.Boy uzadıkda kemiklerdeki sorunlarda çoğalır.

  Boy uzatma ve bacak uzatmak için hangi teknikler var


  3 farklı yöntem kullanılmaktadır.Dışarıdan cihaz takılır.Kemiklerde enfeksiyon bulunan ve kemiklere çivi konulmayacak durumda olanlarda kullanılıyor. İkincisi ise çivi yerleştirme işlemi ve cihaz ile uzatmak.Dokuları koruyarak da uzatma sağlanması.Uyluk ile kaval kemiklerinde uygulanır.avantajı ise cihazın dışarda az bir süre kalması ve daha rahat bir tedavi uygulanmasıdır. Üçüncü yol ise bacaklara kenbdi uzayan çivi konmasıdır.Bu pahalıdır ve güvelirlik bakımından sınırlıdır.

  Estetik tedavi ne kadar sürüyor, boy uzarken hastaların sürekli yatması mı gerekiyor


  Bir cm uzama için bir ay yada kırk gün arasında değişir.Boyunuzu beş cm uzatmak isterseniz üç aylık tedavi gerekiyor.Boyunuz bir buçuk ayda uzuyor fakat kemik sağlam olması ve iyice yerleşmesi bakımından bu süre uzamaktadır.Doktor gözetiminde değişen sürelerde cihazları taşımanız gerekmektedir.Yatmadan yürüyerek tedavi desteklenmektedir.

  Boyda en fazla kaç santim uzama sağlanıyor


  Bugün 34 cm en büyük uzama boyudur.Her zaman ve herkese uygulanmaz.İki bacak uzayacaksa 10 cm kadar uzatılabiliyor.Bir kaç seans sürüyor.
  alıntı
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Boy Uzatmanın Yolları - İlizarov Tedavisi Nasıl Yapılır - İlizarov Yöntemiyle Boy Uzatma

  Reklam  Boy uzatma yolları arsında spor yapmak gelmektedir.Uygun sporlar yapıldığı zaman gençlerin boyu uzayabilmektedir.Aileden gelen genlerin etkisi de önemlidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi