Karın şişliği nasıl giderilir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Karın şişliği nasıl giderilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Karın şişliği nasıl giderilir

  Reklam  Karın şişliği nasıl giderilir

  Forum Alev
  karın şişkinliği - karın şişliği - karın şişliği nedenleri - karın şişliğine ne iyi gelir - karın şişmesi  Karın şişliği sebepleri fiziksel rahatsızlıklardan oluşabileceği gibi, bazı psikolojik rahatsızlıklardan da meydana gelebilecek, hafife alınmaması gereken bir olaydır.

  Uzun süreli karın şişkinliği durumunda birey toplumdan kendini soyutlayarak sosyal hayatında çekinme gibi sorunlarla karşılaşabilir, bu sorunun giderilemeyeceğini düşünebilmektedir. Fakat karın şişmesi sorunu tahmin edilenin aksine giderilmesi kolay bir durumdur.

  Öncelikle karın şişliği nedenleri konusuna değinmek gerekirse, safra kesesi sorunları ve yağlı yiyecek tüketimindeki artış başlıcalarındandır. Pankreasta oluşan rahatsızlıklar ile ortaya çıkabilecek sindirim bozuklukları da bu genellemenin takibinde gelir.

  Peki karın şişliğine ne iyi gelir mi diyorsunuz? Önerilerimiz şu şekilde.

  - Hızlı yemek yemekten kaçınmalısınız ve yavaş konuşmaya özen göstermelisiniz. Böylece daha az hava yutar ve bağırsak gazlarındaki gereksiz birikime sebebiyet vermemiş olursunuz.
  - Sıkı giysiler giymemelisiniz. Sıkı giysiler kalıcı fiziksel rahatsızlıklara sebep verebileceği gibi vücut üzerindeki dengeyi karında şişme ile sağlanmasına sebebiyet vererek çirkin görüntüler ortaya çıkarabilir.
  - Gaz oluşturabilen yiyeceklerden az miktarda yemelisiniz. Nohut, kurufasulye gibi yiyecekler gaz yaparak karın şişkinliğine neden olabilir.

  Ayrıca karın şişliği sorununa sebep olabilecek parazitel hastalıklar gibi önemli rahatsızlıkları bünyenizde taşıyabiliyor olabilirsiniz. Verdiğimiz önerilere rağmen olumlu sonuçlar elde edememişseniz, alanında uzman bir hekime danışmanızı öneriyoruz. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: karın şişkinliği - karın şişliği - karın şişliği nasıl giderilir - karın şişliği nedenleri - karın şişliğine ne iyi gelir - karın şişmesi

  Reklam  Yemek yerken yavaş yemeyi alışkanlık haline getirmek gerekir.Yemekten sonra bir müddet başka şeyleri yememek ve ara vermek lazım.Düzenli yürüyüşlerin şişkinliklere faydası olmaktadır.+ Yorum Gönder
bebeklerde karın şişliği,  çocuklarda karın şişmesi,  bebeklerde karın şişmesi,  bebeklerde karın şişliği nedenleri,  karın şişliğine ne iyi gelir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi