Isırgan Tohumu Yağının Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Isırgan Tohumu Yağının Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  TUANA
  Emekli
  Reklam

  Isırgan Tohumu Yağının Faydaları

  Reklam  Isırgan Tohumu Yağının Faydaları

  Forum Alev
  ISIRGAN TOHUMU YAĞININ SIRRI

  Genç kalmak isteyenlerin şifa listesinde bulunması gereken bir bitki ısırgan. Tohumundan elde edilen yağın da, gençlik için üretilmiş ürünlerin içeriğinde yer alması dikkat çekiyor. Vikingler de dahi kullanılmış olan ısırgan tohumu yağı, “gençleştiren ürünler” listelerinde bulunuyor. AHA maddesini içerdiği için, cilde çok yararlı olarak adından söz ettiriyor. Aynı zamanda “Gençlik yağı” olarak da adlandırılıyor. Avrupa”da şifalı bitki dükkanlarında bu isimle satılıyor. Isırganın mucizevi gücünden, bazı ünlüler de yararlanıyor.
  Örneğin, gençlik sırlarını açıklamaktan çekinmeyen sanatçı Nükhet Duru”nun mutfağından hiç eksik etmediği bitkiler arasında yer alıyor. Genç ve güzel bir cilt için, içinde ısırgan tohumu yağı bulunan kremleri ya da ürünleri kullanmanız da çok daha faydalı. Öte yandan sağlıklı yaşam için, bir tatlı kaşığı ısırgan tohumunu balla karıştırıp her gün yiyebilirsiniz. Ancak günlük alınacak ısırgan tohumu 8-10 gramı geçmemeli.
  GENÇLIK YAĞI VE MUCIZESI
  Kök hücrelerini onarıcı özelliği de olduğu söylenen ısırgan otunda demir, histanim, seratonin, formik asit, asetilkolin, potasyum, A ve C vitaminleri bulunuyor. Herbalium Şifalı Ürünler Merkezi”nce hazırlanan kırışıklık giderici ürünün formülünde de bulunan mucizevi “ısırgan tohumu yağı”nı Herbalist Volkan Kurt anlattı: “Sorunlu ve kırışıklık problemi olan ciltler için ürettilen üründe bir çok şifalı bitki yağı var. Hepsinin de kırışıklıkları önlemede, cilt sorunlarını gidermede farklı etkileri mevcut. Ancak, Gençlik yağı (Jugendöl) yani ısırgan otu tohumu yağı da bu karışım içinde özellikle yer alıyor. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu formülle, dokusal dayanıklılık korunuyor (yaşlanma geciktiriliyor), yeniden oluşumun güçlendirilmesiyle doğrudan bağışıklık sistemi ve direnci desteklenmiş oluyor” dedi.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Isırgan Tohumu Yağının Faydaları

  Reklam  En çok kanser ile savaştığı için kullanılmaktadır.Isırgan tohumu yada yağı köylerde kırsal alanlarda bulunmaktadır. Bunların bilen insanların toplaması ve yağını çıkartması daha sağlıklı olacaktır.+ Yorum Gönder
ısırgan tohumu yağı faydaları,  ısırgan tohumu yağının faydaları,  ısırgan tohumu yağı,  isirgan tohumu yagi faydalari,  ısırgan otu tohumu yağı faydaları
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi