Grip Tedavisi Nasıl Yapılır

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Grip Tedavisi Nasıl Yapılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Grip Tedavisi Nasıl Yapılır

  Reklam  Grip Tedavisi Nasıl Yapılır

  Forum Alev
  Grip (İnfluenza) viral bir hastalıktır. RNA genomu taşıyan bir virüs bu hastalığa neden olmaktadır.
  Temas, Hava ve hapşuruk öksürük gibi etkilerle etrafa yayılan damlacıklar vasıtasıyla hastadan sağlama doğru yayılım gösterir.


  Bu hastalık virüslerden kaynaklandığından bir tedavisi yoktur. Virüsler antibiyotiklerden etkilenmediğinden herhangi bir antibiyotik tedavisi de işe yaramaz. 1 haftalık bekleme süresinin ardından iyileşme kendiliğinden görülür.


  Bu hastalığın tedavisinin olmadığını belirtmiştik. 1 haftalık hastalık süresinin genelde 1–2 günü oldukça ağır geçebilir. Hastanın kesinlikle dinlenmesi, bol sıvı tüketmesi gerekir. Sıvı tüketimi salgıları artıracağından burun ve ağız salgılarına geçen virüs de hızla dışarıya atılabilecektir. Diğer yandan Grip Hastalığı sürecinde destekleyici şifalı bitkiler den yararlanılabilir. Vitamin desteği hastalığın hafif atlatılmasını sağlayabilir. Öksürük baskılayıcı ilaçlar oldukça faydalı olacaktır. Bütün bunlara ilaveten ağrı kesici ateş düşürücü ilaçların alınması da gerekebilir.

  NOT: Grip hastası eğer bir çocuksa oldukça dikkatli olunmalıdır. Ağrı kesici olarak parasetamol veya ibuprofen ilaçlar kullanılması gerekir. Aspirinden özellikle kaçınılmalıdır. Aspirin viral hastalıklardan sonra ortaya çıkan Reye Sendromu nu tetikler. Reye hastalığı olarak da bilinen bu hastalık ateşli viral hastalıklardan sonra çocuklarda görülür. (sitemizden geniş açıklamasını okuyabilirsiniz)


  Normal seyrinde geçirilen grip bir tür erken uyarı sistemi görevi üstlendiğinden biz avantajlı olduğuna inanıyoruz. Ancak bazı hastalar vardır ki bu durumlarda grip oldukça tehlikeli olabilmektedir. Örneğin yüksek risk grubu dediğimiz,

  1. 65 yaşın üstündeki hastalar
  2. Kronik kalp, akciğer, karaciğer ve buna benzer organik hastalıkların olduğu kişiler,
  3. Uzun süreli aspirin tedavisi almış çocuklar
  4. Hamile kadınlar
  5. 6. aydan sonra bebekler

  Yüksek risk gurubudurlar. Bu grupta olan kişilerin grip hastalığına yakalanmaları istenmedik olaylardır. Yine bu gruptaki kişilerin grip aşısı olmaları oldukça faydalı olabilmektedir.

  Grip için bitkisel çözümler

  Biz nane limon çayını hem severek tüketiyoruz hem de gerçekten faydasını görüyoruz. Bunun yanında yüksek c vitamini içeren gıdalarda faydalı olabilir.

  Bir miktar kekik(bir tutam) bir tutam nane,1 çorba kaşığı çörek otu,1 tane dilimlenmiş limonu 4 su bardağı su ile kaynatın.Ocağın altını kapattıktan sonra 3 adet aspirini (klasik aspirin) 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 3 çorba kaşığı pekmez ile karıştırın.Bu karışımı günde bir kez için.Gerçekten faydasını göreceksiniz.Ama önce doktora görünmenizde fayda var.

  Bu karışımı aspirin katmadan tüketirseniz bağışıklık sisteminizi güçlendirici çay olarak tüketebilirsiniz.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Grip Tedavisi Nasıl Yapılır

  Reklam  Grip olan hastalara genellikle gribal enfeksiyon ilaçları verilmektedir.Ateş düşürücüler ve bazen de gerekli hallerde antibiyotik verilmektedir.Fakat insanların kendilerini iyi bakmaları ve dinlenmeleri gerekmektedir.+ Yorum Gönder
gribin tedavisi nedir,  grip tedavisi nasıl yapılır,  grip tedavisi nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi