Pratik Ev Temizliği

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Pratik Ev Temizliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Pratik Ev Temizliği

  Reklam  Pratik Ev Temizliği

  Forum Alev
  Pratik Ev Temizliği

  Sağlığımız, yaşadığımız ortamın temizliğinden de doğrudan etkilenir. Temizlik işlemleri bilinçli olarak yapılmadığında var olan kirlilik daha geniş yüzeylere yayılabilir. Ancak temizlik elemanları dahi, nasıl temizlik yapılması konusunda bilgi sahibi olmayabilirler.

  Ortamın temizliği olabildiğince sık yapılır. Temizlik sırasında başka yerlere ait eşyalar yerlerine götürülüp (dolap içi, başka oda vs.) düzenlenerek ortam hazırlandıktan sonra temizlenmelidir. Yerler ve yüzeyler pürüzsüz olmalıdır. Bu nedenle cila ve boya bakımı en geç iki yılda bir yapılmalıdır.

  Tüm mobilya ve malzemeler ortama yerleştirilirken, temizlik için kolaylık sağlama düşüncesiyle, özel ilgi gösterilmelidir. Örneğin; yerinden oynamayacak kadar ağır olan parçaların arkasında ve yanında boşluk bırakılır, jaluzi gibi fazla yüzey içeren ve temizliği zor olan malzeme yerine, olanak varsa yıkanabilen basit gereçler kullanılması yararlıdır.

  Kirli zeminleri temizlerken kiri temiz alanlara yaymamak amaç olmalıdır. Temizlik gereçleri temizlenen yüzeylerden her zaman ve kesinlikle daha temiz olmalıdır.

  Önce görünen kirler temizlenir; ileri temizlik, aşamalı olarak uygun sıraylagerçekleştirilir.

  Temizlik sırasında öncelikle sıcak su kullanılır.

  Temizliği yapılan yüzeyler sonunda kuru olarak bırakılır.

  Kullanılacak malzeme etkili, kullanım amacına ve standartlara uygun olmalıdır. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Pratik Ev Temizliği

  Reklam  Ev temizliği gündelik haftalık ve aylık olarak yapılmaktadır.Bunun nedenleri arasında temizlik ile sağlık arasında bir bağlantı olmasından kaynaklanmaktadır.Gündelik temizliklerin hayatımız için önemi fazladır.Genel temizliklerin de mikropların barınmasını engellemesi durumu vardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi