Dudak Uçuklaması Kremi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Dudak Uçuklaması Kremi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Dudak Uçuklaması Kremi

  Reklam  Dudak Uçuklaması Kremi

  Forum Alev
  Dudak Uçuklaması Kremi

  Dudak Uçuklaması için ilaç,
  Uçuk Kremi Kremleri
  Dudak Uçuklaması Kremi


  2 çorba kaşığı taze doğranmış adaçayını 2 çorba kaşığı mor menekşe yaprağı ve 4 çorba kaşığı badem yağı ile karıştırarak ağzı tıpalı küçük bir şişeye koyun.
  Etiketleyerek ılık bir yere kaldırın ve 1 ay boyunca bekletin. Bu süre içinde şişeyi her gün çalkalayın. 1 ay sonra karışımı bir kasenin içine boşaltın ve birlikte eritilmiş 4 çorba kaşığı badem yağı ile balmumunu katın. Soğuyana kadar çırpın ve hava geçirmeyen bir şişenin içine koyarak soğuk bir yerde muhafaza edin. Bu krem uçuklarınızın sızısını dindirecek, şiş ve çatlak dudaklarınıza iyi gelecektir.

  Şalgam, Çavdar unu, Şahtere otu, Ceviz yaprağı, Isırgan otu, Susam yağı

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi

  Rendelenmiş şalgamlar yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür. Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak melhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğrulun Hazırlanan melhemden pansumandan sonra uçuk olan mahale sürülür.  Şahtere otunun yaprakları sert bir zeminde dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan bu kremden uçuk olan mahale sürülür.

  Kıyılmış taze ceviz yaprakları, ısırgan otuyla birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen posaya, melhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğrulur. Hazırlanan melhemden pansumandan sonra uçuk olan mahale sürülür. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Dudak Uçuklaması Kremi

  Reklam  Bazı viral enfeksiyonların dudakların uçuklamasına neden olmaktadır.Bunun yanında yüksek ateş de uçuk nedenleri arasında yer almaktadır.Kremler ile yaklaşık bir hafta içinde geçmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi