Romatizmaya ne iyi gelir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Romatizmaya ne iyi gelir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Romatizmaya ne iyi gelir

  Reklam  Romatizmaya ne iyi gelir

  Forum Alev
  Romatizmaya ne iyi gelir
  Romatizmaya iyi gelen bitkiler
  Romatizmaya hangi bitkiler iyi gelir


  Romatizma hastalığına iyi gelen bitkilerin neler olduğunu merak edenler için hazırladığımız bu sayfadaki önerileri denemenizde yarar vardır. Bilgilerinize..
  Acı pul biberin cilde yararlı, teni güzelleştiren maddeler içerdiğini, ilaçta aspirin neyse, yiyecekler içinde elmanın da aynı özelliği taşıdığının belirten uzmanların, “Romatizmaya İyi Gelen Bitkiler”i şöyle açıklıyor:

  Romatizmaya iyi gelen bitkiler şunlardır:


  Enginar: Vücuttaki zehri atma etkisi sayesinde başta romatizma olmak üzere gut hastalığı ve eklem yanmasına karşı birebirdir. Folik asit ve potasyum kemikleri güçlendirir.
  Domates: C vitamini deposudur. Kemiklere kuvvet verir.
  Tahıl: İçerdiği doğal kimyasallar, romatizmanın yol açtığı eklem yanmaları ve romatizmal ağrıları hafifletir.
  Kekik: Timol adı verilen bir tür doğal yağ, vücuttaki diğer yağların parçalanmalarına yardımcı olur. Kekik yağı banyoda sürüldüğü zaman, romatizma ağrılarını büyük bir oranda azaltır.
  Zencefil: Kan damarlarını genişletip dolaşımı artırarak romatizma ağrılarını ve yanmaları yok eder.
  Kuşkonmaz: Folik asit, C ve E vitaminleri içerir. Yenilen besinlerin vücuttaki zehirli kalıntılarını atmayı sağlar. Bu özelliği ile romatizmal hastalıklara faydalıdır. Karaciğer ve böbreklerin çalışmasını kolaylaştırır, destekler. Bu sebeple doktorlar, sistit hastalarının mutlaka kuşkonmaz yemeleri gerektiğini söylüyor.
  Pancar: Böbrekleri çalıştırır. Önemli bir potasyum kaynağıdır. Kemiklere büyük faydası vardır. Vücuttaki tuz oranını dengeler. Bu sayede böbrekler ve idrar yollarının çalışmasını da destekler.
  Kavun: Orta boy bir kavunun yarısı, günlük C vitamini ihtiyacını tamamen karşılar. A vitamini ve betakaroten içerir. Bunlar antioksidan, yani vücudu temizleyici etkiye sahiptir. Dolayısıyla romatizmaya iyi gelir. Ayrıca böbrekleri rahatlatır. Yüksek miktarda su ve düşük miktarda kalori içerir.
  Hurma: Türüne göre değişse de hurmaların birçoğu yüksek oranda demir içerir. Kemikler için faydalıdır. Besin değeri yüksek ve önemli bir enerji kaynağıdır. Doğal müshil etkisine sahiptir. Kurutulmuş olanlarına göre daha yüksek oranda su ve daha düşük kalori içerir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Romatizmaya ne iyi gelir

  Reklam  İnsanların romatizmal hastalıklarda bitkilere sarılmaları onların ilaç yerine onları kullanmak istemeleri her zaman görülmektedir.Lifli besinlerin romatizmaya iyi geldiği bilinmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi