Antidepresan ilaç isimleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Antidepresan ilaç isimleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Antidepresan ilaç isimleri

  Reklam  Antidepresan ilaç isimleri

  Forum Alev
  Antidepresan ilaç çeşitleri
  Antidepresan ilaçları
  Antidepresan ilaç listesi


  Depresyon tedavisinde kullanılan bir çok antidepresan ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçlar sıkıntıyı giderir. Etkisi hemen belli olmaz. 10-15 gün içinde etkisini belli eder. Antidepresan ilaçlar sakinleştirici veya uyuşturcu değildir.

  bu ilaçlar doktor tavsiyesi olmadan reçetesiz kullanılmamalıdır. İlaç etkileşimleri ve yan etkileri göz önüne alınmalıdır. Her sıkıştığında antidepresana baş vurmak sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Örneğin cinsel yaşamı olumsuz etkiler. Kraciğer rahatsızlıklarına yol açar ve buna bağlı ciddi sorunlar görülür.

  Antidepresan ilaçlar nelerdir?

  Kullanan kişilerin anlatımlarıyla antidepresan ilaçların isimleri ve kullanan açıklamaları;

  Tofranil

  cinsel gücü etkileyebilir. Kullanaların idrar yapamama gibi şikayetleri görülmüştür. Panik atak, gece korkusu gibi durumlarda kullanılabilmektedir. Nispeten iyi bir antidepresandır.

  Loroksil

  sinir yatıştırıcı bir ilaçtır. sersemletme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, baş dönmesi gibi yan etkileri vardır. alkolle birlikte kullanılmamalıdır. Oldukça eski bir antidepresandır.

  Tolvon

  uyku hali yorgunluk ve baş dönmesi yapabilir. Çok kullanıldığında uyuşukluk etkisi yapabilir.

  Prozac;

  Yan etkileri oldukça çoktur. Doktorlar tarafından pek önerilmez. Bağımlılık yapabilir, sarhoş gibi dolaşmanıza sebep olur. Alkolle tüketilmemelidir. bırakınca sıkıntı yaratabilir.

  Repedra

  Ağır depresip bozukluklarda kullanılır. Alkolle birlikte alınmamalıdır. Ruh halinde değişiklik ve uyku sorunları. Dudaklarda ve ağızda yaralar yan etkilerindendir. Ateş, titreme ve vücutta ağrı görülebilir.

  Desyrel

  Uykuya dalmayı kolaylaştırır. Fazla yan etkisi yoktur. Ancak bağımlılık yapma riski vardır. Ağız kuruluğu, görme bulanıklığı, bağırsak hareketlerinde bozulma, idrar akımında gecikme, göz içi basıncı artması gibi antikolinerjik yan etkileri nispeten diğerlerine göre daha azdır. Kulak çınlaması ve konuşma güçlüğü görülebilir.

  Survector

  Sinirlilik, iç sıkıntısı, irritabilite, uykusuzluk gibi yan etkileri vardır. Ağızda kuruma ve baş dönmesi yapar. İlaç akşamları kullanılmamalıdır.

  Faverin

  Uyku getirici, baş ağrısı ve mide bulantısı yapar. bazı bünyelere kilo aldırabilir. Başalandığı taktirde doktor kontrolünde bırakılması doğru olacaktır.

  Lustral

  Alkolle etkileşime girmez. İştahsızlık ve uyku bozukluğu yapabilir. Cinsel gücü etkiler. baş dönmesi ve terleme yapar. Beyinde uyuşukluk yapma ve olaylara tepki vermeme durumu görülebilir 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Antidepresan ilaç isimleri

  Reklam  Tüm ati deprasan ilaçların etkileri ilaç alınmaya başladıktan 15 gün kadar sonra fayda vermeye başlamaktadır.Yani hemen içtiğiniz gün düzeleceğim diye beklemeyin.Bu ilaçların hepsi insanları sersem yapar ve çok fazla derin düşüncelere dalmanızı engeller.+ Yorum Gönder
uyku yapmayan antidepresan,  uyku yapmayan antidepresan isimleri,  antidepresan ilaç isimleri,  antidepresan isimleri,  antidepresan uyku ilaçları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi