Zeytinyağının Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Zeytinyağının Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Zeytinyağının Faydaları

  Reklam  Zeytinyağının Faydaları

  Forum Alev
  Zeytinyağının faydaları nelerdir?
  Zeytinyağının sağlığımıza yararları
  Zeytinyağının Faydaları


  Vücudumuzun vitamin ve mineral ihtiyacını her zaman tam anlamıyla karşılayamayız. Ancak bu durum çok ciddi sıkıntılara sebep olabilir.

  A.vitamini eksikliği göz bozukluklarına ve vücudun savunma sisteminde zayıflıklara sebep olur.A vitaminini yeterince almayan kişiler gribe daha çabuk yakalanır ve cilt sorunları yaşayabilir. B vitamini eksikliğinde ise kalp ve damar ile sinir sistemi olumsuz etkilenir.

  C vitamini eksikliğinde kan damarlarında dayanıksızlık, kemik ve dişlerde sorunlar görülür. Sindirim sistemini de sekteye uğratan C vitamini eksikliğinde metabolizma yavaşlar.

  Bu tür sorunlardan kurtulmak için vitamin ve mineraller eşit ve yeteri miktarda almak gerekir. İşte bu aşamada zeytinyağı devreye girer. Zeytinyağı, yukarıda bahsedilen vitaminlerin yanı sıra E, D ve K vitamini de içerir. Zeytinyağının %55-83 kadarı doymamış yağ asitlerinden oluşur. Bu yağ asitlerinin tüketimi kolesterolü düzenler ve damarların içerisinde plak oluşumunu engeller.

  Zeytinde şeker, protein, pektin, mineraller ve pek çok vitamin bulunur. Zeytin ve zeytinyağının düzenli tüketimi vücudun her hücresini düzenler. Saçlardan sindirim sistemine, ciltten dolaşım sistemine kadar her türlü sorunun çözümü için gerekli besin değerleri ihtiva eder. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Zeytinyağının Faydaları

  Reklam  Bir mucize olan zeytinyağı hemen her şeye iyi gelmektedir.Masaj olarak sürüldüğü zaman bile ağrılara iyi gelir.Aynı zamanda içildiği zaman kabızlığa iyi gelir.Yemeklerde yenen zeytinyağı sindirim sistemi üzerinde etkilidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi