Limonun Bilinmeyen Faydaları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Limonun Bilinmeyen Faydaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Limonun Bilinmeyen Faydaları

  Reklam  Limonun Bilinmeyen Faydaları

  Forum Alev
  Limonun Faydaları nelerdir?

  limonu-faydalari.jpg

  Limonun Faydaları,
  Limon Ne işe yarar, limonun yararları
  Yüksek Tansiyon ve Enfeksiyona Karşı Limon
  Yüksek tansiyon sıkıntısı olan kişiler limon tüketmeye özen göstermelidir. Limonun diğer bir özelliği ise anti-mikrobiyal özelliği olması ve enfeksiyonlara karşı koruyucu olmasıdır.
  Antioksidan
  C vitamini içeriği yüksek olan limonun en önemli özelliği antioksidan etki göstermesidir. Gün içerisinde yaşadığımız stres, sigara, yanlış pişirme teknikleri ile hazırlanmış yemekleri tüketmek, vücuttaki serbest radikal seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Antioksidan özellikli C vitamini kaynağı olan limon, bu seviyenin yükselmesini engelleyen ve vücuttan serbest radikalleri uzaklaştıran başlıca besinlerden biridir.
  Limon Kabuğunun Yararları

  Limon kabuğunun en önemli özelliği cildinize iyi gelmesidir. Cilt kanseri riskini azaltmak için limon kabuğunun günlük beslenme programında bulunması önemlidir. Aynı zamanda karaciğer, kalp ve safra kesesi için en sağlıklı besinlerden biridir. Özellikle stresli bir yaşamı olan, alkol veya sigara kullanan bireylerin çaylarının ve yemeklerinin içerisine limon kabuğu eklemesi gereklidir.
  Kanser
  Antioksidan özellikli besinler kansere karşı koruyucu etki gösteriyor. Son 30 yılda yapılan birçok çalışma ve araştırma limonun başta; kolon, prostat, göğüs, akciğer ve pankreas kanseri olmak üzere 12 kanser türüne karşı koruyucu etkisi olduğu saptanmıştır. Ayrıca limon tümör gelişimini engelleyen başlıca besinlerden biridir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Limonun Bilinmeyen Faydaları

  Reklam  Yüksek c vitamini barındırması ve insanların hastalıklara karşı sağlam kalmasını sağlamaktadır.Bunun yanında limon yağları yakma ve kireç çözme özellikleri de göstermektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi