Zihin açan koku

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Zihin açan koku ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Zihin açan koku

  Reklam  Zihin açan koku

  Forum Alev
  Araştırmalara göre bu kokunun olduğu yerlerde çalışanlar, sıkıcı ama yapılması şart olan işlere daha fazla yoğunlaşabiliyor. Zihinsel olarak tembelleştiğinizi hissettiğinizde naneli sakız çiğnemek, şeker yemek ya da nane kokusunu içe çekmek, beynin “Yapabilirim!" komutunu harekete geçiriyor.

  DETAYLARA DİKKATİ ARTIRIYOR
  Nane kokulu yerlerde titizlik gerektiren işlerde çalışan insanların daha iyi performans gösterdikleri bilimsel olarak da kanıtlanmış. Araştırmaya katılanlar arasından nane kokulu yerlerde çalışanların, kokusuz yerlerde çalışanlara göre, daha az yazım hatası yaptıkları ve alfabetik işlemleri daha çabuk gerçekleştirdikleri saptanmış.

  Tedavi amacıyla; detaylara dikkati arttırmak, zihninizi dinlendirmek ya da kilo vermeye yardımcı olunması için kokuların kullanılması, aromaterapinin uygulama alanına giriyor. Aromaterapide en sık kullanılan bitki ise nane.
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Zihin açan koku

  Reklam  Naneli sakız yenildiğinde keskin tadı ve kokusundan dolayı bir canlanma hissederiz. Bu etki sadece ağız içinde değil beyin içinde de gerçekleştiğinden ders aralarından çiğnenmelidir. Sınavlarda genelde öğrenciler yanlarında bulundurmaktadır.+ Yorum Gönder
zihni açan kokular,  zihin açan kokular
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi