Dikişsiz hemoroit ameliyatı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Dikişsiz hemoroit ameliyatı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Dikişsiz hemoroit ameliyatı

  Reklam  Dikişsiz hemoroit ameliyatı

  Forum Alev
  Dikişsiz hemoroit ameliyatı

  Hemoroit ameliyatları, artık ''ligasure'' sistemiyle kansız, acısız ve dikişsiz olarak yapılıyor  Günümüzde sıklıkla görülen rahatsızlıklardan hemoroit, geliştirilen yöntemlerle artık çok kolay tedavi edilebiliyor.
  Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Yılmazlar, elektro termal olarak çalışan sistem ile birçok hastanın sağlığına kolaylıkla kavuştuğunu söylüyor.
  Prof. Dr. Yılmazlar, ligasure sistemle yapılan hemoroit ameliyatlarında hemoroitli bölgedeki kanama yapan damarların elektro termal bir cihazla yapıştırıldığını, daha sonra ise yapıştırılan damarın kesildiğini belirterek, bu yöntemin diğer klasik ameliyatlara oranla birçok avantajının olduğunu vurguladı.

  Sistemin, 45-50 dakika olan ameliyat süresini de 5-12 dakikaya indirdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Yılmazlar, şunları kaydetti:

  ''Bu sistemde yapılan ameliyatlar dikişsiz ve kansız olduğu için hastalar eski sistemdeki gibi acı duymuyor ve gün içersinde taburcu olabiliyorlar. Yani sabah ameliyat olan bir hasta öğleden sonra taburcu olabiliyor. Ligasure sistemde dikiş olmadığı için çevre dokulara da zarar verilmiyor ve hasta daha çabuk iyileşiyor. Ayrıca kanama olmadığı için operasyonu gerçekleştiren cerrah için de büyük bir rahatlık sağlıyor.''

  Prof. Dr. Yılmazlar, klasik hemoroit ameliyatlarında, hastalarda iyileşme süresinin 38 gün civarındayken, yeni sistemde bu sürenin 16 güne indiğini belirtti. Prof. Dr. Yılmazlar, böylece hastaların işe dönme sürelerinin de 21 günden 7 güne indiğini söyledi.

  Ligasure yöntemiyle şimdiye kadar birçok hastanın sağlığına kavuştuğunu belirten Prof. Dr. Yımazlar, şöyle konuştu:

  ''Hemoroit hastalığı toplumda oldukça sık görülen bir rahatsızlık. Ancak hastalar hemoroit ameliyatı olmaktan korktukları için tedavilerini yaptırmıyorlardı. Komplikasyon riski yok denecek kadar az olan bu ameliyat tekniği sayesinde acı, dikiş ve kan olmadığı için hastaların korkmalarına gerek kalmadı. Sistemi duyan hastalar mutlaka bu sistemle ameliyat olmak istiyorlar. Ayrıca hastalar hemen taburcu edildiği için vatandaşların hastane masrafları da azalmış oluyor.''
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Dikişsiz hemoroit ameliyatı

  Reklam  Ameliyatın küçüğü büyüğü olmaz hepsinden korkulmakta ciddiye alınmaktadır. Fakat tıbbi yeniliklerden sonra aynı gün taburcu olmak kansız ve ağrısız ameliyatlar gerçekleştirilmeye başladı.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi