Migrene kesin çözüm!

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık Haberleri Bölümünden Migrene kesin çözüm! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  Migrene kesin çözüm!

  Reklam  Migrene kesin çözüm!

  Forum Alev
  Bu yöntemle baş ağrılarınız son bulacak...

  Günümüzde insanların sık sık karşılaştıkları rahatsızlıklardan birisi olan ve şiddetli baş ağrıları biçiminde kendisini gösteren migren hastalığı için elektrikli ve mıknatıslı tedavi geliştirildi.

  İsveç'teki bilim dergisi Illustrerad Vetenskap'ın haberine göre, beyne ve saç köklerine elektrik yayan manyetik cihazlar ve mıknatıslar tutularak migreni tedavi devri başladı. Bu yönde çalışmalar ABD'de hız kazanırken, Avrupa'da özellikle de İsveç'te bu metod üzerinde duruluyor.

  Mıknatıslı yöntem sayesinde hastaların genelinde baş ağrıların dindiği belirtiliyor. Bu yöndeki testler 2006 yılından beri yapılıyor. Yöntem sayesinde migren ağrısından dolayı çalışamaz hale gelmiş olan birçok kimsenin artık işlerine dönebildiği kaydedildi.

  Migren Türkiye'de de yaklaşık 10 milyon kişinin, yani hemen hemen her yedi kişiden birinin hayatını zehir ediyor. Tek ya da nadiren çift taraflı baş ağrısıyla kendini gösteren migren daha çok erişkin hastalarda ve 25 ile 45 yaşları arasında görülüyor.

  _Cihan_

 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Migrene kesin çözüm!

  Reklam  Migren baş ağrılarının dayanılmaz hastalıklarından biridir. Tıpta kullanılan yöntemleri dışında bitkilerden faydalanarak da geçirilmektedir. Mesela biberiye bitkisi migrene karşı kullanılmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi