Motifli Şal Hırka Modeli Yapılışıyla

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Şal Bolero Panço Örgüleri Bölümünden Motifli Şal Hırka Modeli Yapılışıyla ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Motifli Şal Hırka Modeli Yapılışıyla

  Reklam  Motifli Şal Hırka Modeli Yapılışıyla

  Forum Alev
  Motifli Şal Hırka Modeli
  mazemeler:

  - ip 350gr

  -tığ 1 numara

  -beden 38

  yapılışı: Şal için 17×17 cm. boyutunda 33 adet kare motif hazırlayıp 3 sıra olarak 15 adedini birleştirin. Bir motif açıklık bırakıp tekrar 3 sıra olarak 18 motifi birleştirin. 4 motifi birbirine ekleyerek kolu hazırlayıp açık bıraktığınız yere birleştirin. Birleştirdiğiniz kısmın yanındaki bir motifin üzerini omuz kısmı için dikin. Her iki kenarına saçak geçirip tamamlayın.
 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Motifli Şal Hırka Modeli Yapılışıyla

  Reklam  Motifli Şal Hırka Modeli Yapılışıyla

  motifli-sal-hirka-modeli-yapilisiyla.jpg

  Şiş Numarası: 5, tığ numarası: 3,5
  Şalın yapılışı
  Arka: Yeşil ile 100 ilmek başlayıp, düz örülür. 25 sıra sonra kare ayrım için ortadaki 50 ilmek kesilir. Yanlarda kalan 25′er ilmek 58 sıra örülür. Ortaya tekrar 50 ilmek ilave edilir. 60 sıra daha örüp, tüm ilmekler kapatılır.
  Verilen tığ motifinden 2×2 olarak 4 adet birleştirerek örülür. Çevresi 1 sıra kahve, 1 sıra yeşil ve 1 sıra kahve ile tırabzan geçilir. Arkadaki kare boşluğa dikilir.
  Kol: Yeşille 80 ilmek başlanır. 14 şıra sonra, her sırada yanlardan 1′er ilmek arttırarak, 90 ilmeğe tamamlanır, örgü boyu 18 santim olunca ilmekler kesilir. Kol arka parçanın kol kenarına dikilir. İkiye katlanarak, kol altı da dikilir. Tığ ile 2′şerli yan yana olacak şekilde 40 adet ördükçe birleştirilir. 40 motifli uzun şeridin çevresi 1 kahve, 1 yeşil ve 1 kahve ile tırabzan geçilir.
  Şemada görüldüğü gibi. açıkta kalan kol kenarlarını da alarak arkaya dikilir. 4′er sıra yanlardan dikmeden bırakılır. En son arka eteğin açıkta kalan kenarlarına ve kol kenarlarına 1 sıra kahve ile tırabzan geçilir.+ Yorum Gönder
örgü motifli hırka yapılışı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi