Delikli Örgü Bolero Modelleri

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Şal Bolero Panço Örgüleri Bölümünden Delikli Örgü Bolero Modelleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Delikli Örgü Bolero Modelleri

  Reklam  Delikli Örgü Bolero Modelleri

  Forum Alev
  Delikli Örgü Bolero Yapılışı


  Beden 34/36 ve 38/40 Parantez içindeki sayılar 38/40 beden içindir. Eğer yalnızca bir tek sayı verilmişse bu her iki beden için de geçerlidir.
  Malzeme: Kalın el örgü ipliği yak. 400 gr Lila; 12 numara örgü şişleri. 80 cm uzunlukta 10 numara yuvarlak örgü şişi Lastik örgü: 1 ilm. yüz, 1 ilm. ters.
  Delikli desen: Örnek şemasına göre örün. Sağ kenardaki sayılar gidiş sıralarını göstermektedir. Dönüş sıralarında ilm. göründükleri gibi örün, dolamaları ters. Enine sıraya 1. oktan önce 1 ilm. ile başlayın, oklar arasındaki motifi = 6 ilm. sürekli tekrarlayın, 2. oktan sonraki 2 ilm. ile bitirin. Yukarı doğru 1 kez 1. – 4. sıraları örün, sonra 1.-4. sıraları sürekli tekrarlayın.
  Örnek Denemesi: 7 ilm ve 10 sıra delikli desen 12 numara şişle= 10×10 cm.
  Yapılması:
  Enine 2 parça halinde, her defasında arka ortaya kadar örün. Patrondaki ok örgü yönünü belirtmektedir! Sol kol ile başlayın. Bunun için 12 numara şiş ile 21 ilm. atın. Delikli desende örün. Başlangıçtan 16 cm = 16 sıra sonra her iki yanda kol yuvarlakları için 1 ilm. artırın, sonra her 4. sırada 4 kez her defasında 1 ilm ve her 2. sırada 7 kez her defasında 1 ilm. artırın = 45 ilm. Başlangıçtan 48 cm = 48 sıra sonra 2 (4) sıra daha örün. Sonra işin sol kenarında ön parça yuvarlaklığı için 1 ilm. kapatın. Her 2. sırada 3 kez daha her defasında 1 ilm ve 2 kez her defasında 2 ilm. kapatın= 37 ilm. izleyen sırada ön parça için 15 ilm. bekletin, işin sağ kenarında kalan 22 ilmeği yaka açıklığı için 9 cm = 9 sıra daha örün. Böylece arka ortaya ulaşmış olacaksınız, ilm. bekletin. Sağ bolero yarısını kol başlangıcından itibaren karşıt olarak aynı örün.

 2. 2
  ayperim
  Usta Üye

  Cevap: Delikli Örgü Bolero Modelleri

  Reklam  Delikli Örgü Bolero Modelleri

  delikli-orgu-bolero-modelleri.jpg

  Delikli Örgü Bolero Modelleri 1.jpg+ Yorum Gönder
bolero modelleri,  delikli örgü modelleri,  delikli bolero modelleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi