Sanalika Hakkında Her şey

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Sanalika Bölümünden Sanalika Hakkında Her şey ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  klorofil
  Üye
  Reklam

  Sanalika Hakkında Her şey

  Reklam  Sanalika Hakkında Her şey

  Forum Alev
  - Sanalika nedir?
  Sanalika; dünyada olan bitenleri takip ederek, bunları kullanıcılarıyla paylaşan ve istenildiği gibi yaşanılmasına olanak sağlayan çok büyük bir sosyal ağdır.
  Sanalika'da kendinizi istediğiniz tarzda ifade edebilir, özel ve çoklu oyuncularla oynanabilen oyunlar sayesinde eğlenceli vakit geçirebilir, farklı yaşam alanlarından olan insanlarla tanışabilir, Sanalika içinde bulunan çeşitli mekanlarda (bar, disko, sinema salonu, vb.) etkinliklere katılabilirsiniz. Sanalika, şu anda gerçek hayattaki aktivitelerinizi birebir yaşayabileceğiniz en detaylı sanal yaşam alanıdır. Bu özelliklerle Sanalika emsallerinden ayrılmakta ve size bambaşka bir sanal hayat deneyimi sunmaktadır.

  - Yeni başlayanlar için Sanalika
  Karakterimi nasıl hareket ettireceğim?
  Sanalika'da karakterinizi hareket ettirmek için, farenizin imlecini gitmek istediğiniz yere götürüp, birkez tıklamanız yeterli olacaktır.

  Sanalika'ya girdim, bir caddedeyim. Sanalika bu kadar küçük mü?
  Tabiki değil . Sanalika caddelerden, alışveriş merkezlerinden, eğlence mekanlarından oluşan büyük bir sanal dünya. Etrafınızda gördüğünüz binaların kapılarının üzerine farenizin imlecini getirip tıklayarak o binaya girebilirsiniz. Ya da diğer caddelere geçmek için de, yolun üzerinde okların olduğu yere tıklayabilirsiniz. Bu oklar sizi diğer caddelere götürecektir.

  Bilgisayarım Sanalika'yı çalıştırabilecek mi?
  Sanalika internet tarayıcı çalıştırabilen tüm bilgisayarlarda çalışabilmektedir. Bu yüzden bu yazıyı okuyorsanız, Sanalika'ya da rahatlıkla girebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda bir yavaşlık sezerseniz, arka plan da çalışan programları kapatabilirsiniz.

  Karakterimin ismini değiştirebilir miyim?
  Karakterinizin adı, sizin Sanalika'daki kimliğinizi temsil etmektedir. Bu açıdan karakterinizi isminizi ne yazık ki değiştiremezsiniz.

  Karakterimin giysilerini üye olurken seçmiştim, şimdi değiştirebilir miyim?
  Tabi ki değiştirebilirsiniz. Marketteki giysi reyonundan yeni bir giysi alabilir ve ardından Kuaförümüze saçınızı yaptırarak yepyeni bir tarz edinebilirsiniz.  - Nasıl V.I.P olabilirim?
  V.I.P üye olmak ve V.I.P kart sahiplerine özel olarak hazırlanmış uygulamalardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Sanil Kart satın almak!
  V.I.P Sanil kart almak için Sanil Yükleme seçeneklerinden (Posta Çeki, Mobil Ödeme, Havale ve Kredi Kartı) herhangi birini kullanarak V.I.P kart satın alabilirsiniz.
  Not: Sanil Kartınızı aldığınız andan itibaren 30 gün süre ile Sanalika'nın V.I.P vatandaşı olacaksınız. Ayrıca aldığınız V.I.P kartın süresi dolmadan aynı V.I.P karttan yeniden alırsanız eski V.I.P kartınız çantanızdan silinir.
  - Sanil nedir?
  Sanil, Sanalika'da size sunduğumuz hizmetleri edinmek için kullanabildiğiniz Sanalika puanıdır diyebiliriz. Sanil, Sanalika'da ücretli hizmetleri kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

  Sanil bakiyeniz, Sanalika hesabınızda tutulmaktadır. Sanil bakiyenizi dilediğiniz zaman, kullanıcı adı ve şifrenizle Sanalika'ya giriş yaparak, ekranın sol-üst köşesinde bulunan çantanıza tıklayarak görebilirsiniz.
  - Güvenli Sanil yükleme
  Sanil yükleme işlemini yalnızca sitemizin sanil sayfasından yapabilirsiniz. Sitemiz dışında hiçbir kimseye sanil yükleme işlemi ile ilgili müracaat etmeyiniz.

  Ebeveynler!

  - Sanalika güvenli bir site midir?

  Sanalika moderasyon yapılan güvenli bir sitedir. Uygunsuz içerikler raporlandığında ilgili kullanıcıların girişleri yasaklanmaktadır. Oyundaki karakterlerin yönetimi, sahip olan kullanıcıların sorumluluğuda olduğu için bazı konuşmalarda özel bilgilerin istendiği de görülmüştür. Önlem olarak ebeveynlerin çocuklarına tanımadığı kişilere özel ve önemli bilgilerini vermemeleri konusunda uyarmaları yeterli olmaktadır.(telefon numarası, mail, adres, vb.).

  - Çocuğum bu sitede ne gibi şeyler yapıyor?
  Çocuğunuz bu sitede kalarak; insanlarla iletişime geçip sosyalleşiyor, zeka geliştirici oyunlar oynayıp aaaifli dakikalar geçiriyor, dünyada kutlanan özel günleri ve anlamlarını öğreniyor ve dünya sanatçılarını tanıyıp eserlerini görebilme fırsatına sahip oluyor.
  Örneğin;
  - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın Belediye Binası önünde kutlanması...
  - 27 Mart Dünya Tiyatro Günü için Gülten Karlı imzalı Albert Enstein oyununun sahnelenmesi...

  - Dünyaca ünlü Türk ressamı Fikret Mualla'nın 6 eserinin Sanalika Kültür Merkezinde sergilenmesi...


  - Sanalika hangi yaş gruplarına hitap etmektedir?
  7-12, 13-17, 18-77 olmak üzere 3(üç) farklı yaş grubuna hitap edecek şekilde programlanmıştır.
  Örneğin; çocuğunuz 11 yaşındaysa 7-12 yaş grubu dünyalara dahil olacaktır ve diğer yaş gruplarıyla karşılaşmayacaktır.
  Çocuğunuz Sanalika'ya her girişinde, belirttiği doğum tarihine göre, kendi yaş aralığındaki dünyalara yönlendirilmektedir.

  - İstenmeyen konuşmaları nasıl engelleyebilirim?
  Sanalika'da oyuncular rahatsız oldukları bir oyuncunun konuşmasını engelleyebilirler. Böylece oyunda olduğunuz sürece ilgili oyuncunun yazdığı mesajları almamış olursunuz.  Susturma işlemi için öncelikle oyuncuya veya oyuncunun konuşma balonuna tıklayarak aşağıdaki gibi oyuncunun profil ekranına ulaşıyoruz. Sonrasında sustur isimli düğmeye tıklıyoruz. Daha sonra sistem aşağıdaki gibi bir mesaj görüntüleyecektir.


  Susturulmuş olan oyuncu diğer oyuncularla konuşmaya devam eder, yalnızca kendiniz konuşmaları göremezsiniz. Susturmuş olduğunuz kullanıcılar Sanalika'da kaldığınız süre boyunca engellenecektir. Sanalika'dan çıkıp tekrar girdiğinizde ise işlem sıfırlanacaktır. Susturma işlemi kalıcı değildir!

  Ayrıca şikayet etmek istediğiniz kullanıcıların baloncuklarında bulunan "kırmızı renkli ünlem" işaretine tıklayarakta şikayetinizi kolay ve kısa zaman da bize iletebilirsiniz.

  Sanalika ile ilgili başka sorularınız olursa "Destek" bölümünden bulabilirsiniz.
 2. Alev
  Özel Üye

  Sanalika Hakkında Her şey Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi