ManovaR

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden ManovaR ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  lonely_life
  Usta Üye
  Reklam

  ManovaR

  Reklam  ManovaR

  Forum Alev
  Manowar, 1980 yılının sonlarına doğru, New York Auburn’da kurulmuş olan bir heavy metal grubudur. Grubun kurucu Joey DeMaio’dur. Grup ismini hayatın her gün sürüp giden bir savaş olmasından esinlenerek "man of war" şeklinde belirlemişlerdir. Ayrıca manowar savaş gemisi anlamına da gelmektedir.

  Grubun kurucusu olan Joey DeMaio müzik hayatına okulda bass gitar çalarak başladı. Joey DeMaio, okul arkadaşı olan Eric Adams ile Manowar’ın temellerini attı. Black Sabbath’ın bir turnede ışık teknisyenlğini yapan Joey DeMaio, Black Sabbath’ın alt grubu olarak çıkan Shaking Street’in gitaristi Ross Friedman ile tanışır ve onu gruba katılmak için
  ikna eder. Geriye tek bir davulcu kalmıştır; grup davulcu bulmak için gazeteye ilan verir ve Karl Kennedy ile anlaşır fakat yerini bir yıl Donnie Hamzik’e bırakır. Grup tamamlandıktan sonra ilk albüm çalışmasına başlar.

  İlk albüm olan Battle Hymns’te Manowar ile çalışan Donnie, gruptan ayrıldı ve yerini musluk tamirciliği yapan Scott Columbus’a bıraktı. Grup bu kadroyla Into Glory Ride, Hail to England, Sign of the Hammer, Fighting the World ve Kings of Metal isimli albümleri çıkardı.

  1988 yılında Kings of Metal albümünün yayınlanmasından sonra Ross Friedman, artık Blues türünde çalacağını belirterek gruptan ayrıldı ve The Pack grubuna katıldı. Ross’un yerine gruba David Shankle katıldı. David Shankle grupla çeşitli albümlere imza attı, yerine Karl Logan gruba katıldı.

  ERİC ADAMS
  Joey DeMaio ile okul arkadaşı olan Eric, Joey DeMaio’nun aynı zamanda okuldan arkadaşıdır. Clean ve scream vokal yapmaktadır.Adams konserlerinde 30 saniyeden uzun süren screamleri ile tanınır ki bu screamler Manowar grubunun en önemli soundu kabul edilir. Avcılıktan hoşlanan Eric’in Wild Life and Wild Times isimli bir avcılık DVDsi de çıkmıştır. Ayrıca bir motor tutkunudur.

  JOEY DEMAİO
  Eric Adams ile grubun kurucusu ve bass gitaristidir. Black Sabbath hayranıdır. Grubu temsil eden Joey DeMaio’dur. Motor tutkunudur.

  KARL LOGAN
  Grubun elektro gitaristidir. David Shankle’ın gruptan ayrılmasından sonra gruba dahil olmuştur. 2006 da motor kazası geçiren Karl bir süre tedavi gördükten sonra sahnelere tekrar dönmüştür.

  SCOTT COLUMBUS
  Grubun bateristidir. 1992 yılında oğlunun sağlık sorunları nedeniyle gruptan ayrıldı, bu sırada gruba Rhino dahil oldu. 1996 yılında görevini Rhino’dan geri aldı.Bateriye sert vuruşları ile bilenen Scott’a özel yapım dayanıklı bateriler yapılmaktadır.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: ManovaR

  Reklam  amarika da kurula metal gurup 1980 gibi uzun bir geçmişi vardır gurup zamana yenik düşmemiş yıllarca büyük bir hayran kitlesiyle müziğine devam etmiştir+ Yorum Gönder
manovar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi