Mesut Engin Herşeyini Yitirmiş Bir Aktör

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Mesut Engin Herşeyini Yitirmiş Bir Aktör ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Mesut Engin Herşeyini Yitirmiş Bir Aktör

  Reklam  Mesut Engin Herşeyini Yitirmiş Bir Aktör

  Forum Alev
  Bu Aktör İle Zamanında Çok Vakit Geçirdim Tanırım Kendisini Çok İyi Kalpli Biridir Yapmış Oldugum İş Dolayısyla Bana Her Zaman Ugrardı Konuşurduk Sinema Dünyasının Şatafatlı Döneminde Fırtına Gibiydi Ama Çevresi Onu Bitirdi Şimdi Eski Arkadaşları Aramaz Sormaz Oldu Bir Yangın Atlattı O Yangında Herşeyini Kaybetti Buradan Saygı Deger Abime Selamlarımı Gönderiyorum

  Abim Benim Seni Çok Seviyorum Sen Beni Belki Unutmuşsundur Ama Yinede Selamlarımı Gönderiyorum

  Mesut Engin.jpg


  1973 YILINDA ’EN YAKIŞIKLI ERKEK’ SEÇİLEREK KRAL ÜNVANINI ALAN MESUT ENGİN’İN, ALKOLÜN PENÇESİNE DÜŞTÜKTEN SONRA YAŞADIKLARI İBRETLİK…

  Mesut Engin 0.jpg

  ŞİMDİ 55 YAŞINDA OLAN ENGİN'İ GÖRENLER TANIYAMIYOR...O YAKIŞIKLI JÖNDEN GERİYE BİR ENKAZ KALDI...

  Mesut Engin 1.jpg

  OYSA, SES DERGİSİ'NİN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADAN SONRA ZİRVEYE OTURMUŞTU. GENÇ KIZLARIN GÖZDESİYDİ...  ONU YAKAN ALKOL OLDU. YAŞADIKLARINI ŞÖYLE ANLATIYOR: "ÇALIŞAMAMAK İŞSİZLİK, ÜZÜNTÜ, DERT TABİ ALKOLE GÖTÜRDÜ. ALKOL DE TAMAMEN HAYATIMI BİTİRDİ. KİMSE BENİ ZORLAMADI ALKOLE. AMA O ORTAMLARI ARAR VE ORALARDA RAHATLAMAYA ÇALIŞIR OLDUM. SIĞINMAK ADINAYDI. ÇARESİZ KALDIM."  "EN YAKIŞIKLI ERKEK" ÜNVANINI ALDIKTAN SONRA SİNEMANIN EN ÇOK ARANAN İSMİ OLMUŞTU. BİR ÇOK FİLMDE BAŞROL OYNAMIŞTI.

  Mesut Engin 2.jpg

  ŞİMDİ İSE TÜKENİŞİNİ OYNUYOR. ALKOLE OLAN SEVDASI ONA HAYATININ EN ZOR ROLÜNÜ SUNUYOR. KALACAK BİR EVİ BİLE YOK. BİR KOLU YANGINDA SAKATLANDI. ÇALIŞMIYOR AMA ALKOLE DEVAM EDİYOR. HAYATINI TÜKETİYOR.
 2. 2
  MaviAdam
  Özel Üye

  --->: Mesut Engin Herşeyini Yitirmiş Bir Aktör

  Reklam  Yeşilçam'ın Ünlü Artisti Mesut Engin İzmir'de Sokaklarda Yatıp Kalkıyor


  Bir zamanlar Yeşilçam'ın ünlü artistleri arasında yer alan ve lüks hayat içinde yaşayan Mesut Engin, şu sıralarda İzmir'de sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor. Yağmurda yürümeyi seven, lüks hayattan ve temizlikten nefret eden Engin,hiçbir yardım kabul etmiyor.

  Bir zamanlar Yeşilçam'ın ünlü artistleri arasında yer alan ve lüks hayat içinde yaşayan Mesut Engin, şu sıralarda İzmir'de sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor. Yağmurda yürümeyi seven, lüks hayattan ve temizlikten nefret eden Engin,hiçbir yardım kabul etmiyor.

  Mesut Engin, 1973 yılında bir dergi tarafından düzenlenen yarışmada yılın jönü seçilmiş. Bu gelişmeden sonra işleri açılmış. Kadir İnanır, Ayhan Işık ve Perihan Savaş gibi sanatçılarla kamera karşısına geçip çok sayıda filmde rol almış. Bazı filmlerde başrolde oynamış. Kısa sürede lüks hayat ve alkole alışmış. Müstehcen filmlerde bile başrol oynamaktan çekinmemiş. 1976 yılında geçirdiği kaza hayatının akışını değiştirmiş. Sağ bileğinin sinirleri kesilince hayata küsüp alkole sarılmış. 30 yaşındayken 1983 yılında İstanbul'un varlıklı kişilerinden Asiye Gençağaoğlu ile nişanlanmış ve bir güzellik salonu açmış. Bunalıma giren Engin, tekrar alkole sarılmış. Alkolle birlikte işini ve eşini terk etmiş.


  Uzun yıllar İstanbul'da kalarak alkolden kurtulmaya çalışmış. 2003 yılında alkol bağımlılığından kurtulmuş. Daha sonraki dönemde akli dengesini kaybedince otobüs duraklarında yaşamaya başlamış. Mesut Engin, şimdi Bornova'daki Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün karşısında bulunan Ağaçlı Yol'da otobüs duraklarında yatıp kalkıyor. Lüks hayatı sevmiyor. Derdini, sıkıntısını anlatmıyor. Çevredeki esnaf tarafından 'dede' diye hitap ediliyor. Kameralara görünmek istemiyor. Yağmurda gezmeyi çok seviyor. Çevreden yardım etmek isteyenler 'para beni bu hae getirdi' diyor. Karşı lojmanlarda kalanların getirdiği yemekleri ret ediyor. Gece üşümemesi için verilen battaniye ve yorganları zorlamayla da olsa kabul ediyor. Yiyecekleri kabul ederken 'Yere bırakın, size benden hastalık bulaşmasın' şeklinde konuşuyor. Uzun saçları bakımsızlıktan perişan olmuş vaziyette. Üstü başı pislik içinde. Para verildiği zaman kesinlikle almıyor ve dilenci olmadığını söylüyor.

  Mesut Engin'in kaldığı otobüs durağına yakın yerde işyeri bulunanlar, "Bu kadar zararsız bir insanı hayatta görmedik. Güzel giyinimli bir aile gördüğü zaman arkasını dönüyor. Geçenlerde güzel bir elbise aldık kabul etmedi. Kendisini de göstermek istemiyor." şeklinde konuştu.

  Karayolları çalışanları ise, "Bizden sadece sigara ister. Sabahları çayını veririz. Bardağını da geri getirir teslim eder. Para uzattığımız zaman kesinlikle almıyor. Durakta yaşamasını biz de istemiyoruz. Yıllarca oynadığı filmleri izledik. Hepimiz yakından tanıyoruz. Kimseye zarar vermeden burada yatıyor." diye konuştu.

  Engin'e yardım edenlerden Şinasi Sayın, "Çok uzun zamandır burada kalıyor. Para verdiğimiz zaman kesinlikle almıyor ve dilenci olmadığını söylüyor. Bir hastanenin ya da belediyenin sahip çıkması lazım. Bazen bağırarak dolaşıyor. Psikolojisi her gün kötüye gidiyor. Bir doktor eli değse belki düzelir." dedi.

  'Sevmek' filminde Erol, 'Yedi evlat iki damat' filminde Tuğrul, 'Özleyiş' filminde Ali, 'Yazık oldu yarınlara' filminde Kadir İnanır'ın kardeşi, 'Teşekkür ederim büyükanne' filminde ailenin büyük oğlu Bülent rollerini oynayan Mesut Engin'in rol aldığı filmler şöyle: Kenar Mahalle, Kardeş Uğruna, Manken, Darbesiz Yara Aldım, Yaşanmamış Bir Ömür, Bekle Beni İstanbul, Sakakların Yasası, Bizim Mesele, Son Defa, Sevenler Ağlar, O günden Sonra, Düşler de Ölür, Beklenmeyen Misafir, Bir Gün Anlarsın, Hepimiz Sevdik, Sönen Ocak, İlahi Adalet, Ay Işığı Operasyonu, Manyak, Piyangocu Kız, Yetimlerin Türküsü, Küçük Ağam, Duyar mısın feryadımı, Nokta ile Virgül Deh Deh Düldül, Kaşık Düşmanı, Mağrur Kadın, Sonsuz Sokaklar, Beni Kalbinden Atma, Ve Recep ve Zehre ve Ayşe, Çiçek, Lekeli Kadın, Rezil, Oh de Yavrum Oh de,Teşekkür Ederim Büyükanne, Tatlı Tatlı, Ah Bu Gençlik, On iki Çılgın Kız, Deli Kız, Sevmek, Gecelerin Ötesi, İster Darıl İster Sarıl, Yazık Oldu Yarınlara, Dert Bende, Yedi Evlat İki Damat, Özleyiş
 3. 3
  angelus1
  Yeni Üye
  mesut enginin akıl sağlığı,aklı başında geçinen birçok kişiden dahada yerindedir şu anda arkadaşlarım,ben bizzat şahit ve kefilim,fakat vefasızlıklar ve bu camianın tehlikeli yüzlerini kaldıramıyacak kadar hassas ve duyarlı bir yapıya sahip,bu zaten çıkan haberlerde ondan bahsedilirken soylenenlerdenden de anlaşılabiliyor,bu alkolizm hastalığına düşmüş kendini unutturmaya çalışan böyle duygusal bir insanı bazı reyting avcıları bir programlık reyting için göstermelik bir yardım yaparak umut vaadederek ortaya çıkarıyorlar fakat ne yazıkki daha beter bunalıma sokup daha çok zarar veriyorlar ve bu insan tekrar sokaklarda,bir insan hayatı bu kadar ucuzmu ben türk milletine soruyorum,ya reytinglerini başka yerlerden bulsunlar yada bu tip insanları kullanmasınlar... 4. 4
  MaviAdam
  Özel Üye
  Alıntı angelus1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  mesut enginin akıl sağlığı,aklı başında geçinen birçok kişiden dahada yerindedir şu anda arkadaşlarım,ben bizzat şahit ve kefilim,fakat vefasızlıklar ve bu camianın tehlikeli yüzlerini kaldıramıyacak kadar hassas ve duyarlı bir yapıya sahip,bu zaten çıkan haberlerde ondan bahsedilirken soylenenlerdenden de anlaşılabiliyor,bu alkolizm hastalığına düşmüş kendini unutturmaya çalışan böyle duygusal bir insanı bazı reyting avcıları bir programlık reyting için göstermelik bir yardım yaparak umut vaadederek ortaya çıkarıyorlar fakat ne yazıkki daha beter bunalıma sokup daha çok zarar veriyorlar ve bu insan tekrar sokaklarda,bir insan hayatı bu kadar ucuzmu ben türk milletine soruyorum,ya reytinglerini başka yerlerden bulsunlar yada bu tip insanları kullanmasınlar...
  Dediginiz Gibi Akıl Saglıgında Herhangi Bir Problem Yok Muhabbetimiz Dolayısıyla Biliyorum Çok Samimi İçten Candan Biridir Bir Keresinde Abim Bana Resmini Verebilirmisin Dedim Ne Yazıkki Elimde Sadece Bu Kaldı Deyip Bana Gazete,den Kestigi Bir Resim Gösterdi Yangından Hiç Birşey Kalmamıştı Elinde Mesut Abiyi Orada Televizyona Çıkartıp Bakın Bu Haldeydi Bu Hale Diyeceklerine Elinden Tutup Bişeyler Yapsalar Çok Daha İyi Olurdu Pek Alada Herşey Onların Elinde Görüyorsunuz Bu Hale Gelmiş Onu Haber Yapacagınıza Yardım Elinizi Uzatın

  Not:Ayrıca Size Teşekkür Ediyorum

+ Yorum Gönder
mesut engin,  mesut engin kimdir,  asiye gençağaoğlu,  yeşilcam artistleri,  mesut engin resimleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi