Bir Fincan Kahve İçermisiniz ?

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seçkin Forum Bölümünden Bir Fincan Kahve İçermisiniz ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Börtecine
  Emekli
  Reklam

  Bir Fincan Kahve İçermisiniz ?

  Reklam  Bir Fincan Kahve İçermisiniz ?

  Forum Alev
  İş yaşamında önemli yerlere gelmil bir grup eski mezun arkadaş grubu üniversitedeki hocalarından birini ziyarete gitmiş.

  Çeşitli konular konuşulduktan sonra sohbet, işin yarattığı strese ve hayatın zorluklarına gelmiş. Yaşlı üniversite hocası ziyaretçilerine kahve ikram etmek üzere mutfağa gitmiş ve değişik boy, renk ve kalitede bir çok fincanın bulunduğu bir tepsiyle geri dönmüş. Kimi porselen, kimi seramik, kimi cam, kimi plastik olan fincanları ve kahve termosunu masaya koyup kahvelerini oradan almalarını söylemiş. Tüm eski öğrenciler kahvelerini alıp koltuklarına döndüğünde hocaları onlara şunu söylemiş:

  “Farkına vardınız mı bilmem, zarif görünümlü, güzel, pahalı fincanların hepsi alındı, masada yalnızca ucuz ve basit görünümlü fincanlar kaldı. Elbette ki kendiniz için en güzelini istemek ve onu almak çok normal ama işte bu demin bahsettiğiniz problemlerinizin ve stresin nedeni bu.

  Hepinizin istediği fincan değil, kahve iken, bilinçli olarak her biriniz birbirinizin aldığı fincanları gözleyerek daha iyi olan fincanları almaya uğraştınız.

  Yaşam kahveyse, iş, para ve mevki fincandır.

  Bunlar yalnızca yaşamı tutmaya yarayan araçlardır, ama yaşamın kalitesi bunlara göre değişmez.

  Bazen yalnızca fincana odaklanarak, içindeki kahvenin tadını almayı unutabiliyoruz.” 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Bir Fincan Kahve İçermisiniz ?

  Reklam  Güzel olan insanları sevindirir fakat asıl mutluluğu kaynağı bu değildir. Hayatımızı en güzeline verirken ve bunu başarırken mutlu olmadığımız taraflar içten içe huzursuzluğumuzun hala hissedilebiliyor. Hayatın kaynağı özde aranması gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi